Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ivartalaníttatjátok...

Miért nem ivartalaníttatjátok a macskátokat? Nem érdemel meg ennyit?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 13:19
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
91%

Az a furi, hogy szinte mindenki a végleteket írja. Én elszörnyedek, hogy különböző felfogású emberek mennyire szembe tudnak egymással menni és milyen csúnyán beszélnek (miket gondolnak) a másikkal/másikról.

Sokfélék vagyunk, soha nem lesz mindenki egyforma (biztos nem véletlenül van ez így, el kéne fogadni és inkább a kompromisszumot keresni, mert azért itt szerintem senki nem állatkínzó a szó szoros értelmében), ezért az állattartást is mindenki a maga elvei alapján csinálja. Szerintem lehet egy tanyán élő állat is boldog, ahogy lehet egy panelban élő is az. Az egyes macskáknak is különböző a személyiségük és szerintem remekül tudnak alkalmazkodni, persze a megfelelő gondoskodás és szeretet megadása mellett.

Amúgy én nem eszem húst és sokszor "sírva" megyek be a henteshez, hogy a macsekjaim rendes ragadozóhoz méltóan igazi húst is egyenek. Soha nem adtam és soha nem adnék rájuk ruhákat és kiállításra sem vinném őket, mert ezek mint írtam végletek és nekem meg szerintem itt sokan másoknak nem ezért vannak ők. A kiállításnak is megvan a maga funkciója azt sem szabadna lenézni.

Azért vannak cicáim (2), mert ugyanúgy, ahogy itt is azt tapasztalom, hogy az emberek iszonyat rosszul bánnak egymással és lehetőleg kerülöm az összeset, gyereket vállalni ebbe a világba meg ezzel a látásmódommal számomra huhh..., de azért mégis kell akiktől élet van a házban, akiket lehet gyömöszölni meg gondoskodni róluk, így a kis kedvencek maradtak a macsok.

Nem kéne egymás vérét ilyen szinten szívni, ebből tuti nem a pozitívumot fogja senki leszűrni.

Nem is tudom miért írok... :(

2013. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 A kérdező kommentje:

Szóval szerintetek felöltöztetem a macskámat és kiállításra viszem? Atyaég, kikkel beszélgetek.

A kérdés az ivartalanítással kapcsolatos, felelős állattartás alapja.

2013. máj. 4. 18:03
 63/70 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk nincs ivartalanítva a cicánk, viszont benti macsek így nem áll fent a veszély,hogy növeli a szaporulatot.

Szeretnénk ivartalanítani, csak eddig nem volt rá pénz. (akik a felelős állattartást hozzák fel, ő is oltva van,minőségi kaját kap,szép és egészséges. erre ment el eddig a pénz.) Viszont most tervezzük az ivartalanítását, már csak azért is ,mert így megkímélnénk magunkat nászénekétől amit időnként előad,meg neki is jobb lenne.

Az első tüzelése előtt lett szobacica, előtte kimászkált. Naponta levisszük pórázon sétálni, rágcsálhat füvet, ehet bogarakat. Nem érzem,hogy felelőtlenek vagy rossz állattartók lennénk, csak azért, mert még nincs ivartalanítva.

2013. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 A kérdező kommentje:

Kedves előző! Nem hoztál létre szaporulatot, a cicád nem párzott, amivel betegségeket, akár halálos betegséget tudott volna összeszedni, ettől nem vagy felelőtlen. Vannak ilyen esetek is, hogy még nincs pénz, de vigyázol rá, és ha lesz, elviszed. Más is tehetne így, amíg össze nem spórolja a pénzt.

Köszönöm válaszod és a többieknek is, akik hasznosan szóltak hozzá a kérdéshez, meg annak is, aki nem.

2013. máj. 5. 22:21
 65/70 anonim ***** válasza:
24%
ezen az oldalon az első elgondolkodtatott, azzal amit írt. mert tényleg egymással vitatkozunk, hogy kell-e ivartalanítani a macskát, bár nem hiszem, hogy egyikünknek is változna ettől a véleménye. és attól hogy én nem ivartalanítom, nem lesz baja, mivel nem lesz vemhes... a lényeg, hogy én nem akarok itt senkivel vitatkozni, és nem is akartam, csak az utóbbi időben elég rossz kedvem volt. most mindenkitől, akit megbántottam vagy leszóltam, vagy bármi, attól bocsánatot kérek! a kérdezőtől is.
2013. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
91%

69%


Jó dolgokat is írsz, csak elég demagóg felfogásod van.


"Az ilyenektől vagyok rosszul. Agyon sajnálják az állatokat, de a parizert gond nélkül megeszik.

Szégyenletes."


Ez egy igen hülye érv, kb. ugyanolyan, mint amikor valaki arra hivatkozik, hogy bezzeg Afrikában gyerekek éheznek...

2013. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
93%

69%

A másik, ami zavaró, hogy a kérdezőtől várod el, hogy megértsen, de közben iszonyú lenézően fogalmazol, már-már sértő közhelyes előítélettel (ruhát ad a macskára, stb., mintha nem lenne átmenet a haszonállat és a házikedvenc között).

2013. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy nem tűnt fel, de a kedves kérdező szinte minden válaszba beleköt, szóval nézd el, ha kicsit ellenszenvesnek találom az ilyen figurákat, akárcsak ők engem. Egyáltalán nem gondolom komolyan, hogy ruhákba öltöztetik a macskáikat és abba parádéztatja őket, ez csak egy véglet, amibe gyanítom a kérdező is beletartozik. Csípőből osztja az embereket, hogy milyen felelőtlenek, hogy ő a macskatartás alfája és rajta kívül mindenki egy állatkínzó dög, mert nem nyisszantja le szerencsétlen cirmos golyóit. Ide a bökőt, hogy ti meg azt hiszitek, én vagyok a másik véglet. Nem írom le még egyszer milyen szerepük van nálunk a macskáknak, de megnyugtatom a szép lelkedet, nem igavonó barmoknak használjuk és nem is esszük meg őket. A parizeres dologhoz meg csak annyit, nem szeretem a vizet prédikáló embereket. Itt hangsúlyozza, hogy a négylábú haverjainak mennyi joga van, de gond nélkül megeszi a többi állatból készült ennivalót. Az egyik házicica a másik meg büdös marha. És? Állat mindkettő, csak a szerepük más, de állat akkor is mindahány.

Nálunk a macska macska lehet, úgy él, ahogy akar, nincs behatárolva, legalábbis távolról sem annyira, mint gyanítom az itteniek jó részénél. Rendben, a köztudat, mint házi kedvencet ismeri, de ne feledjük, eredetileg nem azért kezdett az ember macskákat tartani, hogy legyen kikről vicces videókat feltölteni a Youtubera, nálunk még a tudásuk miatt vannak macskák és pont ezért becsüljük őket annyira.

A továbbiakban erről nem szeretnék vitázni.

A macska az macska.

2013. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
93%

Tyú, mennyi érdekes felfogás.


#68


A világ változik.


"Rendben, a köztudat, mint házi kedvencet ismeri, de ne feledjük, eredetileg nem azért kezdett az ember macskákat tartani, hogy legyen kikről vicces videókat feltölteni a Youtubera, nálunk még a tudásuk miatt vannak macskák és pont ezért becsüljük őket annyira. "


Jó. De gondolom ti sem őskori módszerekkel dolgoztok, ha már erre hivatkozol. Gondolok itt a földművelésre.

És persze nem vagy dühös a bogarakra sem, amikor belepik a növényeket-a farkasos hasonlatra asszociálva.


Használtok permetezőszert, gépeket, ergo-fejlődés. Ebbe beletartozik környezetünkre való odafigyelés is. Nem?


[link]


Lehet itt játszani a tapasztalt, hülyének-nézem-a városi gyereket karaktert, de érdekes módon én is falun élek, macskám jó egérfogó, ivartalanítva, mégsem fogalmaznék soha olyan sértőn, mint te teszed. Azt hiszed hatalmas élettapasztalatokat osztasz meg. Ez nem így van. Mindenki más, más felfogással. Te szerintem sokkal durvábban sértettél meg embereket, mint bármelyik válaszadó.

2013. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
Ja még annyit: nem szeretnél erről vitázni, de vissza-vissza nézel. Ugyan már.
2013. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!