Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ivartalaníttatjátok...

Miért nem ivartalaníttatjátok a macskátokat? Nem érdemel meg ennyit?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 13:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
90%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4265369-s-o-..


tessék, itt a mintapéldány. Ez a lény már vagy hat kérdést tett fel a macskája vemhessége-szülés kapcsán.

2013. ápr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:

Én is összefutottam a kérdéseivel. Sajnos tényleg elég sok ilyen van.


Köszönöm a válaszokat, azért jó látni, hogy vannak bőven felelős állattartók is!

2013. ápr. 23. 09:50
 23/70 A kérdező kommentje:

Jellemző, hogy ilyenkor sehol sincsenek azok, akik nem ivartalanítanak, pedig most tavasszal a kérdések nagy részét ők teszik fel, tehát valahol mégiscsak itt vannak. Ezek az emberek nem olvasnak, nem tájékozódnak, ha hallanak valami információt véletlenül, azt elengedik a fülük mellett, nagyon magabiztosak lehetnek.


Akik pedig elvégeztették a műtétet, mert mégiscsak hasznosak látták, nem értem, miért húzzák lefelé az állatorvosokat! Aki esetleg bizonytalan ivartalanítás terén, azt még jobban el kell bizonytalanítani? Vagy szerintetek felesleges beavatkozás volt? Nem inkább hirdetni kéne? Gondolkodjatok már egy el kicsit!


Fontosnak tartom minden kérdésnél hangsúlyozni az ivartalanítást, még ott is, ahol nem ez a kérdés a konkrétan, de egyértelmű, hogy ivaros macskáról van szó. Pár embernek ez nem tetszik, ki is hangsúlyozzák, hogy sokan csak az ivartalanítást hangoztatják, ha felugrik a macska a konyha szekrényre, arra is azt javasolják stb. Pedig is illető maga is ivartalanított macskákat tart, mégis inkább lefele pontozza az ilyen válaszokat és megjegyzéseket tesz.

Jó néha látni, hogy egy-egy ember megfogadja a tanácsot, még ha nem is ezt kérdezte, esetleg nem hallott még a dologról, vagy téves pletykákat hallott, ilyen is van biztosan.

2013. ápr. 23. 10:41
 24/70 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk most lett ivartalanítva a mi Menő manónk. Bár én titkon reménykedtem, hogy valahogy lesznek kicsik mert nagyon szerettem volna látni újszülött cicákat aztán a növekedésüket, de tudom, hogy így a jobb. Az én családom viszont nem lenne képes kidobni őket, ha nem kellenek itt maradnak "a nyakunkon". Az összes macskánk befogadott kóbor cica volt. Most kettő van. A másik is ivartalanítva persze, de ő egyszer sajnos vemhes lett véletlen, akkor én még szinte gyerek voltam, de csak én voltam vele amikor elkezdett szülni. Ha jól emlékszem elsírtam magam olyan megható volt... :D Azóta én vagyok a mindene, pedig nem én etetem... De ezek ilyen gyerekes dolgok, amiken túl kell lépni, azért hogy megóvhassuk ezeket a teremtményeket.
2013. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként én azt nem értem, hogy akik azzal jönnek, hogy azért nem, mert drága az ivartalanítás, azok minek vettek magukhoz macskát??? Egyértelműnek kéne lenni, hogy ez az egyik legalapabb és legfontosabb "mellékhatás" ha macskánk van... Mert ha ott van melletük 9 éve egy macska, és rágják a körmüket mert nem tudják kifizetni a betegségét, az még csak-csak elmegy... De ha nem ivartalnítják, akkor valóban felelőtlenek, és leszarják az állatot már akkor is amikor hazaviszik és eldöntik, hogy lesz...
2013. ápr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
0%
én akartam a kislány cicámat, 7000 ft lett volna. aztán a fiu cicám meghalt, és mégse lett ivartalanitva. de annyira nem is bánom, legalább nem hízik el, és lesznek kiscicák :D de lehet hogy majd késobb lesz ivartalanitva. amikor bagzott, akkor elmászkált, de már nem. :) azt hogy érted, hogy "megérdemel ennyit" ?
2013. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Alba123!


Nagy tévhit, hogy az ivartalanított cicák elhíznak. Nem is értem ez honnan jött a lényeg, hogy baromira nincs így.

Nem tudom miért kell azon röhögni vagy nagyban vigyorogni, hogy lesznek kiscicák. Komolyan... te fogsz velük törődni? Ha 5-en lesznek, akkor felneveled őket és gondoskodsz róluk?

Igaz nem én vagyok a kérdés feltevője, de hogy nem lehet ezt érteni? Nem érdemli meg a nyugodt életet? Nem érdemli meg, hogy a bagzási időszakban ne "őrüljön" meg, hogy ne gyötörje agyon a szervezetét a folyamatos elléssel, hogy ezek nélkül hosszabb és kiegyensúlyozottabb élete legyen? Számos előnye is van az ivartalanításnak, utána kéne nézni. A te cicád megérdemelné ezt? Aki szereti a cicáját és nem tenyésztő, annak egyértelmű a válasz.

A macskák főleg a nőstények baromira nem élvezik a nemi aktust, nem fosztanád meg semmi élvezettől. Azon kívül van egy csomó kiscica, akik nem kellenek senkinek és sokan bántják őket meg... bele sem gondolok. Te minek szaporítanád az ilyen életre őket? Nem értelek...

2013. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó szívemből szóltál.Alba vagy kivagy,ha annyira babázni akarsz akkor szülj magadnak gyereket vagy fogadj be egy alom árva cicát és neveld fel őket,most úgyis rengeteg esélyed van a segítségnyújtásra,de gondolom ez már büdös.
2013. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
89%
Amikor a macskák szexelnek, és a kandúr pénisze behatol a nősténybe, akkor a péniszből kimerednek ilyen tüskék amik felsebzik a nősténymacska hüvelyét.
2013. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
95%
De érdekes, az ivartalanítás-ellenesek csak bebüfögik logikátlan véleményüket, aztán utána vissza sem néznek, mivel képtelenek szembesülni az észérvekkel.
2013. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!