Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma született egy cica, amit...

Ma született egy cica, amit az anyja a hideg kövön szült és amikor megszületett egyből ott hagyta és vissza se ment mar egy jó órája. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 16:56
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg azért hagyta el őket, mert vagy a kölykök nem elég életképesek, vagy ő maga nem elég erős, nem egészséges, hogy felnevelje őket.

Ilyen esetben két dolgot lehet megpróbálni: vagy azonnal keresel szoptatós macskát a környéken, és aláteszed a kicsiket, és remélem, hogy befogadja;

vagy elkezded őket éjjel-nappal kb. 2 óránként etetni macskatápszerrel, és az anyjukat imitálva mosdatni, ürítésre késztetni őket. De így sincs sok esélyük, hogy megmaradnak.

Nem tudom, miért örülsz ennek egyébként... Amúgy minden telis tele van gazdátlan kismacskával, ha valakinek kell, lehet befogadni százával. Felesleges még tovább növelni a számukat.

2018. júl. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, de nekik lenne már gazdijuk. Ahogy írtam az előbb a testvérem és az egyik ismerősömnek is szüksége van kicsi macskára.
2018. júl. 18. 19:14
 13/39 A kérdező kommentje:
Vagyis amikor már szilárd táplálékot ennének és akkorák lennének elvinnék.
2018. júl. 18. 19:15
 14/39 A kérdező kommentje:
De köszönöm szépen a segítségedet!
2018. júl. 18. 19:17
 15/39 anonim ***** válasza:
82%

Nekik lenne gazdájuk, és ők ezzel elveszik a helyet egy kismacska elől akinek nincs gazdája és örökbe fogadhatta volna az, aki cicát akar. Ehelyett szaporítasz, hogy még több gazdátlan macska legyen.

És képzeld, én is kisvárosban élek, vannak tyúkok, galambok és nyulak is, tenyésztem őket, bár ahogy fogalmazol "nem földön dolgozok", úgyhogy nem kell egyből azt hinni hogy csak te tudod milyen a nem nagyvárosi élet. Mégis ivartalanítva van a lány macskám, sőt, még a kandúrok is! És a háromból kettő úgy lett hogy pont egy ilyen eldobott kicsapott kismacskát fogadtam be, akinek nem talált gazdát a szaporítója...

2018. júl. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
97%
Én is falusi vagyok. Van egy 12 éves maccsom. Értékes módon ő nem fial orrba-szájba. Pedig ő is falusi macska. Ne fogd a falusi létre, hogy szarul és felelőtlenül tartod az állatodat...
2018. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Bocs,de nincs itt a közelben állat menhely vagy hasonló és én nincs hova hordozam a macskámat ivartalanítani. Könnyebb így sokaknak,mint hogy keresgéljenek 100 km-re menhelyeket. Nem várom el,hogy megértsd, de ha mást nem tudsz mondani,akkor kérlek többet ne írj! Én nem kioktatást kértem, hanem segítséget!
2018. júl. 18. 19:43
 18/39 A kérdező kommentje:
Képzeld én nem arra fogom! Ez a cica is egy kóbor cica volt,amelyiket befogadtam és azóta is itt van nálunk.
2018. júl. 18. 19:47
 19/39 A kérdező kommentje:
Ő se olyan,eddig csak egyszer csinált kölyköt és akkor is egyet és felnevelte,most meg ismét lett,de valamiért elhagyta...
2018. júl. 18. 19:49
 20/39 A kérdező kommentje:
És megkérlek téged is, ne írj inkább, ha ilyeneket akarsz csak mondani. Én nem akarok veszekedni.
2018. júl. 18. 19:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!