Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért én vagyok a rossz a...

Miért én vagyok a rossz a férjem szemében hogy nem akarom a szüleivel tölteni a szentestèt?

Figyelt kérdés

Az elmult 7 evben 5 szor veluk voltunk.

Iden szultetett meg az elso gyermekunk,most mar mi is egy csalad vagyunk.Szeretnem a 24-ét itthon tolteni,bekességben,szeretném ha en is kis hagyomanyokat tudnak a szentestèbe belevinni.

Egyutt disziteni a karacsonyfat,sutni fozni.

Anyosomek mar most kijelentettek h alig varjak a 24 et

lehet nalunk toltik.

Férjem nem érti meg h nem akarom veluk tolteni azt a napot.

Anyosomek mar delelott idejonnek sut foz a konyhamban

aposom meg eliszogat egesz nap a tv elott.

25 vagy 26-án atmennenk vagy johetnek

de nem akarom h megint nekunk kelljen alkalmazkodni.

Mert allandoan csinaljak a programot.

Egyszer mar rendbe szedtem az anyosom de ugy latszik nem hasznalt.

Férjem szemében en vagyok a rossz amiert azt mondtam h gyava nemet mondani nekik,es jo lenne ha felnone es ferfikent viselkedne velük szemben is.

Mar csalàd vagyunk és nem mehet igy tovabb h ugral ahogy ök akarnak.

Masnal is vannak ilyen gondok?


2019. aug. 26. 11:24
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
58%

Férjeddel egyezz meg, mert lehet, hogy neki nem ugyanazok az elképzelései, mint neked. Amúgy én is inkább a kis családdal töltöm szűk körben a szentestét. Az, hogy átmennek hozzátok, ráadásul hívatlanul, ráadásul egész napra, ráadásul anyósod főz a konyhádban, ez nálam mint egyesével kiveri a biztosítékot. (Én nem szeretem, ha idegen főz a konyhámban! Max.anyukám egy kotyogós kávét.)

Megoldás lenne számotokra elutazni? Sokan ezt csinálják, wellnessezni mennek karácsonykor, bár az nem olyan meghitt, de a rokonoktól garantáltan meg lehet szabadulni.

2019. aug. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
73%

Bárki be akarna menni a konyhámba ott főzőcskézni, szenteste, kupán vágnám a serpenyővel.

Helyedben én csinálnék egy lucaszéket, ráállnék szenteste és és jól megnézném az anyóst, nem banya-e?

2019. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
58%

"Csupan arra vagyom h a 24.-et a ferjemmel es a kisfiammal tölthessem"

Ott a pont. Gyerek van már, innentől a te szavad a döntő, hogy hogy legyen szenteste.

Majd ha megnő a gyerek és anyós leszel, akkor se felejtsd ezt el. :)

2019. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Kedves utolso nem fogom😊

Megfogadtam mar h sose akarok ilyen tenyerbemaszos anyos lenni

Anyosom es anyukam 2 külön fogalom😊

Anyukam nagyon megertö sosem rendezkedik a hatunk mögött

mindent megkerdez,sose jön varatlanul

Az biztos h megnyugtato igy elni.

Mar en is gondolkodtam ezen h egyszer lesz egy menyem

De mivel en is voltam,es sok mindent zavart,talan megertöbb leszek

😊

Persze remelem egyszer olyan menyem lesz aki imadni fogja a fiam

akkor nem lesz semmi gond😊

2019. aug. 26. 21:14
 35/40 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, te nem vagy normális, hogy egy ilyen papucsnak szültél, komolyan...


És még hozzá is mentél...


Én már 2-3 év alatt megmondtam volna, hogy vagy lerendezi az anyjáékat ő maga, mert az ő szülei, vagy fogom a cókmokomat és eltakarodok.

2019. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
59%
Mi csalad vagyunk az eskuvo ota es eszunkbe sincs a szentestet masokkal tolteni. Az a mienk. Ezt a ferjem is igy gondolja, pedig 22 eves volt, amikor elvett. Itt 2 gond lehet, az egyik, hogy a ferjed nem erzi annyira ezt a csalad temat, mint te. Vagy csak papucs, hogy nem kepes felvallalni az anyjaval ezt az apro konfliktust. Az anyost se igazan ertem, hogy nem egyertelmu neki. Mondhatnank, hogy masok a szokasok, de ha o mar augusztusban a szentestere keszul, megfordulhatna a fejeben, hogy ti mar kulon szeretnetek. Valoszinuleg meg is fordult, azert hozta szoba mar augusztusban a kisfianak, bizva abban, hogy a kisfia nem fog tenni semmit a sajat csaladjaert.
2019. aug. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
86%

Nem leszek népszerű a válaszommal és sokan önzőnek fogtok tartani, de én a kérdező helyében egyszer mondanám el az elképzeléseimet a Karácsonyról, utána úgy cselekednék, ahogyan nekem helyes.

Ha ennyire nem vesznek engem valahol figyelembe, akkor én magam teszek azért, hogy ne mások miatt kelljen nyelnem a mérget.


Nem vette tudomásul, hogy mit akarok és továbbra is erősködik? Legyen. Én meg akkor 24-26 között már előre intézném magamnak a wellnesst. A férjem meg maradhatna egész Karácsonykor a szüleivel, ha ennyire ez a vágya. Én addig pihennék egyet a wellnessben.

2019. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
55%
38-as: a wellnesses még jobb is, amit a 36-os kommentemben írtam :D
2019. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ott baxtad el, hogy csak most jelezted ezt. Már az első, vagy max második közös szenteste után mondanod kellett volna. Most itt a gyerek is, még jobban az anyjáékkal akarja tölteni az ünnepet a párod.

Eddig is meg volt szokva a közös ünneplés, most te vagy a fura hogy nem akarod.

Magyarázd el neki, akogy itt leírtad. Ha nagyon erőlteti, akkor mondd meg hogy te nem akarod a közös ünneplést és kész. Szeretnél leszakadni az anyjáékról, és vele, illetve a gyereketekkel ünnepelni. Külön család vagytok.

2019. aug. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Mi csak szenteste átmegyünk enni, mosolygunk, majd hazamegyünk. Így pár óra alatt letudjuk a kötelezőt, és szabadok vagyunk. Próbálj valami ilyesmit megbeszélni.
2021. dec. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!