Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem bírom elviseni! Utál az...

Nem bírom elviseni! Utál az anyósom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődött hogy előttem a férjemnek csak egy kapcsolata volt, de az igazán hosszú már, az eljegyzésen goldolkodtak mikor bejöttem a képbe. Tamás(férjem) a főnököm volt egyszerűen beleszerettünk egymásba és bár tudom nehéz elhinni de semmi nem volt köztünk (úgy) amíg ki nem mondták a válást. De ez a család nagyon régimódi és egy szajhának tekintenek, pontosabban az apósom megértette és átérezte már a helyzetet, de az anyódom hát nem egy kis Miska. Bármit teszek az csak rossz, a legrosszabb viszont az hogy ki kell költözni az albérletből és sehol máshol nem tudnánk meghúzni magunkat csak náluk. Ez persze csak átmeneti, de azért mégis csak piszkál hogy hogyan fogok tudni vele kijönni. Szerintetek mi ténő legyek?

2019. aug. 1. 22:39
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
75%

Én biztos nem fogadnék el segítséget olyantól aki engem is utál és én is utálom őt.

Ha ahhoz felnőttem vagytok, hogy együtt éljetek, akkor legyetek ahhoz is felnőttek, hogy az "utálatos anyós" nélkül oldjátok meg az életeteket.

Egyébként bármennyire is szeretnéd, ebben a történetben az anyós az áldozat és nem te.

2019. aug. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Szóval tulajdon képpen az az egy év nem csak járás volt abból kb.fél év volt az és éppen ezért nafyon jó barátok lettünk aztán pedig beleszerettem de nem akartam tőle semmit harcoltam a saját érzéseim ellen, de a romantikus vacsoráknak nem tudtam ellenállni, még csók sem volt mert tudtam hogy onnan megállíthatatlan lesz a szerelem ,de amikor rájöttem a titikra és azt mondta hogy otthagyta miattam a feleségét akkor rájöttem hogy át kell adnom magam a szerelmünknek.

Szóval a pénzügyek:

Aki vett már ki albérletet az tudja hogy először nem csak a bérleti díjat hanem a kaukciót is ki kell fizetni és ez nálunk összesen akkora összeg amit ha most ebben a hónapban kifizetünk enni már nem tudunk.

Így PÁR HÉT múlva a következö fizetésnél tugjuk csak kifizetni.

KEDVES OKOSKODÓK NEM AZT KÉRTEM HOGY BELEKÖSSETEK ABBAN HOGY EZT MEG AZT NEM ÉRTITEK ÉS AZÉRT SEM HIGY MIÉRT NINCS ELÉG PÉNZÜNK, HANEM ANNÁL INKÁBB A SEGÍTSÉGETEKET KÉRTEM HOGY MI TÖRKETI MEG A JEGET😘

2019. aug. 2. 08:57
 23/37 anonim ***** válasza:
89%

Ha ilyen előzmények után akárcsak pár hétre is, de befogad téged is az anyós, nemcsak a fiát, akkor naponta 3x nagyon szépen köszönd meg, hogy náluk lehetsz és nem kell híd alá menned.

Kérdezd meg naponta többször, hogy mit segíthetsz, ha nem kell segíteni, akkor húzódj meg a szobában és a lehető legkevesebb zavard őket.

A konyhát, fürdőszobát mindig ragyogó tisztán hagyd magad után, hogy ne neki kelljen még utánad is takarítani.

Aztán majd csak eltelik az a pár hét.

2019. aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
87%
Bakker gondolom nem tizenévesek vsgytok... nehogy már egy dolgozó huszonX éves párnak ne legyen MINIMUM 2 havi megtakarítása, persze auto az kell... de ha a lakást visszamondjatok akkor a kaucio amit itt fizettetek visszajár, nemde?
2019. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
90%
Azt a bizonyos KAUCIÓT vissza is kapjátok, hacsak nem vagytok súlyos elmaradásban a lakbérrel, rezsivel vagy nem öntöttétek le a falat, vertétek szét a berendezést. Úgyhogy ez a kauciós érv ugrott.
2019. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Igen drágáim visszakaptuk a kauciót (véletlenul írtam rosszul), de akkor most mindent elmondok előző lakbérünk havi 180000 Ft volt. Igy a kaució 360000 Ft (2 havi lakbér volt), ezt visszakaptuk amit kinéztünk albérlet annak havi 150 000 Ft a bérleti díja, viszont itt a kaució 3 hónapnyi lakbér, tehát 450 000 Ft+a havi lakbér:150 000 Ft=600 000 FT. Na ebből levonunk 360 000 Ft-ot, ez 240 000 Ft, na most nekünk kb. 350 ezer Ft-unk van így maradna kb. 110 ezer forintunk amiből kéne fizetni a rezsi, étel, tisztálkodási szerek 1 hónapra + jelenleg férjemnek egészségügyi problémái vannak és gyógyszert is kell finanszírozni, na akkor most már remélem érthető, hogy miért várjuk meg a következő havi fizetést.

A másik meg a nagy autó kérdés: nos ez az autó több mint 3 év spórolása, és ha az előzőbe belenéztek láthatjátok, hogy ha nem bontják fel a szerződésünket akkor még egészen kényelmesen meg tudnánk élni :D

A harmadik pedig a költözés kérdése: nem nagy mosollyal az arcomon megyek a nyakára és igen tudom hogy iszonyatosan hálás lehetek neki amihez nem is fér kétség. Éppen ezért szeretném, ha minél jobb legyen a viszonyunk hogy neki és nekünk is jobb legyen. Na én ehhez kértem a segítségeteket, akár saját tapasztalatból, hogy hogyan sikerült megtörni a jeget. Ha ebben segítenétek írjatok bátran, ha nem akkor viszont köszönöm de nem kell feleslegesen dumálgatni! Köszönöm a segítőkész válaszokat visszamenőleg és előre is!

2019. aug. 2. 11:11
 27/37 anonim ***** válasza:
88%

"Utoljára tisztázom: amikor összeismerkedtünk akkor jegyezte el, majd 1 év múlva elvette akkor jöztem rá de ő tul.képpen csak azért vette el hogy az anyjának kedvezzen de amikor már rájöttem egyből elvált mert tudta hogy elveszíthet azt pedig nem akarta"


Tehát egy évig úgymond jártatok és nek tűnt fel,h megnősült? Vagy nem jártatok, csak a főnököd volt,de nem tudtad,h esküvője lesz? Elég hihetetlen mindkét verzió.

Hogyan kedvezett az anyjának azzal,h elvett valakit, akit nem szeret?

Annyira zagyva az egész.

2019. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Ha úgy tetszik egy titkos szerető voltam (de nem szexeltülnk), de nem tudtam a barátnőjéről akit az anyja miatt vett el, mert félt beismerni hogy nem szereti
2019. aug. 2. 12:54
 29/37 anonim ***** válasza:
92%

Legközelebb ha kiírsz egy kamut, akkor előtte gondold át, mert ez még életszerűtlen is!

Produkál az élet extrém eseteket, de a világon nincs pasi, aki felrúgná a FRISS házasságát egy olyan valakiért, akivel nem kipróbált a szex. Tudod, van az a mondás, "Ha a f..sz feláll, az ész megáll!"

De azért csak mesélgess Seherezádé!

2019. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
77%

Kifelejtetted a ma 11:11-es kommentedből a régi lakás bérleti díját és rezsijét.

Ha pontosan számolnál, akkor:

Tegyük fel, a rezsik kiegyenlítik egymást, az nem okoz plusz kiadást.

A lakbéretek 30ezerrel olcsóbb, ennyi megmarad.

Visszakapsz 360 ezer kauciót.

A lakbér különbözettel ez már 390 ezer.

Ki kell fizetnetek 450 ezret az új kaucióra, azaz 60 ezret kell ebben a hónapban pluszban fizetnetek.


Ha ezt a 2 fizetésből ebben a hónapban nem tudjátok megoldani, kérhettek fizetés előleget, vagy vehettek fel providentes kölcsönt.

2019. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!