Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ivartalaníttatjátok...

Miért nem ivartalaníttatjátok a macskátokat? Nem érdemel meg ennyit?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 13:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:
Abban az árban a rendelő villanyszámlájától kezdve minden benne van. De legalább ti elvittétek.
2013. ápr. 21. 18:00
 12/70 anonim ***** válasza:
77%

Már nem is a kérdésre válaszolok, de szörnyű belegondolni, hogy valaki 6500 Ft-ot (nálunk ennyi a fiú cica kasztrálása) soknak tart, mikor állatot tart és nagyon nincs is más orvosi kiadás az évenkénti oltás mellett. Akkor mit ehet szerencsétlen állat...

Nekem két fiú cicám van az egyik ivartalanított a másik még csak 13 hetes, de fél évesen irány a doki és műtét. Emiatt nem választottam kislányt, mert ott félnék a szövődményektől, mert mindenképp ivartalaníttatnám az állataimat, de mondjuk már több nem lesz és ők remélem sokáig velem lesznek az ivartalanításnak is köszönhetően.

2013. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
76%

Azért mert még mindig egy csomó tévhit van köztudatban, sőt néhány orvos is azt javasolja, hogy várjuk meg az első tüzelést, legyen neki egyszer kölyke stb.

Nekem van egy kedves barátnőm, akinél a cica kicsiket várt. Én javasoltam, hogy még így is lehet ivartalanítani, de ő egy az egyben leszadistázott. Nem tudom mit fog 6 kiscicával kezdeni, mert hirdeti, de senkinek nem kell. Ameddig a fejekben nincs rend, addig a sintéreknek, menhelyeknek sok dolguk lesz - sajnos....

2013. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
71%
Pénz, tévhitek, lustaság. Sokaknak nincs ideje elvinni a macskát, inkább megvárja míg az összes kismacska elszökik. Persze ezek csak kifogások. Sok ember nem is tud/tudott róla. Én is csak az elmúlt 2-3 évben kezdtem erről hallani.
2013. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim válasza:
23%
Tudod miért ? Mert nem nagyvárosban lakok ahol minden sarkon van egy állatorvosi rendelő . Fele annyiba kerülne az út mint az ivartalanítás. ennyi erővel ha tudom hogy mikor tüzel a macska, megoldom hogy nem menjen kandúrok/nőstények közelébe.Gyere fizess 15E forintot. Oké? Az egészséges macskák ugyanúgy megélnek 15 éves mint a többi. És ha vannak macskáid hogy van neked ? úgy hogy egy macska "meg fialta" .
2013. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim válasza:
0%
Nem csak az szereti a cicáját aki ivartalanítja .az tényleg jó lenne nekem is ha ivartalanítanám. csak sajnálom őket. és nincs is a közelben semmilyen rendelő se semmi. komolyan ahol én élek bolondnak tartják azokat az embereket akik ezt csinálják. sajnálom, de nem tudok mit csinálni
2013. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 A kérdező kommentje:
Ha van kandúrod, és az utcára születnek a kölykei, vagy a nőstényed bármelyik kölykéből kóbor macska lesz, akkor képzeld én, és a hozzám hasonlók kifizetik az ivartalanítását a menhelyeken, állatvédőknél. Nekem sincs sok, de amennyi van, abból adok az olyan macskáknak, akikre nem akarnak költeni. 20ból egy macska ivarosan is elél 15 évet, ivartalanítva viszont a 90%-uk elél addig. Nézz meg egy menhelyet, mennyi macska van, messze vagyunk attól, hogy elfogyjanak.
2013. ápr. 21. 22:25
 18/70 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes olvasni a kifogásokat.Bolondnak néznek?Könyörgöm,kit és mért érdekel mit gondolnak vagy minek nézik?

Mesze van az orvos?Én is vidéki vagyok és utazok 15-20 km-ert az orvosig.


Egyébként a legtöbb állattartó ilyen:


Orvosomnál vagyok és bejön egy hölgy(macska nélkül)hogy nem eszik napok óta a cica és,hogy adjanak étvágyjavítót.Mondja az orvosom:tessék behozni a cicát vizsgálatra és úgy tudunk kezelést javasolni.Mire a hölgy:mért ha behozom maga tudni fogja mért nem eszik?

Innentől kezdve az orvos mondhatott bármit,mert minden vizsgálat drága volt a hölgynek,de hogy ne lett volna az mikor még a cicát se akarta behozni?

A hölgy végül egy bolhaírtó cseppel távozott minél megjegyezte,hogy ez is túl drága...


Igen drága az élet,de ha egy életet magamhoz veszek akkor megteszek ért bármit hisz tőlünk függ az élete,jóléte.

Szóval felejtsük el a kifogásokat.

2013. ápr. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
81%
Nézem az első oldalt, még az aljára sem értem, de már vagy négy kérdező cicája terhes/szül. És baromira elszomorít ez az egész... mintha hiába kampányolna az egész internet az ivartalanításért, ez kb mindenkihez eljut, csak épp azokhoz macskatartókhoz nem, akik kirakják az udvarra a macskát, aztán jöjjön haza kajálni, vagyis akikhez a leginkább kellene. Úgyhogy a számból vetted ki a kérdést. :( Iszonyatosan felelőtlenek az emberek.
2013. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
83%

Édesanyám anno befogadott egy gyönyörű nősténycicát.

Érdekes, hogy míg a kutyákat rendszeresen járatta orvoshoz, csipeltetés, ivartalanítás, addig a cicának csak féregtelenítőt vett, meg bolhairtót. Elég volt egyszer szülnie a macskának, anyum utána ivartalanította. A cicáknak normális helyet talált ismerősöknél, egyik nálam van, ivartalanítva. Egy esetből tanult.

Sok ember viszont úgy vele, hogy a macska "fogyóeszköz, meg jaj egy ideig de cuki, sok kiscica, "nem az én gondom", stb.

Van egy barátnőm, ő ivartalanítás ellenes (pedig művelt, tanult ember, csak vannak ilyen téveszméi). Egy normális érvet nem tudott felhozni, amikor vittem a cicám ivartalanítani, csak azt hogy "szegény" "állatkínzás" "te mit szólnál hozzá, ha nem szexelhetnél", és így néz jelentőségteljesen...Amikor próbáltam neki elmagyarázni, hogy mennyi kóbor cica születne, ha nem tenném meg, és hogy ez pl. a védett madarak védelme miatt is kell, nem akarta felfogni. És ez egy magát értelmiséginek tartó ember. El lehet képzelni, milyen sötétség van a fejekben itthon, ilyen téren (is).

2013. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!