Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kis sünit találtam! Szerintetek?

Kis sünit találtam! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nemrég az egyik forgalmas út mellett, a városban találtam egy pici sünit. A szeme már nyitva van, eléggé élénk. Egy macskaalommal és lóherékkel, fűvel teleszórt kis ketrecbe raktam, megkínáltam tejjel (mert hirtelen ez jutott eszembe) abba majd' bele esett úgy ivott de hirtelen eszembe jutott, hogy van aki azt mondta, hogy atej nem tesz jót nekik így gyorsan kicseréltem vízre, amiből szintén szaporán kortyolgatott. Adtam neki almát meg gilisztát, az almába belenyammogott, de a gilisztát - hiába akarta- nem tudta megenni..abba se vagyok biztos, hogy vannak-e fogai.. Szerintetek elengedhetem? Látszólag nincs semmi baja, csak azért szedtem össze, hogy ne üssék el.
2014. jún. 5. 12:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%

A sün védett állat, nem szabad befogni és bent tartani, csak kizárólag akkor, ha segítségre szorul. De ha segítségre szorul, akkor az esetek többségében csak akkor marad életben, ha a segítő ért hozzá, ismeri az igényeit, vagy pedig nagyon-nagyon gondos amatőr...

A vadonba való, a kertekben is békén kell hagyni! [link]


Aki a lakásába szeretne sünit, annak törpesünt kell vennie állatkereskedésben. [link]

Ezek úgy vannak már szoktatva, hogy nem igénylik a szabad tartást, sőt el is pusztulnának egyedül a vadonban! Aki mindenáron sünit akar, az ilyet szerezzen, és ne a vadon élőt fogja be!


Az a lehető legrosszabb ötlet volt, hogy még a pincébe is levitted! Egy pici sünnek nincs hőtermelése néhány hetes koráig, az anyja melegíti, vagy ha nem él, akkor meleg helyen kell tartani. Magasabb lenne a normális testhőmérsékletük, mint az embernek, így még az is elég kevés lett volna, ha te melegíted a testeddel! Szobahőmérsékleten is kihűl a kis sün! Hát még ha leviszed egy pincébe! A legtöbb pincében 15 fok sincs, nemhogy 35-40!


Nagy rendetlenséget is azért csinált, mert ahhoz vannak szokva, hogy sokat futkosnak táplálék után!


A macskaeledel ha nincs más, jó, a kutya kevésbé. De a konzervestől kemény fogszuvasodást kapnak!


Úgyhogy 11#-es, és mindenki más! Tartsátok távol magatokat a sünöktől, főleg ha egészségesek, mert csak ártotok nekik!

2014. jún. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
No akkor szeretném tisztázni, hogy neten keresztül kapcsolatba kerültem a sünmentőkkel akiknek küldtem képet a kicsiről, és azt írták, ha nem szedtem volna össze, valószínűleg elpusztul mert olyan kicsi volt még. Azóta tovább adtam egy barátomnak őt aki már régebben is nevelt fel kis süniket és most boldogan éli világát a pici. (teszem hozzá, hogy amíg nálam volt, nem zavartatta magát, és a párnámon, hozzám bújva aludt el. Mikor simogattam az oldalát, a hátára dobta magát, hogy a hasát is simogassam.:D)
2014. júl. 6. 13:02
 13/15 anonim ***** válasza:
A sünik nem azért "dobják magukat a hátukra", hogy simogassák a hasukat is...
2014. júl. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Lehet.De ez megtette.:)Folyton hozzám bújt (gondolom a testmeleg miatt) és tűrte hogy simogassam azután úgy fordult a hátára mint egy kismacsak. Simiztem a hasát és mikor abbahagytam, visszafordult és újra hozzám bújt.

De nem ez a lényeg, hanem hogy jól van és szabadon eresztik nemsoká.

2014. júl. 7. 18:05
 15/15 anonim ***** válasza:

Az okos volt,hogy nem hagytad ott.

Mivel nem tudod,mi lett az anyjával,a legjobb ha egy állatkertbe,vagy ilyen állatmentő-helyre leadod.

Szerintem okos döntés volt,hogy adtál neki enni,ezt jó megcsinálni,mert nem tudhatod,mikor találsz megfelelő helyet neki.

2014. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!