Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vaddisznó támadás esetén mi a...

Vaddisznó támadás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Igen tudom az oldal tele van ilyen kérdésekkel, de az ottani tanácsok nekem nem segítenek. Vadállatfotózás a hobbim és pont ezért nagyon halkan közlekedem terepen tehát a "csapj zajt és nem találkozol vele" válaszokkal nem sokra megyek. A másik probléma hogy általában kukoricások mellet vagy épp kukoricásban fotózom tehát a mássz fára vagy búj be egy fa mögé szintén nem működik és ugyebár a vaddisznó elég gyakori a kukoricásokban. Szeretnék tanácsot kérni hogy ha egy vaddisznó elém kerül és támadna akkor mik a lehetőségeim hogy egy darabban megússzam a dolgot.

Korrekt válaszokat kérek! Előre is köszönöm!



2016. nov. 1. 15:42
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
Természetesen ha tudsz, menekülj! Fára, esetleg lesre. Ha túl közel van és már nincs lehetőséged menekülni, feküdj hasra es a kezed szorosan tarsd magad mellé felhajtva. Ezáltal véded legfontosabb szerveidet. A vaddisznó egyébként nem támad, csak ha esetleg megsimogatod a malacát vagy sebzett! Egyik vadászismerősömnek többször is ez mentette meg az életét! Nekem még nem volt részem hasonlóban, remélem neked se, kérdező!
2016. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
41%
Előző vagyok! Mindig legyen nálad kés vagy akár fegyver!
2016. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
41%
Azt olvastam meg kell várni ami rohamozik és az utolsó pillanatban elugrani, amint lehet pedig mássz fel egy fára.
2016. nov. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
18%
Shotgun-al szétloccsantod az agyát, Duke Nukem 3d-ben gyakorolj sokat!
2017. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

én is fotózok ,volt pár kínos szituba már részem


nekem egyszer egy nagyon tapasztalt ismerősöm azt tanácsolta,hogy legyen jó kondim,hogy tudjak futni, tudjak sikítani ,és legyen nálam valami amit pörgetni tudok a levegőbe és akkor azzal akár el is riaszthatom

eddig csak a futást próbáltam :D

2017. jún. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 KulGery válasza:
Egy csapattal (6-7 fő) kirándultunk, én vezettem. szemben úgy két méterre látom ott egy vaddisznó.. Nem volt kicsi. Jeleztem, hogy álljanak meg, persze én is megálltam. A disznó elindult felém, majd úgy fél méterre elfordult, és utána a 4 picúr... Ha észnél vagy és nem ijesztgeted. akkor veszi a lapot, és elmegy. Persze a Vadkan nem tudom hogy reagálna...
2018. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16-os, pont hogy a malacos koca a legveszélyesebb.
2018. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!