Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy kiscicám, fajtatiszta perzsa és szegényke meghalt... Rengeteget bajoltam vele, hordtam az orvoshoz, a legdrágább prémiumkaját kapta, de mégis ez lett a vége... az anyukám nagyon megsajnált és a férjemmel összedobták a pénzt, hogy vegyenek nekem egy másik perzsát (a perzsák nagyon drágák, nem a szaporítós téma). Kinéztünk egy gyönyörű szürkét, aki elvileg egészséges is, az ország másik végére kocsikáztunk érte, de mióta csak hazahoztuk, megy a hasa, váladékozik az orra, tüsszög, zihál... Nyilván viszem orvoshoz, nem ez a baj, de úgy tűnik, hogy minden keződik előlről... és én ezt már nem bírom még egyszer végigcsinálni. Nem tudom mit tegyek? A tenyésztő biztosan visszafogadná, de az anyukám meg a párom agyvérzést kapna, hogy ennyi pénzt kidobtunk (persze, még mindig kevesebbet költenénk így, mintha a legdrágább kajákat meg az orvosi kezeléseket is fizetjük) Ráadásul nem tudom ki vállalná be, hogy megint elkocsikázzunk a cicával a világ végére. És nem utolsó sorban, nem akarom ennek kitenni a cicát.

És nem csak erről van szó, borzasztó látni, ha egy ilyen kedves kis lény szenved. Nem tudom, ilyen helyzetben mi a helyes, mit tehetnék?



2017. jan. 23. 10:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Ha nincs a cicára egészségügyi garancia, akkor nem nagyon tudsz mit tenni. Írtatok alá adásvételi szerződést amikor elhoztad? Ha igen,akkor van benne szó arról, hogy mi van ha beteg lesz az állat?

Ez az oltás-dolog nagyon gyanús nekem, az első kombinált oltást 9 hetes korban szokták beadni, az emlékeztetőt 11 hetesen. Eleve ezért van az egészségügyi kiskönyv, hogy abban vezessék az oltások típusát és dátumát... Nektek mondta, hogy még el kell vinnetek egy emlékeztető kombinált oltásra?

Nagyon ne aggódj, még nem biztos, hogy komoly baja van, sok betegséget lehet hatékonyan kezelni ha időben elkapják. Szurkolok, hogy ne legyen semmi gond!

2017. jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Nézd meg jobban a kiskönyvét! Biztos nincs bepecsételve oltás és féregtelenítés? Azt be szokták vezetni. Biztosan benne van a kezelő állatorvos neve. Hívd fel nyugodtan és érdeklődj tőle, hogy milyen oltást kapott a cica és mikor látta utoljára, mert ez egy kicsit gyanús.

Remélhetőleg nincs komoly baja, vagy legalábbis nem olyan, amit ne lehetne hamar kikezelni, de sürgősen vidd orvoshoz!

2017. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Ma bevittem a cicust a rendelőbe, a doki nagyon kiakadt, hogy nyers húst adott neki a tenyésztő, valószínűleg emiatt szedett össze egy súlyos fertőzést, kapott egy csomó féle gyógyszert, szurikat, normális féregtelenítést. Csütörtökön ha nincs jobban vissza kell vinnem. Az oltásra is ki volt akadva a doki, hogy nem írták milyen típusú oltás, de azt mondta, hogyha a cica jól lesz, 2-3 hét múlva ad neki egy kombináltat és megint kap féregtelenítést. Szegénykém. Hát remélni kell, hogy nem lesz ennél komolyabb baj, mert a dohányfüst is okozhatott valamilyen problémát. :( Nincs szerencsém ezekkel a macsekokkal az biztos... :(
2017. jan. 24. 10:40
 14/31 anonim ***** válasza:
Szegény cica,még szerencséje, hogy hozzád került, remélem hamar helyre jön. És egészséges lessz a kezelés után. Annak a szaporítónak meg szakadjon le mindkét keze.
2017. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Legszívesebben az összes cicáját elhoznám onnét! Nem értem, hogy mondhatja magát tenyésztőnek :( még ha nem is tudta, hogy nem szabad nyers húst adni a cicáknak, akkor is orvoshoz kellett volna vinnie, amikor ilyen rosszul néz ki.
2017. jan. 24. 11:08
 16/31 A kérdező kommentje:
Szegényke habosat hányt egymás után többször, most meg vért kakilt... még délután felhívtuk az orvost, de nem vittük be, (az orvos azt javasolta, hogy hagyjuk hatni a gyógyszereket, amiket injekcióban adott, de ha nagyon rosszul van bevihetjük. Nem vittük, mert hányás után még szaladgált és tiszta volt a tekintete.) Azóta megint jobban folyik az orra és a szeme, hiába törölgetem, teljesen rákeményedik a szőrére. Olyan rosszul néz ki :( nem akarom őt is elveszíteni... én tényleg nem értem, hogy lehet egy tenyésztő ilyen szívtelen (vagy buta?)...
2017. jan. 24. 18:02
 17/31 anonim ***** válasza:
Szívtelen is, és buta is, ez azért van mert csak tenyésztenek adta ki magát de valójában egy szaporító, csak a lóvét lesi. Sajnálom, hogy ennyit szenvedsz ez a szemét miatt a cicáddal:( szerintem azért nem árt visszavinni a dokihoz, bár te látod milyen az állapota, de ebből ki kell kezeltetni. Milyen virus? Nem mondta?
2017. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Még a doki sem tudja pontosan mi lehet. :( Adott papírt a kezelésről, de azon sincs diagnózis. Ő arra gyanakszik, hogy a hús amit kapott férges vagy romlott volt és amikor jelentkeztek a cicán a tünetek, nem kezelték. Azt mondta csütörtökön vigyem vissza, addigra fogom meglátni, hogy hatnak-e a gyógyszerek és nincs-e súlyosabb baj? (Attól is aggódik a doki, hogy nincs beírva a kiskönyvébe, hogy milyen típusú oltást kapott és lehet, hogy nincs beoltva valamilyen komolyabb betegség ellen.) Szerintem a "tenyésztő" pontosan tudta, hogy van valami baj és le akarta passzolni a kicsit. Azt mondta minél később vigyük orvoshoz, hogy ne érje annyi stressz a macskát egyszerre. pff... akkor még teljesen ésszerűnek hangzott, de mostmár úgy világos, hogy csak azt szeretette volna, hogy minél később derüljön ki a cica betegsége...
2017. jan. 24. 19:12
 19/31 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de a nyers hústól nem kellene hogy komolyabb baja legyen, sokan etetnek BARF szerint, meghát a kijárós macskák is levadásznak ezt-azt. Persze lehet tőle bélgyulladásam de én a hányásból és a véres hasmenésből már inkább a parvora gyanakodnék, az viszont halálos betegség, ha nem kezelik időben! Valószínűleg azért nincs semmi a kiskönyvében, mert csesztek beoltatni.A helyedben NEM várnék csütörtökig, bár te látod milyen az állapota. Eszik, iszik? Az állatorvos nem írt fel neki probiotikumot? Az fontos lenne ilyenkor!
2017. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Adott neki probiotikumot, és kapott itthoni gyógyszert is. Ezt addig adjuk neki, amíg folyik az orra. Abban segít, hogy a nyák ami az arcában, tüdejében van, az felszakadozzon és kitisztuljon.

Amikor a tenyésztő mondta, hogy darált csirkét ad a cicának, akkor én se lepődtem meg. Az volt az első gondolatom, hogy akkor legalább kap valamit, ami nem műanyag. De nem lehet tudni, hogy honnét szerezte be a húst és nem hűtve tárolta, hanem egy fészerben, befőttes üvegekben. Nagyon büdi volt, szóval amit útravalónak adott hús, azt én kidobtam az első kukába, de akkor még arra gondoltam, hogy én vagyok finnyás és a férjem is azt mondta, hogy nem kellene kidobni semmit, amit kapunk.

A doki szerint a perzsáknak alapból nagyon érzékeny az emésztőrendszerük, ez a cica pedig kicsike, alig jött le az anyatejről, túl korán kapott nyers húst. A doki amúgy felnőtt macskáknál sem javasolja, mert nagyon könnyen fertőzés lehet a vége. Mesélte, hogy ezt inkább kutyáknál tapasztalta eddig, mert a nyers hús olcsóbb, mint a kutyatáp, aztán szegény állat összeszed valamilyen súlyos fertőzést. A lakásban tartott állatoknak nem olyan strapabíró az emésztő meg az immunrendszere, mint egy kijárósnak vagy vadállatnak. Am. egy macska, ha táplálva van és kijárós, valóban elejt egy-két állatot, de nem eszi meg őket.


A cica most jobban van, az éjszakát túlélte hasmenés és vérzés nélkül és ma reggel már evett is. :) (Friss vizet eddig is ivott, biztosan nagyon ki lehet száradva) Ha hány, akkor viszont viszem vissza a dokihoz, mert szájon át kell neki adni a gyógyszert, ha nem tud felszívódni, akkor viszont semmit sem ér. :( Meg persze akkor is, ha megint vérzik vagy rosszabbul van.

2017. jan. 25. 09:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!