Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Bejött egy denevér, mit...

Bejött egy denevér, mit csináljak a tetemével?

Figyelt kérdés
Nyitva volt az ablak és hirtelen észrevettem valami bejött a lakásba, össze-vissza repkedett én pedig megláttam ez egy denevér és úgy megrémültem, hogy elsírtam magam. Magamra rántottam az ágyról a takarót és kúszva kimentem a fürdőszobába partvisért amivel sikerült lecsapnom, sajnos a falra is sikerült rákennem kissé de hipós vízzel áttörölgettem és majd úgy is festeni kell. A tetemmel mit kezdhetek? Le kell adni valahova? Tudom, hogy betekségeket terjesztenek, nem tudom ilyen esetben mi a teentő, bevizsgálják? Vagy egyszerűen dobjam ki, nem lesz bajom?
2020. aug. 22. 03:06
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
86%

Kullancsot sem kell leadni, vizsgálatra, csak ha a para éned akarja. (Inkább a tüneteket kell figyelni, nem pedig a dokinak odavinni a egy kullancsot.)


Nem kell leadni sehova, de ne szokj rá a denevércsapkodásra, mert védett állat. Inkább zavard ki lehközelebb

2020. aug. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
41%
Mit csinálj a tetemével? Hurkát. De ne véreset.
2020. aug. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
87%

Szerencsétlen állat! :(

Mellesleg védett faj a denevér is, kétszeresen gratulálok!

Amúgy most már a legjobb, ami tehetsz-ha eddig még nem tettél vele semmit-, hogy ásol a kert valamelyik eldugott részében egy kis gödröt, és abba elföldeled szegényt. Semmiképpen se dobd ki!!

2020. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
12%

Nem tudom miért szoljatok le, en minden bogarat, pokot és a denevért is simán lecsapnám.

Undorito, betegség terjesztő állat, takarodjon a házamból.

Belegondolni is rossz hogy ott repked!!!!

Le lehet pontozni

2020. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
52%
Gyilkos.
2020. aug. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
59%

24-es gondolom te minden olyan állatot bezárnál, ami a te kis agyacskádban a fantáziádban úgy van elkönyvelve, hogy betegségeket terjeszt. Csak vannak erre szakosodott szakemberek akik ezt látva nagyon gyorsan intézkednének, és hidd el gyorsan a bíróságon kötnél ki állatkínzásért és fizethetnéd fajonként a több 10 vagy több 100 vagy milliós kártérítést!


De akkor ezzel az erővel ne tarts macskát,s e kutyát, ad át olyannak akik értenek hozzá, és nem szörnyetegnek kezelik őket, se ne akarj emberek közelébe se kerülni, mert ugye nem csak az állat képes betegségek terjesztésére.


Egyébként az általatok beszélt veszettség úgy fertőz, ha megsebzi az állat a másikat, vagy az embert. Ha harapott akkor el kell menni orvoshoz és állatorvoshoz is el kell vinni az állatot, hogy teszteljék, de Magyarországon folyamatosan terítik a veszettség elleni oltást is erdőkben is.


Az ember természetes első reakciója, hogy magát védi, de ha tisztában lennétek a természet élővilágával akkor ezek alapján higgadtan logikusan tudnátok kiengedni azt az állatot, vagy elkerülni, vagy kihátrálni egy olyan állat látványának ijedtségéből ami speciel nem is támadott volna.

2020. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim válasza:
8%
A denevér nem védett.. igen terjeszthet betegséget pl veszettség! De ez csak akkor fordul elő ha beléd kap/megharap vagy bármilyen “szoros kontaktusba” lépsz vele. Így hogy “lecsaptad” nem lesz semmi bajod , bár a kukába tényleg ne dobd ki mert az igaz hogy veszélyes hulladék. Ha nem kapott meg stb.. nem kell bevizsgálni de csak kesztyűvel fogd meg és ha van kert vagy park /erdő a közeledve inkább egy zsákba vidd ki oda de kukába semmi kepp ne dobd
2020. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
2%

Idő közben hogy túl lett ez tárgyalva 🙄

Lecsapta, meghalt, temesse.

Nem kell vinni sehova, nem kell jelenteni sehol, ha nem sértett meg (szóbeli sértést elengedheted, cserébe kinyírtad. Szerintem bőven kvittek vagytok)


A nálunk élő denevérek nem védettek. Vannak védett fajok, de nem nálunk.

2020. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
96%
27-es javaslom nézz utána a Magyar Természetvédelem oldalán a listák között van több faj is! De védett állat a denevér! Annyira védett, hogy szokták csekkolni madár befogó hálóval ezt a fajt, gyűrűzni is szokták.
2020. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
87%

De tudod mit belinkelem ide, hogy mennyi Magyarországon élő denevér fajt listáz ki csak a denevér szóra, ha lusta lennél keresni a védett fajok listájában!


A közönséges denevér is védett eszmei értéke 50 ezer forint.


28 fajta denevér:


[link]



A fokozottan védett denevér fajokat is linkelem, 8 fajta denevér fokozottan védett:



[link]



Le lehet pontozni, a groteszk példát meg érteni kéne amit írtam!


Az ember hülye tulajdonsága, hogy ha nem tud valamit akkor felnagyítja a dolgokat, jellemző, hogy olyan dolgokat akar ráhúzni ami nem is valójában, ahelyett, hogy meg akarná érteni vagy meg akarná ismerni! 26-os vagyok!

2020. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!