Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy kiscicám, fajtatiszta perzsa és szegényke meghalt... Rengeteget bajoltam vele, hordtam az orvoshoz, a legdrágább prémiumkaját kapta, de mégis ez lett a vége... az anyukám nagyon megsajnált és a férjemmel összedobták a pénzt, hogy vegyenek nekem egy másik perzsát (a perzsák nagyon drágák, nem a szaporítós téma). Kinéztünk egy gyönyörű szürkét, aki elvileg egészséges is, az ország másik végére kocsikáztunk érte, de mióta csak hazahoztuk, megy a hasa, váladékozik az orra, tüsszög, zihál... Nyilván viszem orvoshoz, nem ez a baj, de úgy tűnik, hogy minden keződik előlről... és én ezt már nem bírom még egyszer végigcsinálni. Nem tudom mit tegyek? A tenyésztő biztosan visszafogadná, de az anyukám meg a párom agyvérzést kapna, hogy ennyi pénzt kidobtunk (persze, még mindig kevesebbet költenénk így, mintha a legdrágább kajákat meg az orvosi kezeléseket is fizetjük) Ráadásul nem tudom ki vállalná be, hogy megint elkocsikázzunk a cicával a világ végére. És nem utolsó sorban, nem akarom ennek kitenni a cicát.

És nem csak erről van szó, borzasztó látni, ha egy ilyen kedves kis lény szenved. Nem tudom, ilyen helyzetben mi a helyes, mit tehetnék?



2017. jan. 23. 10:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Mikor hoztátok el? Mennyi idős? Nem lehet, hogy megfázott a hosszú úton? Mit evett a tenyésztőnél és mit adtál neki te? Tehéntejjel itattad?
2017. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, milyen növényeid vannak, és milyen rovarirtót használsz? Anyu a miénket kis híján kinyírta, mert szétfújkálta a rovarsprayt, a legyek belassultak tőle, a macska megette őket... aztán majdnem meghalt szegény. Gyanús, ha egy makkegészséges macska nálad rosszul van, főleg úgy, hogy az előző sem végelgyengüléstől ment el. Valami triviális apróság, amire nem is gondolsz, az mérgezheti őket.
2017. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Macska náthásnak tűnik, attól, hogy drágán vették nem szaporitotol, még nem biztos, hogy jó helyröl hoztátok.
2017. jan. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Szobanövények? Rengeteg gyakori házi növény mérgező számukra, én is behordtam egy csomó növényt a munkahelyemre emiatt. Elég gyanús, hogy nem betegség okozza. Valami elérhető vegyszer? Akár sampon, tusfürdő?


Nem feltétlenül mondanék le a cicáról, hisz örültél neki. De gondold végig mihez fér hozzá.

2017. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

3napja hoztuk el, 2és fél hónapos, soha nem itattam tejjel, ez eléggé evidens. Tenyésztő RC kitten alutasakosat, darált csirkehúst, iams és RC száraztápot adott neki. Mi RC kitten alutasakosat és RC kitten szárazat adunk neki. Van 1 kaktuszom, de nem ehetett belőle semmiképp, mert a szekrény tetején van. Frostával szoktam takarítani, a konyhapultot cif antibakteriálissal, de a konyhába egyelőre még nem engedtük be, mivel még nem sok ideje van nálunk, ezért nem akarjuk szem elől téveszteni. Minden egyéb (mosópor, mosogatókapszula, ilyesmi) el van zárva egy szekrénybe.

Megpróbálhatom mellőzni a Frostát és csak sima ecetes vízzel takarítani.


Amikor elhoztuk, már akkor is könnyezett a szeme és folyt az orra, de a tenyésztő azt mondta, hogy teljesen egészséges, perzsáknál előfordul a szem könnyezés mert deformált a könnycsatornájuk, és megmutatta az orvosi papírokat, ideaadta az egészségügyi kiskönyvet és ettől megnyugodtam. Már útközben hazafelé ment a hasa és a száján keresztül vette a levegőt, de arra gondoltam, hogy biztosan nem bírja a kocsit és fél. Sajnos azonban itthon sem múltak el ezek a tünetek, hanem még rosszabb lett, mostmár folyamatosan tüsszög is és zihál, folyik az orra, a könnye, nyálas, ragacsos a szőre. A doki írt fel szénkoncentrátumot azt adtam neki, de a rendelőbe még nem vittem be, holnap délelőttől rendel. Nekem az gyanús, hogy a tenyésztő a házban dohányzott, remélem nem ettől lett valami asztmás baja. Egy pipotya voltam és nem mertem kérdőre vonni érte, pedig kellett volna! Azt kellett volna mondanom, hogy nem viszem haza a cicát, mert nem tűnik egészségesnek. :( Csak olyan meggyőzően beszélt, meg arra gondoltam, hogy pár napja vitte oltásra meg orvoshoz, ha valami nem lenne rendben nem adná ide... hát vagy tévedtem, vagy a kocsiban történt valami. :(

2017. jan. 23. 14:27
 6/31 A kérdező kommentje:

Rovarírtót nem használok. Csak egy kaktuszom van, más szobanövényt nem tartok, pont az előző cicám miatt, féltem, hogy magára borítja vagy lelegeli.

A kocsiban meleg volt, de ettől függetlenül lehet, hogy megfázott azalatt az idő alatt, amíg bevittük a lakásba.

A samponokat, tüsfürdőket nem éri fel.


Még annyi, hogy direkt pormentes almot használok, szóval ettől biztosan nem tüsszöghet, de észrevettem, hogy eszegeti, ilyet pedig még nem tapasztaltam cicától.

2017. jan. 23. 14:36
 7/31 anonim ***** válasza:

Milyen oltásokat kapott pontosan eddig, és hányat? Az előző cicádnak pontosan mi volt a baja?

A legjobb amit tehetsz, hogy elviszed egy normális állatorvoshoz, és ha baj van meggyógyítjátok. A macskanátha nem halálos betegség, ha időben kezelve van. A hasmenést mondjuk nem értem, az általában más betegségekre utal. Nekem már nem lenne szívem visszapaterolni a "tenyésztőhöz", ahol ki tudja mi lenne vele.

2017. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Ha holnap kiderül, hogy tényleg valamilyen komoly betegsége van, mit tehetnék? Nem arról van szó, hogy finnyás vagyok és nem akarok gondkoskodi az állatról, amit választottam, de lelkileg nagyon megterhelő volt elveszíteni az előző cicámat és nem bírnám ki mégegyszer, hogy azt kelljen néznem, ahogy szenved én meg csak viszem az orvoshoz, de nem lehet tenni semmit... betegen pedig nem hiszem, hogy bárki is örökbe fogadná. A tenyésztő sem fogja ezért vállalni a felelősséget, mert amikor nála voltam még nem mondtam semmit. :(
2017. jan. 23. 14:41
 9/31 A kérdező kommentje:
Hát nekem sincs sok kedvem oda visszavinni a cicát :( Az előző cicának emésztési rendellenessége volt, véreset kakilt, bekakilt, amikor már úgy tűnt, hogy beválik az egyik kaja, mindig újrakezdődött... és egyensúlyérzék zavara volt, mindig a fejére vagy az oldalára esett, ha az egyik helyről a másikra ugrott. Már mindent lepárnáztam itthon, de mégis ebbe halt bele, beverhette a fejét, amíg nem voltam itthon, amikor megtaláltuk már nem élt, és az orrából folyt a vér... a többit nem tudom, mert a szüleim elvitték, már csak a sírját láttam, akkor nem gondoltunk arra, hogy felboncoljuk.
2017. jan. 23. 14:52
 10/31 A kérdező kommentje:
A kiskönyvben nincs leírva, de a tenyésztő azt mondta, hogy 1 kombináltat kapott.
2017. jan. 23. 14:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!