Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem tesznek semmit az...

Miért nem tesznek semmit az emberek?

Figyelt kérdés

A napokban a tudomásomra jutott, hogy van a városunkban egy ember, aki állatorvosnak adja ki magát (nem az) és szerencsétlen madarakat, de lehet, hogy más állatokat is kínoz. Járnak hozzá csoportokban a látogatók, már-már istenítik, hogy megmenti a sérült madarakat, sínbe teszi a törött lábukat, miközben ő maga törte el őket, hogy sínbe tehesse és látványos legyen! Reggelig részletezhetném miket művel... Annyit sikerült megtudnom, hogy már évekkel ezelőtt volt ellene eljárás, elvettek tőle madarakat, de más nem történt. Azóta is "működik". A szomszédok panaszkodnak, de nem tesznek semmit. Az állatorvos haragszik rá, de nem tesz semmit. Elmennék én hozzá "szívesen", hogy valamilyen bizonyítékot szerezzek, de az meg illegális, mert úgysem egyezik bele, hogy ott videózzak. Ráadásul a félholt, bántalmazott állatokat elzárva tartja az emberek elől.

Vajon, ha elmegyek a rendőrségre és ők kivonulnak, bemehetnek ezekre az elzárt helyekre anélkül, hogy az illető megengedné? Ők tudnának tenni végre valamit? Van egy rendőr itt nálunk, nagyon szereti az állatokat, de nem ismerem olyan jól, még nem kérdeztem tőle.

Rettenetes, ami itt folyik már vagy 20(!) éve és mindenki csak elégedetlenkedik, de nem csinál semmit...:(


2010. aug. 24. 00:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Fel kell jelenteni a rendőrségen.
2010. aug. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Melyik városban van?
2010. aug. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Te miért nem teszel semmit? Az emberek félnek. Aki állatokat bánt, embereket is bánthat, ez mindenki fejében ott motoszkál. Szerintem.

Fel kell jelenteni. Ezt megteheted név nélkül is. De hidd el, itt senki nem fog segíteni, és azzal, hogy ide írtál, te sem tettél többet, mint akik "csak elégedetlenkednek" egymás között háborognak.

2010. aug. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Mondd meg a címét, a nevét, feljelentjük mi. Elegem van az ilyen beteg emberekből akik állatokon élik ki agressziójukat, mert az embertől félne!!!!!!!!!! Állna elé egy hatszor akkora embernek, nem egy hatszor kisebb állatnak.

Tudjátok mit érdemelnének az ilyenek? Összekéne gyűjteni mindet, és ugyanúgy megkínozni őket, ahogy ők teszik az állatokkal!!!!!!!!

2010. aug. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Teszek én, de nem tudtam merre menjek, és még csak kb. egy hete tudok a dologról. Úgy tűnik csak a rendőrség marad, meg a nyilvánosság. Az elmúlt két hónap is "ténykedéssel" telt, egy hasonló ügy miatt, csak ott szerencsére nincs magánterület, könnyebb volt Ace Venturát játszani...
2010. aug. 24. 00:41
 6/31 A kérdező kommentje:
Cicanaci: ti magánemberek vagytok vagy valamilyen állatvédő szervezet? Így gondolom én is, ahogy te és nem félek ettől az egyéntől, nem árthat nekem. Szinte naponta hallok újabb esetekről itt a környéken, már nagyon elegem van, hogy nem tudok semmit csinálni, csak arra várni, hogy a "jog" meg a "hatóság" intézkedik... Inkább azt kéne velük csinálni, amik ők az állattal, se többet, se kevesebbet. Nem pedig itt röhejes eljárásokat indítgatni ellenük... Grrrrrrr......
2010. aug. 24. 00:49
 7/31 anonim ***** válasza:

Ami nincs bizonyítva, az olyan mintha meg sem törtét volna.


Max gyanúról lehet beszélni az ügyben, innentől a hivatalos út meg sztem nem járható.


Am nem csak ez az egyetlen, sokan élnek még hasonló módon az állatokból sajnos.

2010. aug. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

az ilyennek közzé kell tenni a nevét, címét. minél többen jelentik fel, annál nagyobb a valószínűsége, hogy sikerül elkapni.

és ha szerencséd van, lehet hogy valaki pont olvassa ezt a topikot a radikális állatvédők közül, ők pont azt adják az állatkínzó férgeknek, amit megérdemelnek.

2010. aug. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Nem azért de mindenki a feljelentgetéstől várja a csodát?


Az igazságszolgáltatás örül ha nem kell dolgoznia, és kávézhat szakadásig..


Szted mi lesz a névtelen feljelentésed sorsa?!?!


Pedálosba végzi, az is mint azok amiket névvel jelentettek fel.

2010. aug. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Ő mondjuk nem belőlük él. Nem is tudom miből él igazából, de ezért semmilyen pénzt nem kap. Lehet, hogy kap valahonnan adományokat vagy a fene tudja. Azt tudom, hogy egy gazdagabb nő adott neki egy csomó pénzt, hogy építsen rendes ketreceket az állatoknak, de elverte a pénzt másra, a nő meg feljelentette. De, hogy mi lett belőle, azt már senki nem mondta...
2010. aug. 24. 00:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!