Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mű papagájt elfogadja a...

Mű papagájt elfogadja a papagájom?

Figyelt kérdés
vettünk mű papagájt a hullámos papagájnak és még nem barátkozott meg vele vagy nem is fog? nem beszél csak csöndbe ül a papagáj. ahogy kiveszem a mű papagájt pár perc mulva beszél. megbarátkozik a papagáj vele vagy rossz ötlet volt megvenni??
2011. márc. 20. 18:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

rossz ötlet volt megvenni, olyan mintha amikor te magányos lennél kapnál egy ruha próbababát.

vegyetek neki egy párt

2011. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
hááát, nem szereti a guminőt:)
2011. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Igen, el fogja fogadni:).
2011. márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem szabad műpapagájt,tükröt vagy bármi mást adni egy madárnak amitől azt hiszi hogy van még egy madár mellette mert csak összezavarja,agresszív lesz tőle az emberekkel és ha eteti begygyulladást kaphat tőle amibe bele is halhat. Vedd ki tőle a műpapagájt és inkább te beszélj hozzá,próbáld kézből etetni, ujjra ültetni, engedd ki a kalitkából és próbálj kint is barátkozni vele. Így foglalkozz vele naponta 3-4 órát és biztos hogy nem lesz magányos pár nélkül se.
2011. márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Beus35 ***** válasza:

Régen mi is adtunk neki egy műpapagájt,egy odúból lóg ki a feje,imádta,szétverte a csőrivel!

Most már nincs mert párban vannak!:-))

2011. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
azt hiszem elfogada mert ütögeti a csőrével :-). foglalkozok én vele sokat. a tükröt nagyon szereti.
2011. márc. 21. 12:54
 7/21 anonim ***** válasza:
8%

Látom hiába írom miden ilyen kérdésre hogy nem szabad egy madárnak tükröt, csengőt,műpapagájt adni mert nem hallgat rám senki.De majd ha viselkedészavara vagy begygyulladása esetleg "ok nélküli" halála lesz a madárnak/madaraknak akkor talán elgondolkoznak ezek a gazdák hogy talán mégse kellet volna ilyeneket adni. Persze vannak szerencsés madarak akik ilyen dolgok mellett is sokáig élnek de attól még igenis ártanak a madaraknak.

Persze én is adtam tükröt,csengőt a hullámosomnak amikor megvettük(3 éve) és az interneten csak 1 oldalon írták azt hogy nem szabad a másik húszon pedig azt hogy szabad de én mégis arra az egyre hallgattam és egyből kivettem tőle mindkettőt. És most hogy már többet tudok róla tudom hogy jól cselekedtem. De itt hiába írom egy válaszra akár 3x hogy nem szabad mert ha a másik 3-4 válaszban azt írják hogy szabad + a kérdező is azért kérdezi a legtöbb esetben mert be akarja rakni a kalitkába de nem 100% biztos benne ezért előbb-utóbb úgyis bekerül a madárnak.


Csengő-ingerülté teszi a madarat még ha nem is látszik, fémmérgezést okozhat ami legtöbb esetben halálos, az ingerültség miatt akár egy szelíd madár is agresszív lehet az emberekkel vagy a többi madárral a kalitkában.


Tükör,műpapagáj-összezavarja a madarat, mivel azt hiszi hogy van egy madár társa agresszív lehet az emberekkel,madarakkal, ha etetni kezdi begygyulladást kaphat, ha a párjának tekinti akkor előfordulhat hogy egész nap a tükör/műpapagáj mellett akar ülni a madár ezért elhízik, egy tojó madár tavasszal akár tojást is tojhat a tükörben lévő párjának/műpapagájnak ami nem mindig veszélytelen, ha tojást tojik a "párjának" akkor nagyon védelmezi a kalitkáját azaz megtámadja a kezet ami vizet,magot cserélni/adni akar neki vagy a közelébe kerülő lakótársait.

2011. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jolvan. Hiszek neked. Mióta beraktam neki a műpapagájt valóban agresszív. De a tükröt nem akarom kivenni mert attól nem szokott csipkedni csak néha. De az szerintem még elfogadható. Köszönöm hogy figyelmeztettél. köszönöm az eddigi válaszadókat.
2011. márc. 21. 21:52
 9/21 A kérdező kommentje:
Meg annyit hogy a csengőt azt már régebben kivettem mert gondoltam hogy nem egészséges.
2011. márc. 21. 21:55
 10/21 Beus35 ***** válasza:

Saját véleményem az,hogy könyvekben írják tegyél be csengőt,játékokat.....

Állatkereskedésben árulják......

Nekünk is volt és lesz is!!

Ha egyedül van,akkor igen,nálunk mióta párban vannak,azóta csak csengő van!!

A dohányzás is káros mégis szívják.....

Talán egy káros szenvedély,de sajna ezt a papagáj nem tudja elmondani....

2011. márc. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!