Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem tesznek semmit az...

Miért nem tesznek semmit az emberek?

Figyelt kérdés

A napokban a tudomásomra jutott, hogy van a városunkban egy ember, aki állatorvosnak adja ki magát (nem az) és szerencsétlen madarakat, de lehet, hogy más állatokat is kínoz. Járnak hozzá csoportokban a látogatók, már-már istenítik, hogy megmenti a sérült madarakat, sínbe teszi a törött lábukat, miközben ő maga törte el őket, hogy sínbe tehesse és látványos legyen! Reggelig részletezhetném miket művel... Annyit sikerült megtudnom, hogy már évekkel ezelőtt volt ellene eljárás, elvettek tőle madarakat, de más nem történt. Azóta is "működik". A szomszédok panaszkodnak, de nem tesznek semmit. Az állatorvos haragszik rá, de nem tesz semmit. Elmennék én hozzá "szívesen", hogy valamilyen bizonyítékot szerezzek, de az meg illegális, mert úgysem egyezik bele, hogy ott videózzak. Ráadásul a félholt, bántalmazott állatokat elzárva tartja az emberek elől.

Vajon, ha elmegyek a rendőrségre és ők kivonulnak, bemehetnek ezekre az elzárt helyekre anélkül, hogy az illető megengedné? Ők tudnának tenni végre valamit? Van egy rendőr itt nálunk, nagyon szereti az állatokat, de nem ismerem olyan jól, még nem kérdeztem tőle.

Rettenetes, ami itt folyik már vagy 20(!) éve és mindenki csak elégedetlenkedik, de nem csinál semmit...:(


2010. aug. 24. 00:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Bár lehet már ez egy kissé meredek lesz, de azt sem tartanám kizártnak hogy az ilyen állatkínzókat is ezek az akciócsoportok generálják, hogy aztán verhessék a mellüket hogy ők aztán felszámolták a dolgot!


Az egész egy tömegmanipuláció, és csak a pénzről szól, mint a legtöbb dolog a világban.



Gondoljátok csak át, lehozza az újság, a tv, hoyg itt meg itt ennek és ennek a csoportnaka tagjai a rendörökkel karöltve felszámolták ezt és ezt..


Mekkora hír ereje van a dolognak..


- Jól jár az újság

- Jól jár a mentőcsoport

- jól jár a süncsorda



Megnyílnak a pénztárcák, és dől be az adomány.. ADÓMENTESEN!!

2010. aug. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Mert úgy vagyok ezzel, hogy sztem én egy egyszerű lélek vagyok, megvan a melóm, megvan az időm, s nagyjából a kollegák is ilyenek + szten a legtöbb ember is legyen az felnőtt vagy gyerek..

Vhogy nem tom elképzelni egyikről se hogy rendszeresen állatokkal kuruzsolnának mert mégis minek tennék?


Mi lenne a dolog értelme?

2010. aug. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Ha ilyen pesszimista országban élünk, hagyjuk is a fenébe, igazatok van.

Nem értem, miért sajnálnád az adód 1%-át pont tőlük, vagy bárkitől. A rákos gyerekeket támogató alapítvány is nagy kamu, ugye? Gondolom... Érdekes felfogású emberek vannak. Én csak tettem egy javaslatot, mert felháborít az egész... Ennyi. Nem kötelező megfogadni, de ha folyton csak egymásra mutogatunk, és mindent lehúzunk (rendőrség, állatzsaruk...stb) mert semmi sem jó, akkor valóban csak a kesergés marad.

2010. aug. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

2:20-nak

Miért, sorozatgyilkos miért öl? Pedig lehet ő is eleinte tök jófej háromgyerekes jómunkás családapának tűnt...

2010. aug. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Salx Narval ***** válasza:
Hát tudjátok, ha valaki 20 éven át állatorvosnak adja ki magát és 100.szám viszik hozzá az állatokat ahogy a kérdező állítja,számomra elképzelhetetlen, hogy még mindig akad páciense, ennyi kudarc láttán.Talán érdemes lenne beszélni egy- két emberrel, aki hozzá viszi az állatait.Hallomás útján vádaskodni, nem túl jó dolog.Győződj meg magad a dologról és ha igaz a szóbeszéd fel kell jelenteni.
2010. aug. 24. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

1Ugyan már, honnan veszed te, egy hete tudtad meg h van egy ilyen és máris tudod hogy régóta direkt tör el láabakat stb. honnan tudod, így hirtelen?

2"Miért nem tesznek semmit az emberek?"

És te miért nem tettél még semmit? Na ugyanezért nem tettek ők sem.

2010. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,az állatkínzást akár börtönnel is bünteti a törvény,és ez bőven az.A médiához is lehet fordulni,az a legnagyobb hatalom. Blikk szerkesztősége,stb.A feljelentés pedig mindenképp szükséges.Szerintem.
2010. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Hozzá csak talált, sérült állatokat visznek (főleg madarakat), mert azt hiszik az emberek, hogy ott majd jó kezekbe kerülnek. Nincsenek visszajáró péciensei, mint a rendes állatorvosoknak. Legalábbis remélem.


És igen, kb. egy hete tudom, azóta beszéltem néhány emberrel, akik ezeket elmondták. Azt eddig is tudtam, hogy régen a kórházban dolgozott és mikor az megszűnt, onnan szedte össze a cuccait. Ezért nevezi magát "orvosnak", mert van pár szikéje meg fogója meg nem tudom mije. De arról senki nem beszél magától, hogy hogy bánik az állatokkal. Hihetetlen milyen pesszimista emberek vannak, azért mert a homokba dugják a fejüket, már minden meg is oldódott. Csak, mert mostanában a rendőrségnek nincs már olyan jó reklámja, még tehetnek az ilyen csalók ellen és nem csak panaszkodni meg óbégatni vagyok itt. Fel fogjuk jelenteni, többen is, csak gondoltam akad néhány válaszoló, aki tud jótanáccsal szolgálni ilyen ügyben. Aki értelmesen válaszolt, annak köszönöm, az ilyen "ilyenek úgyis mindig lesznek" véleményeket meg köszönöm szépen, nem kérem. Ezért birka a magyar nép, mert semmivel se törődik, ami körülötte folyik. Szép napot mindenkinek.

2010. aug. 24. 15:04
 29/31 anonim ***** válasza:

rejtett kamera, diktafon... vaterán, teszveszen, ebayen tudsz venni is


20 évig azért nem történt semmi, mert az összes többi ember olyan volt mint te(?). tudnak mindent, lépni meg nem mernek, mert jaj kiröhögik őket(?), hogy jót akarnak másoknak. elmész a rendprségre, elmondod mivan, aztán ennyi

2010. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: 08-24 00:49-nek


Ha szervezet lennék, könnyebb dolgom lenne, de magánemberként is aláznám, és a porig taposnám az ilyet. Jogi úton, és persze talán másképp is hogy egy életre elfelejtse az ilyeneket!

2010. szept. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!