Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Furcsán nagy méretű vadállat...

Furcsán nagy méretű vadállat nyomát fotóztam a hóban a telkemen. Melyik állaté lehet?

Figyelt kérdés

Dunántúlon a napokban észleltem vad lábnyomot. Errefelé a vadászok szerint sok a sakál, néhányszor én is láttam már. De nekem gyanús, h vajon ilyen nagy volna a lábnyoma...? Esetleg borz? Róka? Farkas tudtommal nagyon kevés létezik, főleg nem emberlakta részen. Falu, ligetes, erdős, mezős terület, a kerítésem át tudják ugrani, a róka meg ugye képes lyukat ásni és a kerítés alatt átkúszni.


Ja, és nyestkutyát is észleltem már itt. Esetleg azé lehet a lábnyom? Mindjárt mutatok fotót.


Sajnos nem vagyok tisztában se a vadak lábnyom alakjával, se méretével, viszont laikus lévén is kicsit meg vagyok lepődve: hogy lehetséges:


kb tíz és fél centis lábnyom?? (Úgy értve, hogy a "csukló résztől" a távolabbi karmai végéig kb tíz és fél centit mértem a hó nyomban.)


Nem túl nagy ez?? Vagy csak lépdeléskor csúsztathatta lépéseit a vad, és kissé elnyúlhatott a tappancs nyoma a hóban?


A fotómat két példányban mutatom, az elsőn csak ügyetlenül tudtam egér által körberajzolni a lábnyomot, csak azért mutatom az első fotót, hogy akinek esetleg nem állna rá az eredeti fotón a szeme a nyomra, kb hogyan néz ki.


A második fotó meg az eredeti:


[link]

[link]


Normális válaszokat, légyszi. Ne megint jetizzenek a trollok, meg medvézzenek, stb.

Megköszönném a normális reakciókat, lehetőleg hozzáértőktől, vagy legalább is tapasztaltaktól. Vagy aki legalább elméletben hobbijának tekinti a témát.



2022. jan. 14. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 A kérdező kommentje:

BORZ LESZ. Ez a gyanúm kezd erősödni, nézzétek meg a fotó összehasolítást, amiket mutattam az imént.


Na meg az angol wiki a borzról:


"7.5–13 cm (3.0–5.1 in) in hind foot length"

=

7,5–13 cm (3,0–5,1 hüvelyk) a hátsó lábhosszban.


[link]

2022. jan. 14. 22:51
 32/75 anonim ***** válasza:
0%
Engem inkább az lep meg, hogy egy Sony Ericssonnal fényképezted.
2022. jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:

Borz az első tippem, mókus a második.

Ez egy mókusé, egy weboldal szerint és ez is hasonló:

[link]

2022. jan. 14. 22:59
 34/75 anonim ***** válasza:
69%

"Egyébként nagyon furcsállanám a medvét, Mo-on csak Miskolcon láttak eddig, én félúton lakom nagyjából a Balaton vonala, valamint a szlovák határ között. Ha a szlovák határnál laknék, érteném, h esetleg medve... De így... Sőt, itt mgé a szlovák határ is folyó (Duna), és nem hegyvidék."


Nógrádban is Hevesben is volt!

2022. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 A kérdező kommentje:

A medve hegyvidéken él.


Szóval közben mókus tappancs fotókat is néztem, elég nagy a hátsó lába, ez is esélyes:


- Mókus mancs:


[link]


[link]


- Borz mancs:


[link]


[link]

2022. jan. 14. 23:06
 36/75 A kérdező kommentje:

Nem feledjük, hogy esélyesen tappancsPÁRt fotóztam:

[link]

2022. jan. 14. 23:09
 37/75 anonim ***** válasza:
33%
10,5 cm? Na ekkora borzot még nem láttam 😂 Jellegzetes medvetalpnyom, hátsó mancs. Ha viszont csak 10.5 cm akkor bocs, szóval lennie kellene a közelben az anyjától is talplenyomatnak (a nagyobb súly miatt jobban benyomódik a talajba).
2022. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 A kérdező kommentje:

Előzőnek:

"7.5–13 cm (3.0–5.1 in) in hind foot length"

=

7,5–13 cm (3,0–5,1 hüvelyk) a hátsó lábhosszban.


[link]

2022. jan. 14. 23:13
 39/75 anonim ***** válasza:
17%

Gondolod hogy a párducnak kihívás átjutni a Dunántúlra?

Nem tudsz róluk sok mindent, ugye?

2022. jan. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként tudod miért él a medve magas hegyvidéki erdőkben? Mert az ember az élőhelyének az "elbirtoklásával" oda szorította vissza - a nehezen megközelíthető helyekre. Mindenhol máshol szántókat, mezőgazdasági területeket csinált és "bolygatja" a környezetét. Egyébként a medve tök jól ellenne a sík erdőkben is, ott is bőven találna táplálékot, csak az ember közelségét nem igazán komálja. Ha lakott terültre merészkedik akkor előbb-utóbb összetűzésbe kerül az emberrel (vagy egy autóval, vonattal), elaltatják és kirakják a lakott területtől távol (ha már támadt emberre akkor végleg elaltatják).
2022. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!