Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem kínzás macskák csak...

Nem kínzás macskák csak lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Családi házban éltem szülőkkel, mindig voltak cicáink, mindegyik kinti-benti volt. Most lakásba költöztem, és sokan mondják, hogy itt miért nincs cicám. De szerintem kínzás lenne nekik. A cicák imádnak futkározni, vadászni. Ezt egy lakásban nem tehetik meg. Ajánlották a sétáltatást. Látok már egyre gyakrabban cicákat pórázon. De azt sem élvezik. Futnának, de nincs akkora póráz, így inkább leheverednek.
2018. dec. 6. 15:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

#30 Ez is téves elképzelés. Mondjuk én már válaszoltam korábban, fogalmam sincs hányasként :) de a mi cicánk is felnőttként, 3-4 évesen lett örökbefogadva, és ő azt az 1-2 hónapot leszámítva, amíg ideiglenes gazdinál volt lakásban, utcán élt. De úgy teljesen. Elhagyott romos házban, vadon, hajléktalanok között. Környékbeliek néha etették őket (egész kolónia volt), de inkább nem, szóval klasszikus vidéki kóbormacska módjára élt, magáról gondoskodva.

Na most, ehhez képest eszébe sem jut kimenni a lakásból, igazi kanapécica lett baromi rövid idő alatt. Nem rombol, nem tör-zúz, bár néha nagyon zsivány, de kvázi semmi gondunk nincs vele. A kinti létnek nála az lett a legnagyobb folyománya, hogy egygazdis cica, vagyis bennünk megbízik (bár baromi sokat dolgoztunk vele), de az idegenektől fél, mivel azt tanulta, hogy az emberek bántják.


Az adott alapítvány kb. 20 macskát fogadott be és gazdásított onnan, mindegyikük lakásba került, és bár persze, voltak kölykök is (8-10 hónaposak), akikre azt lehet mondani, hogy rugalmasak, de a többség felnőtt volt, akár idősebb is, mint a miénk. És mindannyian boldog lakáscicák annak ellenére, hogy az utcán születtek, utcán éltek.


Téves feltevés az, hogy csak azért "bírja ki" a macska a lakásban, mert kölyökkorától ehhez szoktatták hozzá. Tapasztalatból mondom, hogy az ilyen mentett cicák ezerszer jobban szeretik a lakáslétet, mert tudják, hogy sokkal rosszabb is lehetne.

2018. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

21-esnek:Neked ez a szerencsés hely? Ahol 2 év alatt "csak" 5 kiscicát ütöttek el???

Nekem 30 év alatt egyet ütöttek el, de épp elég volt lelkileg!Neked a cica csak fogyóeszköz.Szaporodik agyba-főbe, de mindegy, sőt az is mindegy ha pár havonta egyet eltaposnak.Születik a következő.Hogy tudsz így gondolkodni???

2018. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim válasza:

Manapság rengeteg benti cica van, és egy idő után tökéletesen megszokják. Inkább a kutyáknak lehet több idő megszokni a nagyobb testük és mozgásigényük miatt, de a cicák egy idő után kifejezetten kényelmesen elvannak csak bent a melegen és a kényelemben.

Bár nekünk eddig minden cicánk kinti volt és a mostani is az, csak délutánonként vagy pár naponta engedjük be pár órára, kifejezetten élvezi.

Mindkettőnek van előnye és hátránya is.

Egy kinti cica szervezete ellenállóbb lesz és megszokja a hidegebb időt, valamint oda szaladgál ahová akar és amennyit akar, viszont fennáll a veszélye, hogy elkap valami fertőzést, elüti egy autó vagy történik vele valami.

A benti cicák igaz hogy nem annyira bírják a huzamosabb benti lét után a hideget, stb... de nehezebben betegszenek meg, vagy történik velük baleset.


Szerintem nem kínzás, úgy gondolom hogy nincs ezzel túlzott bajuk.

Természetesen a te álláspontod is érthető.

2019. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Látom már régi a kérdés, de velem most történtek érdekes dolgok ezzel kapcsolatban...Én láttam olyan cicát is aki félt kimenni, de a legtöbbjük igenis igényli, hogy felfedezhessen. Másfél éve örökvefogadtam egy kiscicát, bevállaltam, hogy panelban tartom. Egy ideig jól ment, ivartalanítva is lett stb, majd egy éves kora körül volt egy bekattanása, onnantól állandóan ki akart menni, fel alá mászkált, prdított, nem evett,depressziós lett stb. Nemrég kertesházba költöztünk, ahol kijárhatott, onnantól mintha elvágták volna, vidám, lelkileg kiegyensúlyozott cica lett. Éjszaka bent aludt a lakásban, napközben a kertben lófrált. Azt tudni kell róla, hogy nagyon kedves, mindenkihez odament aki elment a kerítésünk mellett. Egyszer kint kerteszkedtem, cica kint volt velem. Egy vörös, rövid hajú fiatal hölgy bekiabált a kerítésnél, hogy kiszökött a kertbe a cicánk. Nyilván tudta, hogy direkt van kiengedve, csak muszáj volt beszólni...mondtam neki, hogy ő kijárós cica, megbolondul ha be van zárva. Erre a nő flegmázni kezdett, hogy az biztos jobb lesz ha elütik (naponta 3 autó ha elmegy előttünk, mellesleg földút). Egyébként nyakörve is volt, amin név és telefonszám is szerepelt. Cica most 3 napja nem jött haza, a szomszéd nénitől tudtuk meg, hogy egy rövid, vörös hajú hölgy vitte el a cicát, leírás szerint az akivel szóváltásba kerültem, ráadásul cicahordozó is volt nála. Tehát konkrétan ellopta a macskát. Sajnos sem a nevét nem tudjuk, sem azt, higy merre lakik. Gondolom nem értett egyet azzal, hogy kijár a cica, most meg vezárva tartja a lakásán... Remélhetőleg összefutok vele valahol valamikor, de leszedem a fejét...ennyire elvakult néhány ember.
2020. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
0%

34, szóval bevállaltál egy alapítványi cicát benti tartással, majd szerződést szegtél és kintit csináltál belőle, és csodálkozol, hogy ellopták.

Többek között ezért van szerződésbe foglalva, hogy benti cica legyen, hogy ne lopják el, üssék el, mérgezzék meg, satöbbi, satöbbi....


Remélem, ezek után legalább annyi gerinc van benned, hogy jelzed az adott alapítvány felé, hogy eltűnt a macska.

2020. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
53%
35. Milyen szerződés? :D Miről beszél? Egy benzinkúton találtam a kiscicát, kb 5 hetes korában. Ki beszélt szerződésről? Amikor azt írtam, hogy bevállaltam, hogy panelban tartom, azt azért mondtam, mert eleve nem pártolom, hogy egy macska csak panelban legyen tartva. Az a rész már látom nem jött át, hogy szenvedett a lakásban, állandóan ki akart szökni stb. Ennyi erővel mi sem menjünk ki az utcára, mert kirabolhatnak, elüthet az autó :D Próbáljon meg Ön egy tornaterem méretű helységben leéni egy életet. Én tudom, hogy ez a cica gyűlölt a lakásban bezárva lenni. Most biztos nagyon jó neki, hogy ellopta egy idegen és bezárva tartja, csak abban bízok, hogy esetleg az illető elviszi állatorvoshoz és megtalálja benne a chipet (mert egyébként van benne). Tudom, hogy mit szenved az a macska ,ég a nagy lakásunkban is. El tudom képzelni, hogy egész nap ordít, mert jönne haza. Akkor ki az állatkínzó/felelőtlen stb? A nyakamat rá, hogy az a nő vitte el, a lakáspárti...
2020. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Alapítványi XDXD annyira imádom az ilyen "jóindulatú" embereket, kombinálnak össze vissza. Ez Magyarország :D Gratulálok. Jót nevettem, köszi. Anynira szánalmas, komolyan. Szerintem ennek a kinti/benti cica harcnak sosem lesz vége.
2020. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Létezik cicakifutó, macskabiztos kerítés. Kint lehet a macska és nem lopják el. Nem ördöngösség.
2020. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont!
2020. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!