Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Volt hasonlo helyzetben...

Volt hasonlo helyzetben valaki? Tul lehet elni? Rendezheto?

Figyelt kérdés

Nem figyeltem elegge a stilusomra mar banom,megsertettem az anyosom aki sirva ment el a hazunk elol,parom is ott volt de nem szolt. Mar leesett h nem volt helyes amit mondtam tettem de addigra mar sirva elment. Es apos szolt baratomnak h a kontaktot most hanyagoljuk miattam. Oke. De hogy lehet rendezni? Kesobb. Volt veletek ilyen? Mert csak azt olvasom h az anyos kicsinalja a kicsi fia baratnojet. De ha a baratno hibazott mi van?

22N

Szeretnem ha kesobb beke lenne.. de anyos pajtas nagyon nyomult rank folyton valamit akart. Es mar nagyon elegem volt mikor megmomdtam, Gorogorszagban tulsagosan lebarnult es mikor mutatta a szint azt mondtam h ez mar csunya nem szep igy. Magamban kellett volna tartanom,de torkig voltam azzal h 25 millioszor vmit hozni vagy mondani akart..


Igazabol azzal lennek elorebb mit tegyek ? Nem hivhatom fel mert a ferje pattogott baratomnak h NE hivjam.



2019. aug. 1. 23:39
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
85%

Ha rosszul érzed magad a történtek miatt, akkor már te is rájöttél, hogy alaposan túllőttél a célon.

Hagyd most egy ideig az anyóst, mindenkinek idő kell míg magában helyreteszi a dolgokat.

Sajnos sokat így gondolják, hogy "bocsánatot kérek" és minden sértés el van felejtve. De sajnos ez nem így van, a tüske ott marad.

Nagyon csúnyán írsz róla, pedig valószínű tele van segíteni akarással, bár lehet, hogy ennyire nem kellene, de ez nem ok arra, hogy annyira csúnyán beszélj vele, hogy sírva megy haza.

2019. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
38%
Akkor sem normális, hogy vannak anyósok akik nem tudnak mit kezdeni magukkal és állandóan beleszólnak mindenbe , ott akarnak lenni mindenhol. NEM ez NEM normális és az itt lévő nőknek sem tetszene ez csak ha valaki nincs is ilyen szituba könnyű osztani az észt. Az én anyósom a világ legnagyobb színésznője volt 3 év kellett, hogy rá jöjjek képmutatás az egész amit művel! Azóta megtartjuk a tisztes távolságot nem vagyunk rosszban de ignorálom inkább és békén is hagyott de ehhez pár év kellett , hogy ő is rá jöjjön engem nem fog kicsinálni. Mert attól, hogy az anyósom és idősebb az nem jelenti azt, hogy ő bármit megtehet.
2019. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Ezert vagyok pocsekul !!!

Szeretnem ot is jonak latni ugy h beken is hagy minket meg neha benn van az eletunkben. De o rank telepedett volna. A baratom mindig csak azt mondta "most nem anyu" oke de ezt neki 25x..


Annyira faj.. annyira szeretnek 1 olyan amyost mint az en anyukam. Imad minket. Szeret minket de boldog a parjaval (elvaltak szuleim anyu nagyon reg stabilan massal van) es boldog.. es hagy elni !! Anyosom boldogtalan..es nem en akartam meginni a levet.


Most tenyleg nem jo otlet keresni ot.. De hogy oldodik ez meg ?

2019. aug. 2. 08:47
 24/45 anonim ***** válasza:
60%

Anyósod tipikus mérgező szülő. Rátelepszik a fiára és annak párjára (jelen esetben rád), nélkülözhetetlenné akarja magát tenni azáltal, hogy folyton viszi a szeretete jeleként a szatyraiban az adományait a legváratlanabb időpontokban. Mivel az ő fogalmai szerint ezt puszta önzetlen és őszinte szeretetből teszi elvárja, hogy mindig szeretettel és hálával gondoljatok rá. Nem tartja tiszteletben a privát szférátokat (érkezése úgy lenne normális, hogy előtte felhív és megkérdezi, hogy mikor lenne alkalmas nektek, hogy átugorjon). Ha finoman próbálod sugallni neki, hogy nem normális, amit csinál, mert neked kényelmetlen a dolog, nem veszi a lapot. Ha normális, emberi módon próbálod megmondani neki, akkor is vérig fog sértődni, mert beteg. Elmondásod alapján lehet, hogy valóban sértő módon viselkedtél, mert az embernek egy idő után már a töke tele van az ilyen emberrel és meggondolatlanul cselekszik (persze ez nem menti fel a tette alól). Ez óriási hiba volt, mert így mostmár lubickolhat a mártír szerepben (hogy ő csak jót akar, mennyi mindent ad és ezt kapja cserébe, hálatlan vagy stb...). Nem kizárt, hogy ellened akarja majd fordítani a fiát is. A pároddal beszéld meg a történteket, ő hogy látja anyósod nyomulós viselkedését, neked miért volt a kifakadásod, mit szeretnél, ő hogy képzeli el a jövőt az anyjával kapcsolatban, kiáll-e melletted stb., mert egyedül nem fogod tudni megváltoztatni ezt a helyzetet. Nem megoldás, hogy térden csúszva mész bocsánatot kérni. Ha a párod azt mondja, hogy megérti a problémádat és kiáll melletted, akkor majd össze kéne hoznotok egy családi beszélgetést a párod szüleivel, ahol először elnézést kérsz a viselkedésedért, nem akartad megbántani, majd normálisan beszélve meghúzzátok a határokat (fontos, hogy a fia is elmondja ezt, ne csak te beszélj). Ha anyós nem hajlandó ezt elfogadni, akkor így járt. Mivel egy pszichésen beteg emberről van szó, nem valószínű, hogy megértéssel fog reagálni.

Ha a párod nem hajlandó kiállni melletted, akkor vagy megszoksz, vagy megszöksz.

2019. aug. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Elerte... Azon gondolkozok h mire hazaer a fia en mar a vasuti sineken fekszem.
2019. aug. 2. 09:17
 26/45 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretnek megnyugodni es azt erezni h mellettem a baratom. De ha en is hibas vagyok ezert baratom tavolsagtarto. Mit mondjak..?


Anyos martir nem akarok ebbe meghalni. Mintha eezelmileg zsarolni akarna mindenkit amiert ki akarunk menni kulfoldre majd. Mindig es mar nem birom.

2019. aug. 2. 10:16
 27/45 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező. Látom, hogy őszintén rosszul érzed magad a történtek miatt.

Te nem vagy felelős más viselkedéséért, csak a sajátodért....de azért 100%-ban.

Hogy mit tegyél? Mindenképp a pároddal próbáld először megbeszélni és találjátok ki, hogy lehet helyre hozni a kapcsolatotokat. Hidd el, ez a helyzet csak rosszabb lesz, ha teszitek tisztába.

2019. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
27%
ha NEM teszitek
2019. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Megkerem h beszeljuk meg.. ma este.


De h a csaladjaval mikor... Hogyan?

Mit mondjak neki h lassa h nem jo ez igy :(

Jol akarom erezni magam vegre. Lett volna dolgom de itthon kellett maradnom rosszul vagyok.

2019. aug. 2. 10:46
 30/45 anonim ***** válasza:
89%

És mintha te is érzelmileg zsarolni akarnád őket.


"Azon gondolkozok h mire hazaer a fia en mar a vasuti sineken fekszem."


Ne tedd! Öngyilkossággal fenyegetőzni nagy ostobaság és semmi értelme, mert azzal nem hozod helyre a dolgokat.


Adj időt mindenkinek és utána meg lehet beszélni, hogy ki mit hibázott és ki mit vár el a másiktól.

2019. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!