Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánkat széttépte a...

A macskánkat széttépte a szomszéd kutyája. Hogyan lehetne pert intézni, vagy valami jogi útra terelni a dolgot? Esetleg, hogy altassák el a kutyát? Állatvédelmisek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 15:31
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

16:07


"A macskánkat széttépte a szomszéd kutyája. Hogyan lehetne pert intézni, vagy valami jogi útra terelni a dolgot? Esetleg, hogy altassák el a kutyát? Állatvédelmisek?"


Hiába akarod kimagyarázni, ezt kérdezted, ezt nem lehet félreérteni.


Egyébként igen, ha valaki közveszélyes kutyája átjárkál mások kertjébe, úgy, hogy annak az illetőnek, akihez átjár, megfelelő a kerítése, lehet jogi lépéseket tenni és kötelezni a kutya tulajdonosát, hogy csináltassa meg a kerítést, vagy biztosítson olyan helyet a kutyának, ahol nincs átjárási lehetősége a szomszédokhoz.

2011. szept. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg kíváncsi lennék, ha a szomszédból hozzád szökik át valami kisállat, madár, vagy egér, ami ugyanolyan kedvenc, mint a cicád volt, és egy óvatlan pillanatban megfogta, vagy csak eljátszotta volna a cicád, őt is ilyen hévvel meg akartad volna öletni????
2011. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem egy alomnyi kisnyuszit vitt el a rohadt macska az ÉN kertemből, most lőttem volna le, vagy mi? Mondjuk amennyi védett madarat meg egyéb kisállatot megölt, még kedveztem is volna a vadásztársaságoknak.


Viszont éppen azért van kutyám, hogy a betolakodókat (ezalatt a macskát is lehet érteni) elzavarja. Mert azokat a kisnyuszikat bezzeg nem siratta meg a macska gazdája sem. Azt meg senki ne várja el, hogy a kisnyulakat egész kiskorukban egy kis nyomorult ketrecben tartsam.


Persze vannak, akik képesek a macskát zárt helyen tartani. Ezek a macskák érdekes módon nem kerülnek se autó kereke alá, se kutya szájába, se vonat alá.

2011. szept. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Megértem,hogy ki vagy akadva, de a kérdésed, és a bemásolt későbbi hozzászólásod némileg ellentmondanak egymásnak. Ime:


"A macskánkat széttépte a szomszéd kutyája. Hogyan lehetne pert intézni, vagy valami jogi útra terelni a dolgot? Esetleg, hogy altassák el a kutyát? Állatvédelmisek?"


Később:


"Úristen.. :D Látom néhányan még mindig nem értenek. NEM KÍVÁNOM MÁSIK ÁLLAT HALÁLÁT!!!! ÉRTED?!??!?!?!?! -.-"""

Megmondtam. A macska ment át, nem a szomszéd, és a kutya hibája. Leírtam. Igen, a macskát nem lehet kikötni, megtörténik az ilyen. Csupán felvetettem, hogyha egyszer lenne egy kutya egy utcában, aki más kertekbe jár át állatokat gyilkolászni, azt igen is el szokták altatni, mivel akár emberre is veszélyes lehet... Látom néhány ember megértette, azoknak köszönöm, a többieknél meg én döbbenek le, hogy milyen alacsony a felfogás... ._."


Nah én leírom még egyszer a véleményemet, aztán részemről is lezárva az ügy.


Sajnos a macsek átment a szomszédhoz, ahol nem vette észre a kutyát, és az szétszedte. Kutya itt nem hibás, mert védte a területét, és ösztönösen is cselekedett.

Én is szomorú lennék, ha nekem lenne macskám és ez történne. De pont a macskák természete és az ilyen szituációk elkerülése érdekében én nem tartok macskát. A macska nem idomítható, és állandóan elkóborol. A kutya tanítható, de a kutya-macska viszony ősi időkbe nyúlik vissza és ez nem igazán kontrollálható.


A macska nehezen tudna széttépni egy kutyát, igy az a párhuzam, hogy mi van, ha a kutya jön át és lemészárolja nem jogos.

Ha a kutya jön át és tépi szét a macskát az persze más eset. De most arról van szó, hogy a macska öngyilkos lett.

2011. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%

A saját cicámat széttépte a saját kutyám, mert a cica kamikaze akciót szeretett volna végrehajtani az erkélyről, és a kutya szájában landolt. Most altassam el a kutyámat, mert a cica meghalt? O.O

Figyelj balesetek mindig történnek. A mi cicáink csak a házban és a tetőn tartózkodnak, de bármikor beüthet a baki. A kutyámat nem hibáztathatom, mert tudom, hogy gyűlöli a cicákat, és hogy igazából a cica hibája, hogy betolakszik a területére.

Az az igazság, hogy ha állattartásra adod a fejed, akkor igenis köteles vagy olyan körülményeket biztosítani, hogy az állataiddal ne történhessen baj. Tehát, ha udvaron tartod a cicádat és hagyod, hogy kóboroljon, akkor számolnod kell azzal a lehetőséggel, hogy a szomszéd kutya ellátja a baját. Vagy, nem engeded ki, hanem veszel rá macskahámot és elviszed sétálni. Ha nem a kutya eszi meg, kivasalja egy autó, miközben szabadon kóricál.

Szóval, ha pert akarsz intézni, kiröhögnek, mert nem a kutya jött át, hanem a te macsekod kereste a bajt, ergo nem figyeltél arra, hogy az állatodnak semmiféleképp ne eshessen baja.

Ha el akarnád altattatni a kutyát, ahhoz a gazdájának is lenne 1-2 szava, és elküldene a francba, hogy miért nem tudsz vigyázni a macsra.

Állatvédelmisek. Hm. Ilyenkor belegondolsz a kérdésed önmagával való ellentmondásába? Olyan embereket akarsz állatok gyilkolására buzdítani, vagy ehhez segítséget kérni, akik pont ez ellen harcolnak? Nem paradox ez egy kicsit?

2011. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Már meg ne haragudj, de az eredeti kérdésedben szó sem volt arról, hogy kíváncsi vagy mi lett volna akkor, ha a kutya megy át más területre "gyilkolászni". Utána a kommentedben írtad. Az eredeti kérdésedből egyértelműen az jött le mindenkinek - és ezért kaptál hideget, meleget - hogy el akarod altattatni a kutyát, amiért megölte a macskádat. Úgy látszik te nem érted, hogy ezért támadt rád mindenki. Miért kell akkor ilyet kiírni vagy ha kiírod, akkor miért nem magyarázod meg, hogy te ezt nem komolyan gondoltad, csak egy adott szituban meg lehetne-e lépni ezt. Persze zárójelben jegyzem meg, hogy az akkor sem állatbarát, aki más állat halálát kívánja még akkor is, ha az a másik állat átment az ő területére gyilkolászni, mert akkor sem a kutya a hibás. És akkor sem nevezhető állatbarátnak, ha csak "feltételesen" kérdez ilyet.
2011. szept. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 GIORGIONENI válasza:
100%
Sajnálom a cicát,de a kutya is egy olyan ártatlan állat mint bármely másik! Ezért nem érdemes elaltatni egy kutyát! Mindenki tudja(még az állat védelmisek is) hogy a kutyák és a macskák sosem csípték egymást!
2011. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, most hogy elég nevetséges módon próbáltad kimagyarázni magadat: még mindig hatalmas tévedésben vagy. Nem a macska hibája ami történt, hanem a TIÉD. Ugyanis lehet ám szobacicát is nevelni.

Ahogy az egyik válaszoló írta:

"Persze vannak, akik képesek a macskát zárt helyen tartani. Ezek a macskák érdekes módon nem kerülnek se autó kereke alá, se kutya szájába, se vonat alá."


Erről van itt szó. Aki hagyja hogy a macskája szabadon kóboroljon, az felelőtlen állattartó. Egyrészt kárt tehet a veszélyeztetett állatokban, másrészt folyamatosan kockáztatja a macska életét és testi épségét.

Macskabiztos kerítés, kifutó, vagy hám is létezik a világon, még csak be se kell feltétlenül zárni a macskát a 4 fal közé...

2011. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
A kutya ösztönösen cselekszik. Sem a cica, sem a kutya, és a gazdik se tehetnek róla. A macskát nem tudod megkötni. És miért akarod a másik állat halálát, aki egyszerűen csak ösztönből cselekedett? Nyilván nem erre lett nevelve, de egy több ezeréves ösztönt elég nehéz kiirtani egy állatból. Sajnálatos tudom.. Átéltem már én is néhányszor, de erről nem tehet senki.
2011. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
19%

Na jó azért sokan itt a másik végletbe esnek. De gondolom azok akik még sose tartottak cicát. Ne várjátok már el, hogy olyan helyen, ahol a macska szabadon élhet be legyen zárva! A macska szabad lélek, és nem tűri a korlátok. Aki kertes házban lakik az nagyon is jól teszi, hogy kiengedi a cicát. De közben tisztában kell lenni vele, hogy ilyenek bizony előfordulhatnak. Az nem megoldás, hogy bezárva tartod a cicát, mert akkor sosem lesz teljes élete. 23 éves vagyok és megszámlálhatatlanul sok cicám volt már eddig. És sokat ütött el autó, sokat szedett szét kutya - néhányat a saját kutyám. Mindig nagyon ki voltam, de nem hibáztattam senkit. Véleményem szerint ha egy cica beszélni tudna, akkor azt mondaná, hogy inkább élne rövid, de izgalmas életet kinn játszadozva, mint 20 évet leélve egy 60 nm-es panelban.


Mint már egyszer írtam, senki nem hibás. Se állatok, se gazdik. A cica gazdája nem felelőtlen, hogy teljes életet igyekezett biztosítani a cicának. Ez csak egy baleset ami megtörtént. De ezzel bizony minden macska tartónak számolnia kell.


Jelenleg 4 macskám van és csak reménykedhetek, hogy elég okosak és elég ügyesek, ahhoz, hogy megvédjék magukat.

2011. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!