Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Bejött egy denevér, mit...

Bejött egy denevér, mit csináljak a tetemével?

Figyelt kérdés
Nyitva volt az ablak és hirtelen észrevettem valami bejött a lakásba, össze-vissza repkedett én pedig megláttam ez egy denevér és úgy megrémültem, hogy elsírtam magam. Magamra rántottam az ágyról a takarót és kúszva kimentem a fürdőszobába partvisért amivel sikerült lecsapnom, sajnos a falra is sikerült rákennem kissé de hipós vízzel áttörölgettem és majd úgy is festeni kell. A tetemmel mit kezdhetek? Le kell adni valahova? Tudom, hogy betekségeket terjesztenek, nem tudom ilyen esetben mi a teentő, bevizsgálják? Vagy egyszerűen dobjam ki, nem lesz bajom?
2020. aug. 22. 03:06
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
85%
De a denevér védett állat! Fajtától függ mennyi az eszmei értéke 50 ezertől 500 ezer forintig!
2020. aug. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
89%

Ha egy Nyctalus lasiopterus magyarul óriás-koraidenevér repült be a szobádba pl. annak az eszmei értéke 500 000 ft.


Úgy hogy szépen keresd az illetékes nemzeti parkot!

2020. aug. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
83%

Az óriás-koraidenevér ráadásul fokozottan védett faj!


12-es, 13-as vagyok!

2020. aug. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
84%
De csak mondtam egy példát, hogy vannak fokozottan védett fajták is Magyarországon. Szóval kérdés hozzád melyik fajta repült be.
2020. aug. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
92%
Sőt A Természetvédelmi Világszövetség vörös listáján is szerepel az óriás-koraidenevér!
2020. aug. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer öltem meg egy kígyót a mezőn, mert megilyedtem tőle, utána elgondolkodtam, hogy csak mert belémnevelték miért kell megöljek egy ilyen szép állatot, ha nem ártott nekem? Namost én értem, hogy megijedtél, én reflexből csaptam agyon a kígyót, neked volt gondolkodási időd, nem gondoltál arra esetleg, hogy kiengedd?
2020. aug. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
75%
Én ezt nem értem..miért kellett megölni?kimegyek a szobából becsukom az ajtot..a nyitott ablakon kirepült volna az állat...elhiszem hogy megijedt..Én is megijedtem volna..
2020. aug. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
66%

Nem sikló volt? De pl. az erdei sikló is védett. 50 ezer forint az eszmei értéke.


Vagy keresztes vipera volt?


A keresztes vipera is fokozottan védett Magyarországon! 250 ezer forint az eszmei értéke.


Pl. a parlagi viperának meg 1 millió az eszmei értéke.


Értelek, hogy reflex, de ha nem támadott, akkor szimplán kihátrálhattál volna, és szépen elmehettél volna, anélkül, hogy a kígyó üldözött volna.

2020. aug. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim válasza:
31%
Bat Man lehalgat téged!
2020. aug. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
87%
"kúszva kimentem a fürdőszobába partvisért" itt rontottad el... Azért mert irracionális félelmet táplálsz egy amugy max 10 cm-es álattal szemben nem kell megölni!!! Tudod hogy fél tőled egy pók a sarokban? Mégis vannak olyanok akik félnek tőle, de ezzel semmi baj sincs amíg nem akarják megölni az adott állatot. De tudod itt többről van szó.. Te megöltél egy állatot, Nem megvédted magad(bár öszintén én nemtudom mitől kellet volna), hanem megölted!! Nincs semmilyen bűntudat benned?
2020. aug. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!