Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Furcsán nagy méretű vadállat...

Furcsán nagy méretű vadállat nyomát fotóztam a hóban a telkemen. Melyik állaté lehet?

Figyelt kérdés

Dunántúlon a napokban észleltem vad lábnyomot. Errefelé a vadászok szerint sok a sakál, néhányszor én is láttam már. De nekem gyanús, h vajon ilyen nagy volna a lábnyoma...? Esetleg borz? Róka? Farkas tudtommal nagyon kevés létezik, főleg nem emberlakta részen. Falu, ligetes, erdős, mezős terület, a kerítésem át tudják ugrani, a róka meg ugye képes lyukat ásni és a kerítés alatt átkúszni.


Ja, és nyestkutyát is észleltem már itt. Esetleg azé lehet a lábnyom? Mindjárt mutatok fotót.


Sajnos nem vagyok tisztában se a vadak lábnyom alakjával, se méretével, viszont laikus lévén is kicsit meg vagyok lepődve: hogy lehetséges:


kb tíz és fél centis lábnyom?? (Úgy értve, hogy a "csukló résztől" a távolabbi karmai végéig kb tíz és fél centit mértem a hó nyomban.)


Nem túl nagy ez?? Vagy csak lépdeléskor csúsztathatta lépéseit a vad, és kissé elnyúlhatott a tappancs nyoma a hóban?


A fotómat két példányban mutatom, az elsőn csak ügyetlenül tudtam egér által körberajzolni a lábnyomot, csak azért mutatom az első fotót, hogy akinek esetleg nem állna rá az eredeti fotón a szeme a nyomra, kb hogyan néz ki.


A második fotó meg az eredeti:


[link]

[link]


Normális válaszokat, légyszi. Ne megint jetizzenek a trollok, meg medvézzenek, stb.

Megköszönném a normális reakciókat, lehetőleg hozzáértőktől, vagy legalább is tapasztaltaktól. Vagy aki legalább elméletben hobbijának tekinti a témát.



2022. jan. 14. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 A kérdező kommentje:

mondom, ez a két legnagyobb tappancsú állata környéken, láttam is mindkettőt már a telkemen, na de ezeknek van 10 cm-es talpuk?


[link]

[link]

2022. jan. 14. 22:35
 22/75 anonim ***** válasza:
93%
Tekintve, hogy egy darab nyom van, így szerintem ez nem más, mint a természet vagy emberek tréfája.
2022. jan. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:
2022. jan. 14. 22:36
 24/75 anonim ***** válasza:
100%
#23 ezért írtam hogy vagy hekk (emberi tenyérnyom +rajz) vagy eltaknyolt egy részeg
2022. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy nyom van? Akkor biztos nem medve.
2022. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
100%
Rozsomák nem tudom van e nálunk de az is lehet. Amúgy én kitennék egy rejtett kamerát amerre sok a nyom és megpróbálnám felvenni.
2022. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 A kérdező kommentje:

[link]


Kicsit hasonlít a borz nyom, ez weboldalt linkeltem be. Nade 10 cm??

2022. jan. 14. 22:42
 28/75 A kérdező kommentje:
mondom mégegyszer: nyomPÁRt sejtek... Kicsit nézzük meg jobban: mintha szorosan összezárt lábbal állt volna a hóban... Nem lehet?
2022. jan. 14. 22:43
 29/75 A kérdező kommentje:

A weboldalról EGY borz lábnyom:

[link]


NÁLAM meg netán borz lábnyomPÁR?:

[link]

2022. jan. 14. 22:45
 30/75 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg vadászokat erről, ők tudni fogják.
2022. jan. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!