Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért én vagyok a rossz a...

Miért én vagyok a rossz a férjem szemében hogy nem akarom a szüleivel tölteni a szentestèt?

Figyelt kérdés

Az elmult 7 evben 5 szor veluk voltunk.

Iden szultetett meg az elso gyermekunk,most mar mi is egy csalad vagyunk.Szeretnem a 24-ét itthon tolteni,bekességben,szeretném ha en is kis hagyomanyokat tudnak a szentestèbe belevinni.

Egyutt disziteni a karacsonyfat,sutni fozni.

Anyosomek mar most kijelentettek h alig varjak a 24 et

lehet nalunk toltik.

Férjem nem érti meg h nem akarom veluk tolteni azt a napot.

Anyosomek mar delelott idejonnek sut foz a konyhamban

aposom meg eliszogat egesz nap a tv elott.

25 vagy 26-án atmennenk vagy johetnek

de nem akarom h megint nekunk kelljen alkalmazkodni.

Mert allandoan csinaljak a programot.

Egyszer mar rendbe szedtem az anyosom de ugy latszik nem hasznalt.

Férjem szemében en vagyok a rossz amiert azt mondtam h gyava nemet mondani nekik,es jo lenne ha felnone es ferfikent viselkedne velük szemben is.

Mar csalàd vagyunk és nem mehet igy tovabb h ugral ahogy ök akarnak.

Masnal is vannak ilyen gondok?


2019. aug. 26. 11:24
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is többször felmerült ez. Azt tudni kell, hogy se anyukám, se anyós férje nem él, de anyóshoz közel laknak a sógornőék, plusz több rokon, akik ilyenkor átmennek, míg anyukám egyedül lenne. Nekünk még nincsen gyerekünk.

Anyós nekem is erősködött, hogy de bizony nekem is ott a helyem, mert így illik- valamiért a fiús anyáknak evidens, hogy a meny alkalmazkodjon hozzájuk.

Én közöltem mindig, hogy édesanyám teljesen egyedül van, szeretnék vele lenni.

Aztán másnap átmegyek általában hozzájuk, aztán az élettársam jön át.

Gyerekkel még nem tudom hogyan lesz, de megértelek, szerintem neked van igazad.

2019. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
15%

Most vagy elfelejtettem lapozni a naptárban, vagy áthelyezték a karácsonyt nyárra.

Augusztus van! Hogy lehet augusztusban a karácsony a téma? Decemberig még ezerszer meg tudod győzni a férjed arról, hogy mit szeretnél és miért.

2019. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
78%

Szia, az én anyósom is erőltette a férjemnek és a tesojának ezt a naaagy családi vacsorát, de a tesónál a feleség sem szerette volna, meg én sem. Nálunk még nincs gyerek, de nekem is vannak szüleim, ennyi erővel erőltessem a fejemre, hogy márpedig az én anyámmal és apámmal töltjük a szentestét? Felnőttek vagyunk, el tudjuk dönteni.

Különben tök érdekes, hogy a férjek anyja erősködik mindig, a nők anyja miért nem?...

Egyáltalán nem kell senki kedvére tenni, nem kell anyósnak megfelelni, nem kell anyósnak benyalni.

Majd ha nekünk is lesz gyerekünk, szeretnék neki én magam hagyományt teremteni, van elképzelésem, ami sajnos nem egyezik anyóséval. De miért is csak anyós hagyománya jó?

Ne hagyd magad! Tényleg van még időd, de én teljesen mégértelek, én is ilyen voltam, képes voltam pörögni minden máson, ami épp nem aktuális. Így az elején ha kiállsz magadért, le fog nyugodni, érezze anyós, hogy már nem ő a "nő háznál" más is képes összetartani a családot, más nő az s képes karácsonyt ünnepelni.

2019. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
82%

Mondd meg h ok, akkor a te szuleid, tesoid es nagszuleid is mennek. 25-26 pedig szabad, mindenki otthon. Nem fog neki tetszeni. Vagy szolsz anyosnak h nem 24 en mindenki otthon. Ha a ferjednek nem tetszik, menjen egyedul.

Nem ertem en ezt a vándorlást. Nalunk is anyos elvarta... Aztan rakérdeztem h ugye o se jart anyosahoz, akkor mire fel a hiszti? Nalunk sem volt gyerekkoromban népvándorlás karacsonykor. En mondtam a ferjemnek mikor kerdezte h akkor bevasaroljunk e, meg mit fozunk, meg veszunk e fat... h mi a jo istennek? Anyudekhoz akarsz menni tobb napra, minek keszulnek? Nekünk ebbe a házba sose lesz karacsony..sose lesz sajat fánk... Akkor leesett neki is :D de egyébként en tiszta lapokkal jatszok. Siman megmondtam anyosnak is h 24 nem megyunk, megyünk masnap ha úgy jo neki...duzzogott...hat jo akkor nem megyunk.. Nekem az is jó. Ertem en h az anyja... De bakker, nemcsak neki van. Jo nalunk specko a helyzet, mert nekem mar nem elnek.. De most komolyan? Sose legyen 3asban semmilyen unnepunk? Na nee

2019. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
39%
*más nő is képes
2019. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
22%
Na tessék, megmondod hogy karácsonyig még pontosan 4 hónap van és le vagy pontozva. hihetetlen, hihetetlen. :D
2019. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
15%
16 ne aggódj, úgy látom mindenki le van pontozva, aki nem köpködi egyből az anyóst :D Én javasoltam egy kompromisszumos megoldást, és az sem tetszik :D
2019. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
94%
#16 anyós most hozta fel a karácsony témát a kérdezőnek. minek várt volna decemberig a kérdés kiírásával?
2019. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
85%
Most hozta fel a témát, tisztazd most. Nem, nem megyunk.. Nekunk is jo lenne egy sajat karácsony. Majd 25 v 26 ahogy nekik is jo. Lesz ideje mindenkinek megemeszteni :D
2019. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, az, hogy másnál hogy van, téged nem vigasztal.


De azért leírom. Gyerek előtt anyámnál töltöttük a szentestét. Anyósomékat is meghívták.


Amióta gyerek van, nem szeretek elmenni itthonról. Tehát idejön mindenki. A lényeg az angyaljárás - minálunk az angyalka jön - mindenkinek az a lényeg, hogy a gyerek örül az ajándéknak. Attól a pillanattól nem szeretnék senkit megfosztani.


Anyám hozza a töltött káposztát, anyósom a süteményt, én készítem az előételt. Nem, senki sem használja a konyhámat.


25-én lustulunk. Későn kelünk, későn, ráérősen reggelizünk, délután ebédelünk. Mi magunk. Nincs vendégjárás, sem vendéglátás. Utána hóembert építünk, ha van hó.


26-án kimozdulunk. De nem a rokonokhoz. Állat kertbe megyünk, szánkózni, korcsolyázni. Étteremben ebédelünk, forró bort kortyolgatunk valami kültéri rendezvényen. Sokszor a barátaink is csatlakoznak hozzánk. Ha már nagyon fázunk, hazamegyünk, vagy a barátainkhoz.

2019. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!