Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért van lelkiismeretfurdalás...

Miért van lelkiismeretfurdalásom? Felnőttünk.

Figyelt kérdés

Élettársam szülei de inkább csak az anyukája vérig sértődött,hogy nem velük nyaraltunk. Normálisak voltak velem még akkor is amikor hibáztam és esetleg megbántottam őket. Illetve nem megyek mindig a párommal ha találkozik velük de szoktam menni. Legutóbb én kijelentettem,hogy ne haragudjatok,hogy kettesben akarunk lenni mert ez rólunk szól most, párom meg hozzátette,hogy ne hívják fel inkább írjanak ha valami van. Pihenünk. És ezen lettek kiakadva én meg ezért érzem sz@rul magam.. Vagyis természetesen amíg pihentünk megvolt az alap hangulatom.. Akkor az én családom miért képes megérteni, páromé miért nem? Párom jól tette,hogy nem hagyta,hogy ránk legyen ez kényszerítve. De mit tegyek a békéért?


Nem csak a nyaralásos dolog volt. Volt,hogy ide oda hívtak de örültünk,hogy végre ketten lehetünk már. Ezt mind páromra hagytam aki próbál nem sértően de világosan kommunikálni az anyjával.

Az anyukája sms-t írt nekem korábban (sose írunk kb de ha valami nagy dolog van felhívom és elmondom neki nekem ez egyszerűbb szóban de ez ritka) hogy ő mindig is jót akart jóban akart velem lenni,kedvel és nem érti mivel érdemelte ezt ki,hogy semmibe vettem! - és totál lelkiismeretfurdalást csinált. Válaszoltam hogy én sem akartam soha rosszat,de nem vagyunk gyerekek külön életünk van. De szeretjük!


Szóval.. de ez régebbi. Csak muszáj tartanom magam mert rajta érzem,ha nem lépek már rég rajtunk lógna.



2019. aug. 20. 11:24
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
86%
Apósomék kicsit nyomulósak, sértődik is, ha olyan van, de mi pont ezért is költöztünk 150 kilométerre mindkét nagyszülőtől. Telefonon anyósom nem nagyon hív ha nincs gondja, de apósom ha kell, ha nem. De vagy felvesszuk, vagy visszahívjuk, mondván, dolgunk volt épp akkor. Após eléggé bele akar szólni, hogy mit hogyan csináljunk, de csak olyan dolgokat hagyunk rá, ami nekünk mindegy. De szerencsére így 2 év házasság után most már kezdik megérteni, hogy nem fogunk hazaköltözni. Szóval adj időt nekik, s tartsatok ki s ne legyen lelkiismeretfurdalasod. Külön család vagytok
2019. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
12%
Oké utolsó de a kérdező akkor se hívja majd őket ha segítség kell neki, bármiben.
2019. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
90%
Hagyjátok már ezt a "ha majd segítség kell" című fejtegetést! Nem igaz már, csupa megkeseredett ötvenes-hatvanas szipirtyó ír ide? Felneveltem a gyerekemet úgy, hogy anyámék 100 km-re, anyósék 150 km-re laktak, semmi segítségem nem volt, igen, senkire sem tudtam bízni sem a gyereket. Oviból sem hozta haza soha senki. Megoldottuk fizetett külső segítséggel/részmunkaidővel, ha kellett. Nem értem, hogy a (még meg sem született) unoka körüli esetleges segítség miért van egymás seggében nyaraláshoz kötve egyes válaszolók beteg agyában.
2019. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
9%
13as ki beszélt itt unokáról? Bármikor megszorulhatnak anyagilag elveszítik a munkájuk, hosszabb kórházi tartózkodás,házfelújítás stb..sok mindenben lehet szükség segítségre az életük során.
2019. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Mindenki csak extrém esetekre képes gondolni.. de az utolsó előtti válaszoló tökéletesen felvázolta mi van! Köszi 😍


Nincs és nem is lesz nagy gond..egészségügyileg se..mi vagyunk a fiatalok. Anyagilag ott tartunk mint a szülők 40 évesen. Mi 20onévesek vagyunk. Tudom volt mazlink is. Nem örökség. Még mielőtt valaki hálátlannak pecsételi a párom. :D


Nem lesz gyerek :) mostanában. És ahogy a korábbi válaszolónak ment,másnak is :)


De,meg vagyok hívva. Páromnak nincs kedve inkább menni ha valamijük van.


És igen, nem hívtam fel párom szüleit akkor amikor nagyon nagy baj volt. Megoldottuk.

2019. aug. 20. 15:26
 16/46 anonim ***** válasza:
68%

14-es, ki beszél itt unokáról?

Pl: 3-as hozzászóló:

"Aztán majd csodálkozol mikor lesz gyerek és passzolnád le nekik hogy kettesben lehess a pasiddal nemet mondanak"

2019. aug. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
91%

14-es, amúgy értem, mit írsz:

"Bármikor megszorulhatnak anyagilag elveszítik a munkájuk, hosszabb kórházi tartózkodás,házfelújítás stb..sok mindenben lehet szükség segítségre az életük során."


Viszont ez ugyanúgy áll az anyós-apósnak is, nem csak a fiatal kerülhet ilyen helyzetbe. Ezért nehogy már előre, "cserébe" le kelljen nyelnie mindent (nyomulás, kényszeres kötelező programok, stb.).

2019. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
72%

Ne legyen emiatt lelkifurdalásod, ez a legtermészetesebb dolog, hogy a saját életeteket akarjátok élni.

Idővel kénytelenek lesznek ebbe beletörődni, ha nem szeretnék, hogy teljesen elmérgesedjen a viszony. Viszont nektek is következetesnek kell maradnotok, nincs olyan, hogy időnként a béke kedvéért ráhagytok olyat amit nem szeretnétek.


Felhozta itt valaki, hogy nehogy már az éves szabadságba ne férjen bele 3 nap szülővel. Szerintem, ha az egyik oldalnak enged az ember, akkor illik a másiknak is, az máris egy 7. És az az évi 21-22 nap így is baromi kevés.


Ha meg a segítségre térünk ki, akár a leendő unokával. Egy normális nagyszülő szívesen vigyáz az unokájára, nem úgy fogja fel, hogy szívességet tesz, hanem megragad minden alkalmat, hogy együtt legyenek.

2019. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
7%

Ha meg a segítségre térünk ki, akár a leendő unokával. Egy normális nagyszülő szívesen vigyáz az unokájára, nem úgy fogja fel, hogy szívességet tesz, hanem megragad minden alkalmat, hogy együtt legyenek.


Egy normális meny meg nem rázza le az anyósáékat és nem csak akkor beszél velük ha neki épp kényelmes.

2019. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

#17es #18as nagyon köszönöm!👌😍 Jó olvasni,tudni hogy nem csak anyós pin@nyalók léteznek a Földön! :-) Lehetek kedves anélkül hogy nyalnék..

NEM mondtam h nem érdekelnek szóval aki hasonlót állít az nem tudta értelmezni.


#19es tehát a jó meny/menyjelölt az: heti szinten hívja vagy ír anyóséknak miben segíthet? Mert az nem elég ha nekem szólnak,hogy XY légyszi segíts és én úgyis megyek mert már nem 1x segítettem anyósjelöltnek hanem legalább..többször is! 😁

Mi az hogy ha nekem kényelmes? Miért beszéljek vele épp ha dugóban ülök a kocsiban késésben 200as vérnyomással ???? Mi van? Persze,hogy akkor beszélek emberekkel ha ráérek.

Borzalmas menyek azok akik a párjukkal mernek kettesben menni..bűn. Ja, nem. :)

2019. aug. 20. 18:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!