Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lányok, kipróbálnátok a...

Lányok, kipróbálnátok a vadászatot?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 17. 15:26
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
75%
Igen. nagypapam sokat vadaszik fokent nyulra es szarvasra volt hogy nezokent ott voltam a vadaszaton. érdekesnek tartom. a hasztalan es celtalan tomegoldoklest en se ertem de szivesen vadasznek pl pokoltnek. 15l
2018. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
62%
Én szívesen elmennék hajtásra, és a cserkelős vadászat is érdekesnek tűnik. Sőt, hovatovább nagyon szívesen foglalkoznék vadászkutyák képzésével, mert nagyon hasznos a munkájuk a vadászat során (akár retriever, akár nyomkövető, akár kotorékozó kutyákról van szó). A vadászok nagy része pedig nem öldöklő szörnyeteg hanem igyekszik fenntartani az erdőben azt az egyensúlyt, amit nélkülük a mai világban már lehetetlen lenne, hiszen nincsenek nagyragadozók, amik tizedelnék a nagyvadakat. Amit nem szeretek kicsit az a luxusvadászat, amikor jönnek a külföldi pénzesek akiket körbeugrálnak, elviszik őket a helyre ahol hetek óta kifigyelték a milliós trófeás bika útvonalát, hogy meghúzhassa a ravaszt és ettől érezze tökösnek magát.
2018. ápr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
76%

Én tudok lőni puskával és pisztollyal is, nálunk mindenkinek meg kellett tanulnia már gyerekként, aféle hagyomány.

Ennek ellenére nem mennék. Meglőni egy ártatlan állatot, aki lehet nem azonnal hal meg (mert béna vagyok pl), szenved, retteg stb. Ha egyedül egy erdőben rekednék hosszútávon, akkor persze megtenném, de hobbiból nem.

Semmi bajom nincs az állományritkítással, ha túl vannak szaporodva bizonyos állatok és hogy ezért lövik le őket.

2018. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
33%
Kulonos, hogy az elso oldalon a valaszolok mind a “nem”-re szavaztak, az utana levok pedig szepen sorjaban eloszeretettel kiprobalnak:) Ne mondjatok mar olyat, amit nem tennetek meg
2018. ápr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
24%
Kedves piros kéz nyomogatók? Nem veszitek észre, hogy ennek itt semmi értelme sincs?
2018. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
82%

Tudom, a vadgazdálkodáshoz szükséges a vadászat is. Pl. sérült, beteg állatok kilövése, túlszaporodás miatti ritkítás stb. Ezt elfogadom. A sportból lövöldözést, ami nincs összhangban az ésszerű gazdálkodással nem értem.

Viszont a vadászat kipróbálásának semmi értelme sincs.

Az nem célszerű, s nem sport, csak lődözés lenne. Oktalan.

Ha lövöldözni akarnék, akkor céltáblára pufogtatnék, nem állatokra.

2018. ápr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
60%
Ebbe nőttem bele, így megcsináltam a vadászvizsgát. Rendszeresen járunk is vadászni.
2018. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
20%
Gyilkosok.
2018. ápr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
73%

Magam is vadász vagyok, férjem pedig hivatásos vadász.

Sokan a pannellakásuk kicsinyke szobájából kiáltanak ki másokat gyilkosnak, mert láttak a tv-ben valami gazdag manust lövöldözni. Gőzük sincs a vadgazdálkodásról vagy éppen állományszabályozásról, nem beszélve a hivataltól kapott kilövési kvótáról, de gondolom vadkárról és begőzölt gazdákról se nagyon hallottak.

2018. ápr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Igen, kipróbálnám ha nem lenne annyira drága sport. Legalább a saját szántóinkon nem zabálnának fel hektárokat a vaddisznók...
2018. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!