Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy kiscicám, fajtatiszta perzsa és szegényke meghalt... Rengeteget bajoltam vele, hordtam az orvoshoz, a legdrágább prémiumkaját kapta, de mégis ez lett a vége... az anyukám nagyon megsajnált és a férjemmel összedobták a pénzt, hogy vegyenek nekem egy másik perzsát (a perzsák nagyon drágák, nem a szaporítós téma). Kinéztünk egy gyönyörű szürkét, aki elvileg egészséges is, az ország másik végére kocsikáztunk érte, de mióta csak hazahoztuk, megy a hasa, váladékozik az orra, tüsszög, zihál... Nyilván viszem orvoshoz, nem ez a baj, de úgy tűnik, hogy minden keződik előlről... és én ezt már nem bírom még egyszer végigcsinálni. Nem tudom mit tegyek? A tenyésztő biztosan visszafogadná, de az anyukám meg a párom agyvérzést kapna, hogy ennyi pénzt kidobtunk (persze, még mindig kevesebbet költenénk így, mintha a legdrágább kajákat meg az orvosi kezeléseket is fizetjük) Ráadásul nem tudom ki vállalná be, hogy megint elkocsikázzunk a cicával a világ végére. És nem utolsó sorban, nem akarom ennek kitenni a cicát.

És nem csak erről van szó, borzasztó látni, ha egy ilyen kedves kis lény szenved. Nem tudom, ilyen helyzetben mi a helyes, mit tehetnék?



2017. jan. 23. 10:38
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Visszük vissza a cicát a dokihoz, megint rosszabbul van. Ma még nem is evett, hiába kínálgatom neki. Sárga váladék jön a szeméből és megint elkezdett menni a hasa. :( Pedig tegnap már egész jól volt, szaladgált, játszott, most meg nyitott szemmel gubbaszt, hiába simizem, csak pislog rám... az orrfolyása sem múlt el, pedig mostanra már jól kéne, hogy legyen.
2017. jan. 26. 10:22
 22/31 anonim ***** válasza:
Szegényke, szorítok neki.
2017. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Basszus, sajnálom, majd írd meg mi volt! Remélem, hogy nem parvo! :(

Hogy szakadnának meg ezek a mocskos, köcsög szaporítók!

2017. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Kapott másféle antibiotikumot és itthonra is egy másféle gyógyszert a nyákoldó mellé. Amikor hazahoztuk megint hányt, ma reggelre össze volt tapadva az egyik szeme, nedves sminkvattával letörölgettem az arcát, most kicsit jobban néz ki, az előbb evett is. Felhívtam a nőt, akitől hoztuk elmondtam mi történt és megkértem, hogy ne adjon nyers húst a macskáinak, de csak elkezdte hajtani a hülyeségét, hogy adjak a cicának gyerekgyógyszert, mert csak attól fog meggyógyulni, meg szerinte hazudok/az orovosunk nem ért hozzá... nagyon sajnálom a többi cicáját :(
2017. jan. 27. 09:35
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Én erélyesebben rá támadtam volna erre a mocsadéra. Remélem fel épül cicusod.jajjj. ilyen embereket. Hányhatnékom van.
2017. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Ja persze...gyerekgyógyszer... Egyébként a szemének nincs köze a nyers húshoz, ez 100 %, nagyon úgy néz ki, hogy macskanáthája van szegény cicának, bélgyulladással vagy valamilyen egyéb vírusos betegséggel kombinálva. :(

Eszik és iszik magától egyébként?

2017. jan. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy van a cica? Meggyógyult?
2017. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Sajnos nem gyógyult meg, ezért visszavittük. Sem anyagilag, sem érzelmileg nem bírtuk tovább. Azzal telt be a pohár, hogy a családom is megbetegedett a cicától (bőrfertőzést kaptunk). A "tenyésztő" azóta is hirdeti a neten, szóval ahová csak tudok írok, hogy ne vegyék meg. Mint kiderült, a testvéreit is visszavitték neki, így most 11 macska van nála. Írtam néhány netes állatvédő szervezetnek is, de nem válaszoltak. Végülis a saját állatorvosuk zöldlámpást adott a kölyköknek, a nőnek pedig a MOE-nál van regisztrációja. A macskák kapnak kaját, van fedél a fejük felett, hiába a rossz körülmények, senki sem hajlandó ezzel foglalkozni.
2017. márc. 2. 11:25
 29/31 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Viszont nem biztos hogy jót tettel azzal szegénynek , hogy visszavitted hozza. Hiszen lelkiismeretlen és felelőtlen. Pénzt visszafizetett? Írhatnál ki volt az, hogy mások elkerüljék .
2017. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Vak-Bottyán kennel, a tenyésztő Darvas Judit. Nem mi vagyunk az elsők, akik feladták. Én is sajnáltam a cicát, de van 7éves keresztlányom, meg 9 éves öcsém, akik szeretnek ide járni hozzánk, és nem szeretném, hogy ők is elkapják a betegséget. Mi (akik érintkeztünk a cicával) azóta sem jöttünk helyre, de leírom csak nekem és páromnak a bőrgyógyász vizsgálati díja és a kiváltott gyógyszereink már 30ezer fölött vannak +az utazás. Teli vagyunk vérző, kör alakú vörös hólyagokkal. Ha érdekel töltök fel képet róla, senkinek nem kívánok hasonló betegséget.

És bevallom őszintén, hogy nem azért fizettünk ki a cicáért majdnem 100ezret, hogy mindenkinek az egész napja arra menjen rá, hogy a cica után takarítja a vért, a gennyet, a hányást, a csomókban hulló szőrt. Arról nem is beszélve, hogy a cica állapota nem javult. Sajnálom szegényt nagyon. Facebookon rákereshetsz a kennel nevére, a miénk a szürke volt.

2017. márc. 2. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!