Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Bejött egy denevér, mit...

Bejött egy denevér, mit csináljak a tetemével?

Figyelt kérdés
Nyitva volt az ablak és hirtelen észrevettem valami bejött a lakásba, össze-vissza repkedett én pedig megláttam ez egy denevér és úgy megrémültem, hogy elsírtam magam. Magamra rántottam az ágyról a takarót és kúszva kimentem a fürdőszobába partvisért amivel sikerült lecsapnom, sajnos a falra is sikerült rákennem kissé de hipós vízzel áttörölgettem és majd úgy is festeni kell. A tetemmel mit kezdhetek? Le kell adni valahova? Tudom, hogy betekségeket terjesztenek, nem tudom ilyen esetben mi a teentő, bevizsgálják? Vagy egyszerűen dobjam ki, nem lesz bajom?
2020. aug. 22. 03:06
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
32%
A kérdező meg vehetné a fáradtságot és minimum bevihetné az állatorvoshoz a denevér tetemét, ha már rákente a falára szerencsétlent!
2020. aug. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
98%

Védett állat és egyáltalán nem bánt. Esetleg, ha megfogod és bántod, akkor haraphat, de csak védekezésből. Direkt támadni nem fog. Ki kellett volna nyitni neki az ablakot és majd kirepült volna, vagy óvatosan a hátánál megfogni és kitenni a szabadba.

Hasznos, sok kellemetlen rovart, szunyogot elpusztít. Nem árt semminek.

Ezek a kis hazai denevérek, ha megnézed még egész kis cukik.

Nálunk is betévedt egyszer a szobába, a macska megkergette, de végül kirepült az ablakon pont ugy, ahogy bejött.

Meg néha beleestek sajnos az erkélyen felejtett felmosó vízbe. Olyankor kiszedtem őket, leöblitettem tiszta vizzel, az ablakpárkányra kitettem száradni és mikor összeszedte magát, elrepült :)

2020. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim válasza:
29%
Az teljesen mindegy h védett vagy sem ha beléd kap/harap és veszett leszel! A denevérek terjesztik leginkább a veszettséget. Ettől függetlenül nem kellet vna agyoncsapni szerencsétlent..
2020. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
20%
#18 kölyök voltam, olyan 13 éves, nem gondoltam végig, az észlelési idő után egy másodpercel már csaptam is. Én rosszabbul érzem magam mint te, amúgy meg szarok az eszmei értékére, az állatot magát sajnálom, hatalmas példány volt. 70-80 cm is lehetett. De ennek már jópár éve.
2020. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
97%

Az eszmei érték az a természeti károkozás mércéje amit a károkozóval meg szoktak fizetetni. Ha fokozottan védett vagy vörös listán lévő az azt jelenti hogy kihalás szélén lévő faj. Szarhatsz rá de ha egy fontos eleme az ökoszisztémának kihal akkor majd ugyanúgy neked is szar lesz. A veszettséget meg felejtsétek már el. Magyarországon már több évtizede odafigyelnek szakemberek a megelőzésre. Nem támadott rá minden ok nélkül sőt sehogyan se az állat a kérdezőre tehát veszett sem volt.


Amúgy én csak jeleztem hogy amit jeleztél a kérdezőnek azt te éppenúgy megtehetted volna hogy mikor észleled óvatosan kihátrálsz vagy kikerülöd de mivel akkor még sokmindennel nem voltál tisztába 18 évesen nálad az ösztön erősebb volt. Én csak ezt jeleztem hogy ez éppen olyan helyzet volt mint a kérdező helyzete.


Egyébként ajánlom az Apróláb című animációt nagyon jól bemutatja ezeket a helyzeteket amikről ti beszéltek. Az ismeretlentől való félelem az emberben erősebb és gyakran felülírja azt hogy megismerje azt amivel szemben áll.

2020. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy a denevérek éjszaka is ott repkednek körülötted az utcán, parkban, csak talán a sötétben és mert nagyon gyors, észre sem veszed. Jól is néznénk ki, ha bántanának .

Rovarokra vadásznak éjjel, nem emberre. Inkább fél az embertől.

2020. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
A maradványa a kukában landolt reggel, nincs időm temetgetni. Sokszor hallottam olyan történeteket, hogy belemegy a hajadba/belekapaszkodik és megharap stb.
2020. aug. 22. 21:43
 38/46 anonim ***** válasza:
97%
Én is hallottam ezt. Mendemonda. Talán millióból egyszer előfordulhat. Kb annyi esély van rá, minthogy galamb repüljön a képedbe.
2020. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
75%
Istenem, milyen szívtelen és buta emberek vannak...
2020. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
96%
Ennél már csak az egerektől, pókoktól való félelem szánalmasabb.
2020. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!