Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Megőrülök már!

Mit csináljak? Megőrülök már!

Figyelt kérdés

A macskám felmegy az asztalra mindig, épp hogy lezavarom megfordulok és már megint ott van... Mintha direkt idegesíteni akarna. Pedig egy vázán kívül nincs semmi se az asztalon ami érdekelhetné. Nem tudom mit tegyek, hiába rákiabálok, elfenekelem, játéknak veszi vagy nem tudom és már nagyon ki vagyok... hetek óta ezt csinálja...

Hogyan szoktassam le róla?



2012. nov. 24. 12:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még rosszabb lesz a barátnővel, attól függ, féltékeny lesz-e rá, vagy sem. Az enyém is ivartalanított fiú, egy macskát sem visel el maga körül, ha csak megérzi rajtam másik macska szagát, már egy napig nem áll velem szóba. Páromra is féltékeny volt, mikor lett, kislányomra is, lassú folyamat volt, míg "megbékélt" (valójában csak megszokta a helyzetet). Hát, én ott követtem el hibát, hogy egyedül voltam, amikor ő lett nekem, és nem teljesen macskaként kezeltem, hanem gyerekpótlóként, meg valahol én lettem mellette macskamama. Ezt hiányolja. De nem lett ettől rossz cica. Ha tényleg nagyon zavar, amit csinál, és végképp nem tudod tolerálni, akkor drasztikusabb módszer, pl. fentebb javasolták a vízzel spriccelést. Azt hamar megtanulják, ha csak a spricnit látják, már spuriznak is el. De ettől megváltozhat a viszonya is hozzád, nem biztos, hogy érteni fogja, eddig miért lehetett, most meg miért nem, és minek bünteted. Én ezzel óvatos lennék, ha az enyémről lenne szó.
2012. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Igen igazából én is úgy kezelem mint egy gyereket, mindig babusgatom puszilgatom, beszélek hozzá sokat... Nagyon szeretem. Ő nem féltékeny más állatokra.. van egy kutya is a háznál csak az a másik lakásba (egy telken) és vele jól elvolt szerették egymást és nem problémázott ha a kutyussal is játszottam. A barátnővel kapcsolatban viszont nem tudom mi a helyzet, mert igazából azért akarok egy lányt mellé, mert ha reggel elmegyek és csak 3-4-re de van hogy csak 7-re érek haza. és hogy addig ne legyen egyedül.

Ő amúgy jóval később érkezett mint ahogy a párommal összeköltöztünk de rá sem féltékeny. Amúgy arra visszatérve hogy "eddig szabadott és most meg miért nem" - eddig sem volt neki szabad és ő ezt tudja nagyon jól. De ha meg elkezdem spriccelgetni, lehet (mint írtad is) hogy megváltozik a viszonyulása felém, esetleg kerülni fog... amit nem szeretnék. Szóval nem tudom. :S

2012. nov. 29. 16:33
 23/24 anonim ***** válasza:
Valamikor én is dolgoztam, amikor az enyém még kicsi volt. Fél éves koráig hazajártam délben kaját adni neki meg almozni. Szerintem nem rossz ötlet a cicatárs, de ha otthon vagy és akkor foglalkozol vele, nagyon jól bírják egyedül. Alszanak. Az enyém azt csinálta, bajt mindig akkor csinált, ha figyelmet akart. Most újabban zsepiket, szalvétát lopkod, meg konyharuhát, és azokat teríti le az előszobában. Régebben a zoknikat lopta a fiókból. De ezt akkor, amikor elmegyünk. Tombol, és jót alszik. :D
2012. nov. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
"Mát pedig a segge is ka van nyalva" Le is írtad a problémát.. Náspángold el. Ordibálással csak magadat fárasztod. Sokszor még a jutalomfalat-módszer sem működik, mert hát a macska az macska... Nevelted volna előbb. A nevelés egy folyamat. Hosszú folyamat és felelősségteljes.
2012. dec. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!