Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért én vagyok a rossz a...

Miért én vagyok a rossz a férjem szemében hogy nem akarom a szüleivel tölteni a szentestèt?

Figyelt kérdés

Az elmult 7 evben 5 szor veluk voltunk.

Iden szultetett meg az elso gyermekunk,most mar mi is egy csalad vagyunk.Szeretnem a 24-ét itthon tolteni,bekességben,szeretném ha en is kis hagyomanyokat tudnak a szentestèbe belevinni.

Egyutt disziteni a karacsonyfat,sutni fozni.

Anyosomek mar most kijelentettek h alig varjak a 24 et

lehet nalunk toltik.

Férjem nem érti meg h nem akarom veluk tolteni azt a napot.

Anyosomek mar delelott idejonnek sut foz a konyhamban

aposom meg eliszogat egesz nap a tv elott.

25 vagy 26-án atmennenk vagy johetnek

de nem akarom h megint nekunk kelljen alkalmazkodni.

Mert allandoan csinaljak a programot.

Egyszer mar rendbe szedtem az anyosom de ugy latszik nem hasznalt.

Férjem szemében en vagyok a rossz amiert azt mondtam h gyava nemet mondani nekik,es jo lenne ha felnone es ferfikent viselkedne velük szemben is.

Mar csalàd vagyunk és nem mehet igy tovabb h ugral ahogy ök akarnak.

Masnal is vannak ilyen gondok?


2019. aug. 26. 11:24
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
29%

"Anyosomek mar delelott idejonnek sut foz a konyhamban"


Süt-főz, leveszi a válladról a terhet - én örülnék neki! :)


Ha már 5-ször túlélted, szerintem kibírható az az egy ünnep az évben a párod szüleivel....


A férjed szereti a szüleit, persze hogy fontos a szeretet ünnepe is a számára az egész család jelenlétével, mert úgy teljes!


Egy család lehettek még az év többi napjában is és akkor is, ha már ők nem lesznek....


Én nem csinálnék ebből ekkora problémát és nálunk is nyelni kell sokat az összejövetelekkor, de a férjem kedvéért képes vagyok kibírni. Attól még egy család maradtok, hogy néha a férjed is szeretne a szüleivel lenni.

2019. aug. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
83%

"Iden szultetett meg az elso gyermekunk,most mar mi is egy csalad vagyunk.Szeretnem a 24-ét itthon tolteni,bekességben,szeretném ha en is kis hagyomanyokat tudnak a szentestèbe belevinni."


Itt a lényeg, most kell a sarkadra állnod, mert ha precedenst teremtesz, utána már minden karácsonykor ott lógnak a nyakadon. Több lehetőség is van, mondjuk jöjjenek 25-én, vagy ha 24-én jönnek akkor szenteste vacsorára és ajándékozásra pár órára, aztán menjenek haza, de nem szeretnéd őket egész nap ott látni mert ez már a ti családi életetekről szól, kiváltképpen nem használni a konyhádat és beledirigálni mindenbe.

2019. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
73%
Gyereknek szenteste otthon a helye. Karácsony első- és másnapján lehet mászkálni. Úgy tűnik a férjed megrekedt a saját gyermekkorában, és azt hiszi hogy családos ember létére továbbra is az ő anyucikájához megy a Jézuska...
2019. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
64%

Valaki az elején jól írta. Neked a férjeddel kell először egyezségre jutnod. Hogy ki mit akar. Mert a le írták alapján úgy tűnik, neki az eddig bevált verzió szimpatikus. Én a helyedben lehet kompromisszumot kötnék. Ok, legyen a 24 nagy közös Karacsony. Előtte 23an közösen feldiszititek a fát, te megsütöd a kis sütijeidet stb vagy amitakarsz. 24en családi laracsony

25en csak ti 3an, és észtek amikkel te készültel plusz esetleg ami maradt előző napról. Sztem édesmindegy h 24, 25, vagy 26 az a nap, amikor csak ti 3an vagytok. Nem a dátum a fontos, hanem a hangulat, amit megteremtesz.

2019. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó: Szerintem meg egy élete van neki is, nem kell a karácsonyi ünneppel kapcsolatos saját elképzeléséről lemondania más kedvéért. Anyós keressen már játszópajtást, ha nem akar szenteste otthon huncutkodni apóssal.
2019. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
42%
26-os, a kérdésből egyértelműen kiderul, h itt bizony nem csak anyóspajtival kell megküzdeni, hanem a férjjel is. Ez sztem jelentősen bonyolítja a helyzetet.
2019. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
17%

"Gyereknek szenteste otthon a helye."


Dehát a gyerek otthon lenne szenteste, anyósék mennének hozzájuk és nem fordítva. Mellesleg anyós mindent meg is csinálna, neki csak le kellene ülnie az asztalhoz. Felháborító, tényleg.

2019. aug. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó: Sőt még a gyertyát is tartaná amikor a fia csinálja a következő unokát.

Tudod nem fair beleintegrálódni a másik életébe még segítési szándékkal sem, ha az nem tart rá igényt.

2019. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Mivel mar most felvetette kedves anyos,gondoltam ra is kerdezek😀

Engem is varatlanul ert,de jo tudni mit tervez

Most lezavarjuk a kis balhèt😀es karácsonykor bèke van

Jobb most tul lenni rajta mint karacsony elött par nappal

van az embernek epp eleg dolga...

2019. aug. 26. 16:28
 30/40 A kérdező kommentje:

Lehet h sokaknak nagy segitsegnek szamit h megföz es stb..

De amikor egesz nap itt kell állnom mellette mert ezt nem talàlja azt nem találja,fàraszto

Nekem nincs szüksegem arra h megfözzenek.

Amikor velük töltöttük a karacsonyt vagy naluk voltunk

vagy sogoreknal.

Mert hat nincs gyerek mi raerünk kocsiba ülni.

Ez okes is volt,könnyebb volt mindenkinek ha mi mentünk.

De mar mas a helyzet.

Csupan arra vagyom h a 24.-et a ferjemmel es a kisfiammal tölthessem

Akkor diszitsük a fat amikor mi szeretnenk.

akkor legyen ajandekozas amikor mi szeretnenk

en szeretnem megteriteni az asztalt a vacsorahoz

Nem vagyom arra h mindent kivegyenek a kezemböl.

Most már anya vagyok,szeretnek olyan karacsonyt amilyen nekem volt.

Az h atjönnének kicsit az megint felejtös

mert ugyse venné komolyan csak beállit délelött mint aki nem is hallotta mit beszeltünk meg.

Ezert inkabb ne is jöjjön.

Majd 25-én atmegyünk v ök jönnek nekem mindegy


Szamomra is hihetetlen h karacsonyrol kell beszelni

de higyjetek el mindjart làzasan keresgéljük a karácsonyi ajándèkokat😀

2019. aug. 26. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!