Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért van lelkiismeretfurdalás...

Miért van lelkiismeretfurdalásom? Felnőttünk.

Figyelt kérdés

Élettársam szülei de inkább csak az anyukája vérig sértődött,hogy nem velük nyaraltunk. Normálisak voltak velem még akkor is amikor hibáztam és esetleg megbántottam őket. Illetve nem megyek mindig a párommal ha találkozik velük de szoktam menni. Legutóbb én kijelentettem,hogy ne haragudjatok,hogy kettesben akarunk lenni mert ez rólunk szól most, párom meg hozzátette,hogy ne hívják fel inkább írjanak ha valami van. Pihenünk. És ezen lettek kiakadva én meg ezért érzem sz@rul magam.. Vagyis természetesen amíg pihentünk megvolt az alap hangulatom.. Akkor az én családom miért képes megérteni, páromé miért nem? Párom jól tette,hogy nem hagyta,hogy ránk legyen ez kényszerítve. De mit tegyek a békéért?


Nem csak a nyaralásos dolog volt. Volt,hogy ide oda hívtak de örültünk,hogy végre ketten lehetünk már. Ezt mind páromra hagytam aki próbál nem sértően de világosan kommunikálni az anyjával.

Az anyukája sms-t írt nekem korábban (sose írunk kb de ha valami nagy dolog van felhívom és elmondom neki nekem ez egyszerűbb szóban de ez ritka) hogy ő mindig is jót akart jóban akart velem lenni,kedvel és nem érti mivel érdemelte ezt ki,hogy semmibe vettem! - és totál lelkiismeretfurdalást csinált. Válaszoltam hogy én sem akartam soha rosszat,de nem vagyunk gyerekek külön életünk van. De szeretjük!


Szóval.. de ez régebbi. Csak muszáj tartanom magam mert rajta érzem,ha nem lépek már rég rajtunk lógna.



2019. aug. 20. 11:24
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem oké ha nem akarsz velük nyaralni, de felszólítani őket, hogy ne is hívjanak, az érthetetlen és gyerekes. Nyaralás alatt is fel lehet venni a telefont 2 percre:igen, jól vagyunk, itt minden oké. Ti rendben vagytok? - kb. ennyi.
2019. aug. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

"párom meg hozzátette,hogy ne hívják fel inkább írjanak ha valami van. " Ezt kinagyitsam Nektek,hogy látható legyen NEM én kértem őket hogy ne hívogassák párom hanem ő. ??? :D továbbra SEM én


De azért az is gyerekes lenne,hogy szólni kell hogy élünk igen.

2019. aug. 21. 07:31
 33/46 anonim ***** válasza:
83%

31-es oke h felvesszük a telefont

No para...de nem kell napi 2 szer hivogatni senkit sztem

Minket sose hivogatnak a szülök nyaralas alatt,szoktunk kepet küldeni amire reagalnak es ennyi.

Tavol lakunk a szülöktöl több 100 kilometerre

es hetente 1 szer altalaban hetvegen beszelünk a szülökkel

persze nem annyi h jol vagyunk

van h 10 perc de van h fel oraig beszelünk velük

de szerencsere sose hivogatnak v irogatnak

Tudjak h szeretjük öket attol függetlenül h nem logunk egymas nyakan.

2019. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
39%
hááát nem az a gáz, hogy elmentek külön nyaralni(ehhez jogotok van) de az nem túl etikus, hogy előre közlöd, hogy ne hívjatok. A te családod azért fogadta ezt el, mert te a saját családod viselkedési normái szerint nőttél fel és ez nálatok elfogadott, de amúgy ez irtó nagy taplóság (kivétel ez alól a nászút max). Ha felhívnak röviden lezárhatod, vagy közlöd most nem jó később visszahívod,de ez udvariatlanság volt a részetekről.Ennyi. Magyarázhatod ahogyan akarod,de a válaszaidból nyilvánvaló, hogy te egy egyszerűbb családból vagy(és itt még finoman fogalmaztam).
2019. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Nem. Én olyan családból vagyok ahol kultúráltak és felfogják ha dolgunk van. Továbbra SEM én mondtam hogy ne hívjanak. Olvass
2019. aug. 21. 12:12
 36/46 anonim ***** válasza:
8%
bocs olvastam, hogy nem te kérted ezt,de a stílusod akkor is gyerekes vééégig. Ahogy kiakadsz a sok idióta válaszolóra szinte vicces is XD anyóssal meg közöld ilyen stílusban, hogy nem te voltál hanem a kedves fia és garantált ,hogy soha többet nem fognak hívással zavarni titeket később sem XDXD
2019. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Kösz a XDD tippet! Nagyon jó! Elárulom,hogy azt is leírtam,hogy anyósék előtt mondta párom...
2019. aug. 21. 18:58
 38/46 anonim ***** válasza:
32%
neeem, nem azt írtam, hogy a párod mondja el az anyóséknak, hanem ilyen stílusban mondd el TE anyóséknak...ugyanezzel a hisztivel és "nem hiszem el" stílusban. Na akkor garantált hogy többé nem állnak veled szóba és akkor te is meg ők is csak jól járnak.
2019. aug. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
32%
ha látnák ugyanis valójában! miképp vélekedsz róluk, már nem is sajnálnák, ha nem állnak veled szóba...
2019. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Könyörgöm! 26+ évesen miért nem mehettünk volna 10-12 vagy több napra kettesben? Ti tényleg itt mind akik ahogy leírta 1 korábbi válaszoló! Csak "habzo szajjal" szövegeltek! Persze :D
2019. aug. 21. 21:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!