Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kis sünit találtam! Szerintetek?

Kis sünit találtam! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nemrég az egyik forgalmas út mellett, a városban találtam egy pici sünit. A szeme már nyitva van, eléggé élénk. Egy macskaalommal és lóherékkel, fűvel teleszórt kis ketrecbe raktam, megkínáltam tejjel (mert hirtelen ez jutott eszembe) abba majd' bele esett úgy ivott de hirtelen eszembe jutott, hogy van aki azt mondta, hogy atej nem tesz jót nekik így gyorsan kicseréltem vízre, amiből szintén szaporán kortyolgatott. Adtam neki almát meg gilisztát, az almába belenyammogott, de a gilisztát - hiába akarta- nem tudta megenni..abba se vagyok biztos, hogy vannak-e fogai.. Szerintetek elengedhetem? Látszólag nincs semmi baja, csak azért szedtem össze, hogy ne üssék el.
2014. jún. 5. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

Vidd oda vissza ahol találtad. A mamája már lehet keresi. A sün gyakran otthagyja a kölykeit valahol elmegy élelmet keresni majd visszamegy. Elvileg már nincs hideg magától is szépen felcseperedhet. Ha esetleg túl picinek tartod, akkor vidd el a természetvédelmi menhelyre, ott majd gondoskodnak róla.


Sünit nem szabad hazavinni, max ha a nagy hideg miatt a megfagyás fenyegeti!!!


Tudom, hogy segíteni akartál, de sokszor a segíteni akarással többet ártunk.

2014. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
52%

Én azt mondom, hogy ha már hazavitted, akkor vidd el egy olyan helyre, ahol értenek hozzá, hogy hogy kell nevelgetni. Vissza ne vidd, mert egyrészt nem tudni, hogy mi lett az anyukájával, másrészt pedig semmi nem garantálja, hogy megtalálják egymást és nem hal éhen előbb-utóbb a kis süni.

Addig is: [link]

2014. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

Én is úgy tudom, hogy tejet nem szabad neki adni, sőt elvileg a macskatápra jönnek nagyon, egyszer azt olvastam, hogy azzal lehet a kertbe csalogatni. De jobban jársz, ha rákeresel wikipédián vagy rendes oldalakon, ahol hiteles infó van. Egyébként sajnos fogságban nem marad meg az így befogott állat, szóval mindenképp el kell engedned. Engedd el ott a közelében annak a helynek, ahol találtad, csak kicsit beljebb, hogy ne tudjon újra az autók közé menni. Vagy valami természetvédelmi egyesületnél érdeklődj, esetleg ha van olyan tanárod, akiről tudod, hogy ilyesminek a tagja vagy csak csinál valami hasonlót, akkor tőle kérdezd meg. Nekem például volt régen egy olyan földrajz tanárom, aki egy madaras egyesület tagja volt és gyakran szervezett kirándulásokat is, de ha bármi állatot találtunk akkor szólhattunk neki, mert sok ismerőse volt, akik másfajta állatokkal is foglalkoztak és akkor sikerült valakit találni, aki gondoskodik róla.

Végeredményben szerintem ha úgy látod, hogy jól van (amúgy is inkább éjszakai állat, éjszaka aktív) akkor inkább engedd el, mert úgy nagyobb az esélye az életben maradásra, mintha megtartod, mert ők nem tudnak így bezárva élni (mert ez ugye nem olyan, mint amit direkt bentre lehet venni kisállatkereskedésben).

2014. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Harmadik vagyok. Ha nagyon pici, akkor szerintem se vidd vissza, mert ahogy előttem is írták, nem tudni, hogy mi történt a családjával, az anyukájával. Talán segíthetne, ha tennél fel róla képeket, hátha valaki meg tudja mondani, hogy az mennyi idős lehet és elengedheted-e, vagy inkább még gondozni kell valaki hozzáértő embernek.
2014. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Oda ahol találtam, sajnos nem vihetem vissza, mert ez a város közepén volt: egyik oldalt forgalmas autóút és házak, másik oldalon biciklis út és uszoda. Szóval fogalmam nincs, hogy hogy került oda.

Most csinálok neki főtt tojást, ha evett legalább egy keveset, akkor elengedem az egyik közeli erdőben.:) Én úgy látom, hogy nincs semmi baja, nagyon is eleven és kíváncsi! Mint írtam, csak azért szedtem össze, hogy ne üssék el, de természetesen abban biztos voltam, hogy el kell engednem, és ez így is jó! :)

Köszönöm még egyszer!

2014. jún. 5. 12:44
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Ne adj neki tejet könyörgöm!!!

Laktózérzékenyek a sünök, meghalnak tőle, főleg a picik!!!

2014. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jó, ne haragudj, elfelejtettem, hogy nem szabad nekik adni (régen akivel csak találkoztam, mind azt mondta, hogy szabad, és ez ragadt meg bennem..) de amint eszembe jutott elvettem tőle (nem ivott sokat) és aztán kicseréltem vízre.
2014. jún. 5. 13:08
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Aki nem ért hozzá miért szól hozzá és miért pontoz?

6-osnak és akik említették, hogy tejet nem szabad adni nekik, azok jól mondják!


A tejben tejcukor van, ez a laktóz. Ettől súlyos hasmenésük lesz a sünöknek. Kifejlett sünt sem szabad tejjel itatni! A kis sünök pedig nem is élik túl, ha sokat lettek tejjel itatva.

Tavaly hallottam egy történetet, hogy 4 pici sünt elkezdtek tejjel itatni, mert az anyjukat megölte egy kutya. Csak másnap kezdtek utánaolvasni a neten és állatmentőkkel beszélni. De már késő volt, egy napi tejjel etetés után hiába tértek át tápszerre, már nem tudták megmenteni őket, mind elpusztult.


Ennyit a segítőszándékról!


Kell segíteni, és jó is hogy a Kérdező nem hagyta az autóút és a házak közti szegélyen, mert szinte biztosan elütötték volna olyan helyen!

De etetési tanácsokat is csak ésszel adni és ésszel pontozni, mert egy sünnek nem az a jó, ami egy embernek vagy kisbabának!


A sünbarát.hun rajta van minden lényeges.

2014. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Platypus ***** válasza:
49%
A sün védett állat, ahol létezik vadállatokra szakosodott állatmentő szervezet, ott befogadják és ellátják szakszerűen. A legtöbb állatkertben leadhatod, de van olyan állatmenhely is ahol foglalkoznak bajba jutott sünnel. Nézz körbe, a lakóhelyed környékén milyen lehetőségek vannak.
2014. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
meg ha nem tudnátok akkor a Sünöket szokták hobbi állatnak is tartani :) de azt meg nem érdemes, mert nagyon oda kell rájuk figyelni meg magyarul sok gond van vele . ennyi. a legjobb neki a szabadba, ha kicsi ha nagy. Én is találtam a kertbe egy kis sünit de az télleg kicsi volt és megsajnáltam , és behoztam a lakásba xD elkeritettem neki egy helyet ( de tudni kell ha valaki tényleg akar sünit akoor nagyon sok hely kell neki ugye bár , mert ezek éjjeli állatok és éjszaka mozognak a legtöbbet.. :D ) hát de ez nem való benntre . vettem neki az állatosnál élő kukacokat vagy férgeket vagy mit.. csipeszzel adtam neki oda csak ugy majmolta befelé.. :) aranyos volt.. aztán levittem a pincébe hátha jobb helye lesz neki , csináltam neki kis odut tettem alája szénát, mert azt kell nekik tenni meg vizet kaját is.. ja tudni kell , hogy szeretik a macska vagy kutya eldelet de abból is a konzerveset :) Tejet az tilos! na de másnap ugye lementem a pincébe és már a kis sünit nem találtam sehol.. :/ elment. Úgyhogy ezek nem maradnak meg... Ők a természetbe valók!!!
2014. jún. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!