Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Megőrülök már!

Mit csináljak? Megőrülök már!

Figyelt kérdés

A macskám felmegy az asztalra mindig, épp hogy lezavarom megfordulok és már megint ott van... Mintha direkt idegesíteni akarna. Pedig egy vázán kívül nincs semmi se az asztalon ami érdekelhetné. Nem tudom mit tegyek, hiába rákiabálok, elfenekelem, játéknak veszi vagy nem tudom és már nagyon ki vagyok... hetek óta ezt csinálja...

Hogyan szoktassam le róla?



2012. nov. 24. 12:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Spricceld le vízzel! A macskák nem szeretik a vizet.
2012. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Hát igen de ha a mosogatós problémát vesszük alapul amit korábban említettem... akkor mindig azt csinálom, hogy kimegyek és megnyitom a csapot ... akkor rögtön elszalad, de utána fél perc múlva úgy is ott van megint...

Sajnos ez nem tűnik jó megoldásnak, de azért köszönöm az ötletet!

2012. nov. 24. 12:58
 13/24 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni leszoktatni róla szerintem.A miénk is ugyanezt csinálta,le lett lökdösve az asztalról,így mostmár ha mi is ott vagyunk nem megy fel,csak éjszaka,amikor nem látjuk,és tudja hogy nem kaphat ki.A konyhaszekrényre s felmegy,látszik reggelente amikor rásüt a nap,lábnyomok vannak a beépített tűzhely üveglapján.Ezek alapján amit olvastam,ugyanolyan szemtelen a Te macsekod is mint a miénk.
2012. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Igen bár az enyém néha akkor is megengedi magának az asztalra felmenetelt mikor én vagy párom ott vagyunk... de mire megfordulok már nincs ott mert tudja hogy nem szabad...

Igen a konyhaszekrény az asztal és egyéb bútorok tetején én is mindig találok kis tappancsokat, ezzel elárulja magát.

És nektek mióta csinálja a cicátok és mennyi idős?

Tuti nincs remény? :S

2012. nov. 24. 14:28
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szokd meg. Ez egy macska, buta mód te azt várod tőle, hogy kutyaként viselkedjen és szót fogadjon. Macskára a saját akaratod sem szelíden, sem erőszakkal nem fogod tudni rákényszeríteni. Akkor sem, ha agyon van babusgatva. Mert macska.

Az enyém is ugrál asztalra, és mosdóból iszik csak vizet, hiába van a vizestáljában. Finnyás, nagy bohóc, csinál nekem is olyanokat, hogy rá figyeljek, amiktől égnek áll a hajam. De mivel nincs mit tenni, nem cirkuszi macska, ráhagyom.

A macska idegesítő szokásai ellen a legjobb módszer a közöny. Ha úgy látja, téged cseppet sem zavar, hogy az asztalon mászkál, egy idő után abbahagyja, de amíg rögtön "ugrasz" rá, biztos is, hogy jó mókának fogja találni.

2012. nov. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja még valami. Legyen neki elég magas hely, ahová felugrálhat, ahonnan nézelődhet, és ahonnan nem zavarod le. A cicák utálnak lentről sasolni, mert onnan semmit nem látnak be. Nem tudja kiélni a vadászösztöneit, nem vadászás, hanem megfigyelés szempontból. És azt se felejtsd, hogy mindig mindent tudni akarnak, ti. te élsz az ő felségterületükön, ezért mindig tudni akarják, mi történik. Mindent észrevesznek, ami változik, és meg is kell vizsgálják.
2012. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az enyém már 8 éves,és érdekes,hogy a tesója nem ilyen szemtelen,nála bármit kint lehet hagyni az asztalon,nem bántja.Ősszel azzal küszködtünk,hogy a kerti tavunkban az elvermelni készülő,és kissé lelassult halainkat kapkodta ki a víz tetejéről.Hiába zavartam el ötpercenként,csak odaszemtelenkedett.A végén le lett takarva a tó egy hálóval.Ugye nekem eddig kutyáim voltak,náluk megszoktam,ha azt mondom nem szabad,akkor nem csinálja.Na ez itt reménytelen.Azért is csinálja.
2012. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Igen van pár hely ami magasabb is mint az asztal ahova fölmehet, mert tudom, hogy szeretnek magasba lenni.

Hát jó akkor innentől kezdve nem foglalkozok az asztal témával hátha leszokik róla. :S

2012. nov. 24. 15:29
 19/24 anonim ***** válasza:
30%

A macskák öntörvényűek! Nem fogod tudni erről leszoktatni! Az én cicám másfél évig garázdálkodott a lakásban, mire megelégeltem. Rá jöttem, hogy ez nem nekem való, ezt nem bírom elviselni. Kiköltözött a garázsba, ma is él, és már 13 éves.

Hiába csináltam neki kényelmes fekhelyet, tuti nem abban aludt. Szintén szerette a konyhaasztalt, a mosogatót, a konyhaszekrény tetejét. Hiába zavartam le, az első adandó alkalommal, már ment is vissza. Nem teljesen ok, mikor kakis lábbal az asztalon van, és esetleg éppen ott szeretne hányni. Volt ilyen is. Kb. hetente változtatta a fekhelyét, mindig máshova költözött. Nem tudtam megszokni, és erről lenevelni, ezért döntöttem így. Perzsa macskáról van szó, mindent megadok neki, és mint említettem 13 éves. De a lakásba NE!:)

2012. nov. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Abszolút megértelek! De mint említettem nekem igazából a szőrrel van bajom, meg most vannak harcaink a bolhákkal is és ahogy vakarózik tiszta bolhakaki lesz minden.

Engem ezért zavar igazán, meg hát igen... ne fetrengjen már ott ahol én ennék....

Hát oké, felfogtam nem fogom tudni leszoktatni róla, de nekem nincs garázsom ahova tehetném... valami ötlet? (igazság szerint szeretem hogy a lakásban van - bár nincs is más lehetősége(m)...) én is imádom és mindent megadok neki ami tőlem telik. Most nemsokára lesz egy kis barátnője (ő fiú) akkor lehet hogy vele fog foglalkozni és nem érdekli majd az asztal? (ivartalanított fiú amúgy)

2012. nov. 26. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!