Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem tesznek semmit az...

Miért nem tesznek semmit az emberek?

Figyelt kérdés

A napokban a tudomásomra jutott, hogy van a városunkban egy ember, aki állatorvosnak adja ki magát (nem az) és szerencsétlen madarakat, de lehet, hogy más állatokat is kínoz. Járnak hozzá csoportokban a látogatók, már-már istenítik, hogy megmenti a sérült madarakat, sínbe teszi a törött lábukat, miközben ő maga törte el őket, hogy sínbe tehesse és látványos legyen! Reggelig részletezhetném miket művel... Annyit sikerült megtudnom, hogy már évekkel ezelőtt volt ellene eljárás, elvettek tőle madarakat, de más nem történt. Azóta is "működik". A szomszédok panaszkodnak, de nem tesznek semmit. Az állatorvos haragszik rá, de nem tesz semmit. Elmennék én hozzá "szívesen", hogy valamilyen bizonyítékot szerezzek, de az meg illegális, mert úgysem egyezik bele, hogy ott videózzak. Ráadásul a félholt, bántalmazott állatokat elzárva tartja az emberek elől.

Vajon, ha elmegyek a rendőrségre és ők kivonulnak, bemehetnek ezekre az elzárt helyekre anélkül, hogy az illető megengedné? Ők tudnának tenni végre valamit? Van egy rendőr itt nálunk, nagyon szereti az állatokat, de nem ismerem olyan jól, még nem kérdeztem tőle.

Rettenetes, ami itt folyik már vagy 20(!) éve és mindenki csak elégedetlenkedik, de nem csinál semmit...:(


2010. aug. 24. 00:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom biztosra csak sejtem, de sztem rendőréknél is be van már vezetve a "motivációs rendszer"


Egy állatkínzó nem számít "fogásnak"


de a drogterjesztő, a gyilkos, vagy a terrorista, vagy a bankrabló már inkább..


Ezekért jár a hónap végén a prémium, a többi meg kb le van szrva..


Az is csak egy munkahely, minta többi!


Hivatástudat? ebben az élhetetlen világban?


OK tegyük fel van kivétel, van akiben vana hivatástudat..


És mégis meddig??


1 hónapig? 1 évig?, az első lecseszésig? Vagy az első golyóig amit bekap?

Netalán az első komolyabb anyagi problémájáig amit a hivatástudatával sem fog tudni megoldani?


Nem kell a rendőröket világmegváltónak nézni, ők is csak emberek, egyenruhában.

2010. aug. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Akkor talán nézzük továbbra is ölbe tett kézzel, hogy állatok százait gyilkolja le, mert úgyse tesz senki semmit? Nem csak madarakról van szó, macskákról, őzekről meg még nem tudom mikről. Én elmehetek külföldi állatvédőkig is, nekem mindegy, de ez azért röhej, hogy ebben az országban senki nem akar semmit csinálni. Azért tartunk ott, ahol.:S
2010. aug. 24. 01:11
 13/31 anonim ***** válasza:

nem értem azokat, akik itt próbálják lebeszélni az embereket a feljelentésről. jobb ha csak ülünk és nézzük?

ha fel is jelentjük az ilyen férgeket, mit veszíthetünk? semmit.

2010. aug. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

kérdező, ha ennyire elszánt vagy, hogy bármeddig elmennél, akkor legalább írd ki a nevét és a címét!


összefogva egyszerűbb.

2010. aug. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Vannak aki emberek százait gyilkolják le, és egy fél világ nézi őket ölbetett kézzel, chipset rágcsálva a kanapén a tv előtt.


De olyanok is vannak akik országokat tesznek tönkre és még csak nyilvánosságra sem kerül a nevük.


Hihetetlenül piti ügy ez hidd el.


Van, volt és lesz is ilyen, nem is egy...

2010. aug. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Mellesleg nem én nem próbálok lebeszélni senkit sem a feljelentésről, de tudom mert tapasztalat, hogy csupán a papírt és az időtöket vesztegetitek vele!!
2010. aug. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
azt hiszem, a 63%-os válaszoló hozzászólásaiból lejön a kérdésre a válasz. azért nem tesznek semmit az emberek, mert lesz*rják. ez nagyon szomorú.
2010. aug. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
"Állatzsaruk akciócsoport tagjai azok a felderítők, akik időt és fáradságot nem kímélve járják a bejelentett eseteket és intézik az állatok biztonságba helyezését. A szervezet öt éve alakult, ezzel a tevékenységgel az országban egyedülállóan, és pontosan azért, mert ilyen intenzitással még egy alapítvány sem végzi ezeket a feladatokat. "
2010. aug. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

[link]


Nem igaz, hogy nincs lehetőség...

2010. aug. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Jaja, ennek is van ám egy másik odlala, ezeknek az akciócsoportoknak meg az időt és fáradságot nem kímélve propagadna reklámkapmpányokról!


Majd figyeljétek meg, hogy amikor az adó 1% felajánlásoknak jön el az ideje, hirtelen mindegyik előkerül tvben rádióban óriásplakáton, mindenhol, és olyanok is akikről még nem is hallott senki sem!

Mert kb erről szól az egész ilyen akciósdi..

Az adományokról meg a pénzről..

Ebből is sokan élnek ám.

Aztán végeznek vmi látszatmunkát hogy nah..

100 ból 1 ügyet megoldottunk...


Így megy ez...

2010. aug. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!