Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék a macskáért?

Mit tehetnék a macskáért?

Figyelt kérdés
Anyukám kertes házban él, neki nincs háziállata. A szomszédunknak, akik már évek óta elköltöztek, volt egy cicája, akivel nem törődtek, nem etették. Átjárt hozzánk és anyukám megsajnálta, etette, azóta is rendszeresen ad neki enni. A házba nem engedi be, mert nem szobatiszta, aludni visszajár a szomszéd kertjében található melléképületbe. Amúgy már más szomszédok laknak ott, de ők sem gondoskodnak a macskáról. Egyik télen anyukám beengedte a verandára, de bepisilt és nagyon büdös volt, talán fiú macska. A probléma az, hogy anyukám nem tudja már gondozni a kertet, egészségi okok miatt szeretne Pestre költözni, emeletes házba. A cicát nem vinné magával, nincs alomhoz szokva. Nekem viszont a szívem szakad meg érte. Mi lesz vele ezután? Senki nem fogja gondját viselni, ráadásul idős állat. Én nem tudom befogadni, emeletes házban lakok, ráadásul nyulam van. Milyen megoldás lehetséges? (Ha van egyáltalán). Vállalnak még ivartalanítást ha már öreg az állat? Nem tudom lehet-e még műteni. Ahhoz hogy lakásban lehessen tartani, féregteleníteni is kellene, de persze ez a kisebbik gond. Tudna valaki javasolni valamit? Amúgy anyukámnak szoktunk segíteni a kerti munkákban, de nem tudunk hetente menni, nem lakunk közel egymáshoz és már hajthatatlan a ház eladásában, pedig próbáltam lebeszélni róla. Tudom anyukám nem túl felelősségteljesen cselekszik, hiszen vagy nem kellett volna elkezdeni etetni a cicát, vagy továbbra is gondoskodnia kellene róla. Annyi viszont a mentségére szolgáljon, hogy annak idején a macskát megsajnálta és nem tudta hogy pár év múlva megromlik az egészsége. És az most nekem nem segítség, hogy leírjátok, nem így kellett volna bánnia a cicával, habár igazatok lenne. Viszont én arra vagyok kíváncsi, van-e valakinek ötlete, mi lehetne a megoldás? Engem nagyon bánt a dolog.

2019. júl. 9. 13:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Egyébként felnőtt, emberhez szokott cicával sokkal egyszerűbb, mint kiscicákkal. Ideiglenes befogadó vagyok, egyszer volt nálam egy 10 éves cica, két nap után a férjemmel összebújva aludt, semmi gondot nem okozott. A mostani két kiscicától meg néha a hajam égnek áll. :D

Biztos vagyok benne, hogy találtok valami megoldást, sok sikert!

2019. júl. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy látom a dolgot,hogy milyen rendes anyukád,hogy eteti a cicát.Más lehet elzavarta volna,nálunk megpróbáltak kilőni egy cicát,mert senkié sem volt és nem szerették.De megértem,hogy aggódsz a cicért és remélem sikerül megoldani a dolgot.Esetleg nem lehetne megmutatni a cicának a nyuszit?Csak,hogy lásd,hogyan reagál rá.Lehet nem is érdekelné és akkor mehetne hozzád is a cica.
2019. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató szavakat. Én is remélem hogy megoldódik, én megpróbálok mindent. Meg lehetne mutatni a cicának a nyuszit, de messze van, lehet azért megpróbálom elhozni a cicát. Majd úgyis kiderül, először mindenképp állatorvoshoz viszem amint lehet.
2019. júl. 9. 20:39
 24/25 anonim ***** válasza:

En 3 honappal ezelott ivartalinitattam+ oltattam egy 8 eves kandur cicat akit mar evek ota etetek . Gazdaja volt valamikor csak elkoltoztek ... Elotte az utcakat rotta +verekedett a tobbi kandurral , most csak lustalkodik az agyon es napozik az erkelyen :)

Szerintem ti is vigyetek el az orvoshoz , ivartalanitsatok+ oltassatok es lesz anyudnak egy szoba cicoja

sok sikert

2019. júl. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2019. júl. 10. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!