Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánkat széttépte a...

A macskánkat széttépte a szomszéd kutyája. Hogyan lehetne pert intézni, vagy valami jogi útra terelni a dolgot? Esetleg, hogy altassák el a kutyát? Állatvédelmisek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 15:31
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
19%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 15:41


Vagyok. Miért lettem lepontozva???? Ugyan így jártam + kiröhögtek a hivatalban amikor felakartam jelenteni a szomszédunkat,mert a kiskutyánkat is folyamatosan bántani akarta az a kutya illetve 2 cicánkat meg is ölte!

2011. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
91%

14:24


Sajnos mellé lőttél, én is amióta az eszemet tudom, tartok macskát, illetve macskák között nőttem fel, ismerek sok tenyésztőt, menhelyest. Igaz nekem nem "megszámlálhatatlanul sok" macskám volt, csupán csak 3, ugyanis nálunk a macskák kivétel nélkül megélik a 16-20 évet, és nem az autó vasalja ki őket rendszeresen, hogy aztán jöhessen a másik... Egyébként bármelyik szakkönyvet kinyithatod, bármelyik hozzáértővel beszélhetsz, mindenhol azt fogod látni, hogy a teoriád a macskák jelleméről és tartásáról egy jó nagy b*romság. Kérdezz meg mondjuk egy menhelyest. Szerinted miért van hogy a legtöbb helyen oda se adják a macskát kijárósnak? Talán ők értenek hozzá, akiknek évente többszáz macska megy át a kezük alatt, többszáz sorsot látnak...

2011. szept. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
19%

Azért nem kell 14:24-et így lehurrogni. Nekem volt udvari cicám is, és most lakáscicám van. Imádom, foglalkozom vele egy csomót, épphogy csak sétáltatni nem viszem magammal.

De közel nem olyan boldog, mint az, aki az udvaron élt. Sokszor csak megáll a bejárati ajtó előtt és nézi. Biztosan boldogabb lenne, ha szabadon mászkálhatna, nem csak a lakásban, ahol ráadásul egy csomó mindent nem szabad neki csinálni.

2011. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem se kéne így "beszélni" velem. Normális hangot ütöttem meg én is. Nem áll szándékomban meggyőzni téged semmiről. Nekem jelenleg 4 macskám van, ebből 3 kinti, egy pedig akkor jön megy a házba ki-be amikor kedve tartja. És rémesen rosszul tűri ha nem mehet ki valamiért. Nem rég műtötték és emiatt egy hétig nem mehetett ki. Nincsenek szavak mennyire rosszul viselte a bezártságot és a végén milyen depis lett, pedig a nap 24 órájában vele voltam és igyekeztem kielégíteni az igényeit.

Amúgy azt azért hozzá tenném, hogy valójában szívesen bezárnám én is őket a házba, mert így lennének igazán biztonságban. De nem lenne fair velük szemben. Egy magyar vizslát sem javasolnak panelba. Miért? Mert nagy mozgás igénye van. Akárcsak egy macskának. A különbség csak annyi, hogy a macska megsétáltatja önmagát :)

Nem akartam megszabni senkinek, hogy hol és hogyan tartson macskát. És kétlem, hogy azért lennék felelőtlen állat tartó mert teret engedek a cicáimnak és nem zárom be őket néhány nm-re. Egyébként sem ez a kérdés. Én csak azt próbáltam megértetni, hogy a cica gazdája sem hibás a történtek miatt. Mert ennyi erővel a kutyát is zárjuk be, nehogy macskára támadjon. Ugye hogy hülyeség?


Arról nem is beszélve, hogy sok kutya is meg tud lépni a kertekből. Sokat sajnos épp úgy elütnek, mint a cicákat. Akkor erre mi a jó megoldás? Tartsuk láncon vagy őt is zárjuk be?

Gondold át mennyire jó egy állatnak ha bezárják.

2011. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim válasza:
100%
Szerintem ha egy állat valami rosszat tesz, az nem az állat, hanem a gazdája hibája. Minden neveltetés kérdése. Sajnálom a macskát, de nem kívánhatod egy másik állat halálát, a kutya nem tudatosan akart ártani neked...
2011. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim válasza:
100%
Még az előzőhöz: Az állatvédelmiseknek nem az a dolga, hogy a "bűnös" ebeket elaltassák...
2011. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
96%
A kutyák általában üldözik az idegen macskákat. Ők már csak ilyenek. Őszintén sajnálom a cicádat, de ha a te kertedben történt volna, akkor sem altatnák el a kutyát. Ugye nem gondolod komolyan, hogy ezt szeretnéd? Az enyém elpusztult, pusztuljon a másiké is? Milyen állatbarát vagy te?
2012. jún. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, a kutya ment át, vagy a macska.

Ha a macska ment át a szomszédhoz, akkor sajnos így járt, mert a kutya védte a saját territóriumát.


Viszont én is jártam úgy, hogy szomszéd németjuhásza lyukat ásott a kerítésen és fényes nappal agyonharapta a macskámat saját teraszunkon. Ilyenkor amint lehet el kell intézni a kutyát, mert legközelebb arra mész haza, hogy másik családtagodat ölte meg.

2014. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim válasza:
23%
Rohadt köcsög majmok. Nem is arra adtok választ amiről a kérdés szól. Csak a gazdát akarjátok leckéztetni, miközben nem is az ösztön vezérli a kutyát. érdekes, a mi kutyánk nem bántja a macskákat, csak a szomszédé.
2017. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Azért jöttem haza Mo-ra, hogy esetleg itt keresünk egy szép, kuturált helyen lakhatást. De ide nem lehet visszajönni, állandó bűnözés, lopás, miatt, igy 50 évi távollét után le kell tenni tervünkről.Ráadásul nekem gyönyörű macskáim lennének, őket pedig nem teszem ki veszélyeknek.
2023. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!