Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normális hozzáállás? Ezért...

Ez normális hozzáállás? Ezért kitagadni a saját gyermeked?

Figyelt kérdés

A férjemről van szó. Az anyja odáig van az unoka témáért, nekünk azonban eszük ágában sincs gyereket vállalni, sem most, sem később, mert nem akarunk.

Viszont anyós egyre többször pörög a témán, hogy de mégis mikor lesz és milyen jó lesz már blabla. Megmondtuk, hogy jegelje a témát, erről nem akarunk beszélni, de mikor többedjére is felhozta, kerek-perec megmondtuk, hogy nem lesz és most már álljon le. Na ezen úgy felháborodott, hogy el kezdett kiabálni velünk, hogy mi az hogy nem lesz unokája, ő évek óta erre vágyik és neki egyetlen fia van, hogy lehet ilyen önző és én is az vagyok, milyen nő az, aki nem szül stb. Én őszintén mondom nem hittem a fülemnek, annyira sem méltattam, hogy felhúzzam rajta magam, kiröhögtem és közöltem, ha ennyire rá van kattanva a gyerekekre, szüljön magának. Majd felálltam és eljöttem.

Férjem még maradt, kiosztotta az anyját, aki közölte, hogy többet látni sem akarja, oda többet egyikünk se menjen, mától nem érdekli és számára nem is létezik. Teljesen megrökönyödve jött haza a férjem, maga alatt volt, sőt van is, mert azért ez nagyon durva.... konkrétan kitagadta. És bár Őt is zavarta az anyja állandó pörgése az unoka miatt, erre azért nem számított. Nem érti mivel érdemelte ezt ki. Mivel segíthetnék neki? Én úgy gondolom az ilyen nem anya, aki egy ilyen badarság miatt képes kitagadni a saját gyermekét, de nyilván a férjemen ez ettől független nem segít.

Hogy értessem meg vele, hogy ne vegye a szívére, ő semmi rosszat nem csinált és a hiba az anyjában van és nem benne?


2019. szept. 5. 19:42
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
21%

Én megértem a mamát ha szomorú, de azért elég mocskos így reagálni.

Amúgy felesleges volt ebbe a harcba belemenni és izmoskodni, hogy ti aztán csakazért is jól leoltjátok az öreglányt. El lehetett volna hallgattatni annyival, hogy kedves mama, próbálkoztunk, nem jött össze, voltunk orvosnál és nekünk nem lehet. Erre nem tudott volna mit mondani és a családi béke is megmaradt volna.

2019. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
97%
Én meg azt mondom, hogy az olyan család, ahol a családi béke megőrzéséhez folyamatosan hazudni kell, az nem család, és ha egy ilyen “családból” az embert kitagadják, azzal sokat nem veszít.
2019. szept. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg az szomorú, ha valami számára az emberi élet célja a reprodukció.

Igen, a kutya célja ez, a macska célja ez, a pingvin célja ez, de az ember hangyányit már túllépett az állatvilágon (már aki természetesen), és lehetnek ennél jóval sokrétűbb és komplexebb céljai, és nem is feltétlen a vallásokra gondolok itt, de azoknál se az a fő cél, hogy csinálj minél több gyereket.

Mellesleg az embert mint fajt, egyáltalán nem azért fenyegeti a kihalás, mert túl keveset szűl és elfogy, hanem mert olyan sokan vannak, hogy teljesen felemésztik a Föld minden erőforrását.

2019. szept. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
21%

12-es vagyok ismét

Ilyen vitákba nem érdemes belemenni a mamával, mint mondtam felkellett volna állni az asztaltól és kisétálni, nem pedig sérgetetni, ahogy ő téged. "Okos enged, szamár szenved". Persze, a ti döntésetek hogy nem akartok gyereket, és ebbe beleszólása nincs senkinek. Én megértem az anyósod is. Édesapám több stroke után is csak az unokái miatt küzdött meg az újrajárásért, hogy tudjon velük játszani és megölelni őket. Ha nem lenne a 2 lányom, beletörődött volna a sorsába, és most pelenkázhatnám. Jobb lenne a helyzetetek, ha a párodnak lenne testvére, aki vállalna gyermeket, de így kemény a szitu. Az én anyósom is egy hárpia, a béke kedvéért inkább nagyokat nyelek, de nem veszekszek vele, a párom miatt sem. Inkább nem beszélek vele ha nem muszáj, csak annyit amennyit kell. Amúgy végtelenül jószívű asszony. Hagyjátok hogy csillapodjanak a kedélyek, és ha már ő is megnyugodott, a párod mondja meg neki hogy a gyerektémáról nem akartok hallani. Egy anya ennyiért nem tagadja ki az egyetlen gyermekét, ez csak a hirtelen harag volt.

2019. szept. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
5%
#24-es, ha nem a reprodukció lenne az élet legfőbb célja, akkor te most nem írnál a gyakorira. Ezt érted?
2019. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon sokan írnak ide olyan fiatalok, akik nem akarnak gyereket. Nem baj. Én sem akartam. Mégis lett, az én dolgom, miért döntöttem másként. Életem legjobb döntése volt, de ez még nem biztosíték arra, hogy ez mással is így történik.

Mindenesetre amíg úgy nézett ki, hogy nem lesz gyerekünk, és a családom így reagált volna, akkor én is elküldtem volna a búsba.

2019. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
94%

#26: Nem, még mindig nem értem.

A szüleim életének sem a reprodukció volt A célja, igen volt egy olyan céluk, hogy akartak egy gyereket, így lettem én. De ezenfelül még rengeteg céljuk volt, van és lesz.

Nem az én születésem volt az életük egyetlen célja, különben ha így lett volna, akkor mióta nagykorú lettem és elköltöztem, csak vegetálnának és néznének maguk elé 20-30-40 évig, hiszen az életük célját már teljesítették.

2019. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
83%

Csak annyit tudok mondani miután elolvastam: örüljetek hogy megszabadultatok ettől a némbertől, anyának nem nevezhető lénytől! Akinek a saját akarata fontosabb a gyereke boldogságánál az számomra nem nevezhető szülőnek. Nem azért szülünk gyereket hogy majd az szül nekünk unokát. Aki ezért vállal gyereket, inkább ne tegye. A gyerek egy külön ember. Külön élettel. Külön akarattal. Külön jövővel. Egyáltalán nem kötelessége senkinek csak azért gyereket vállalnia hogy a saját anyjának apjának eleget tegyen. Mert nem ők fogják felnevelni. Nem ők fogják etetni, nevelni, anyagiakat vállalni stb. Ők csak elbabáznak, elunokáznak, és ki tudja, még ha segíteni is akarnak, lehet hogy néhány év múlva elhunynak és ott marad a szülő nagyszülői segítség nélkül. Mindenkinek joga van eldönteni hogy vállal e gyereket vagy sem. Ebbe a szülőknek semmi, de az ég világon semmi beleszólása sincs. Kitagadni pedig nem tudnak ezért. Köteles rész jár. Ami pedig a kapcsolattartast illeti, lehet nehéz a párodnak, de gondoljatok bele, milyen anya az ilyen aki így viselkedik a saját gyerekével szemben mert az nem teljesíti az ő akaratát. Talán jobb is így.


Egyébként én nem vagyok gyerek ellenes. Van egy fiam. Párommal közösen vállaltuk mindenféle szülői nyomás nélkül. Mert mi szerettünk volna. Mert úgy éreztük hiányzik az életünkből. És imádjuk. És nem azért vállaltuk hogy majd a mi akaratunk szerint éljen. Engem nem fog érdekelni ha pl a saját neméhez fog vonzodni, ha úgy meg találja a boldogságot. Nem fog zavarni, ha nem akar gyereket, helyette pl be szeretné utazni a világot ha az boldoggá teszi. Ő élete, úgy éli ahogy szeretné. Legyen boldog, nekem ennyi a fontos.

2019. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

#21 Az irományod önmagáért beszél, ezzel mindent elárultál arról, milyen ember is vagy. Mélységesen elszomorító, hogy még ma is léteznek hozzád hasonló, ítélkező, mérgező egyedek, akik csak bizonyos feltételek teljesülése mellett hajlandók szeretni a saját gyereküket. Süt belőled az előítélet.

Talán kevesebbet ér a gyereked, ha homoszexuális önhibáján kívül vagy valamilyen fogyatékosággal születik?! Hirtelen már nem is szereted, fogod kitagadod, azt csókolom? És erre még büszke is vagy? No komment.

Nem is értem minek szül az olyan, aki nem bírja felfogni, hogy a gyereke is egy különálló személy, saját döntéssel, saját akarattal. Nem egy érzelemmentes bábu, akit úgy ráncigálsz, ahogy akarsz.


Én azt tartom szánalmasnak és elszomorítónak, hogy még mindig itt tartunk 2019-ben.. Hogyha valaki úgy meri éli az életét, ahogy az neki megfelel, akkor az lazán el van ítélve. Az, hogy te nem tudtál túljutni a szaporodási ösztöneiden és állatnak érzed magad, a te egyéni szoc.problémád. Mi épp azért vagyunk emberek, hogy túl tudjunk jutni ama ösztönünkön, hogy az élet értelme a szaporodás. Sekélyes élete lehet annak, aki tényleg ezt tartja élete egyetlen értelmének.

Azért érdekelne, hogy mi a fene értelme lenne társadalmi nyomás és erőszak hatására szülni..?! Hogy a gyerek egész életében érezze, hogy csak muszájból született, teher a szülei nyakán és ne kapjon semmi szeretetet? Ez az ideális szerinted? Miért kell olyanokra is gyereket tuszkolni, akiknek egyetlen porcikájuk sem vágyik rá?! Mi legalább tudjuk, h nem való nekünk gyerek és nem is vállalunk. Azért, hogy lelki nyomorékot csináljunk belőle, felesleges.. Abból van így is épp elég. Mert sajnos sok olyan ember vállal gyereket, akire jó érzésű ember 1 kutyát nem bízna.


De a kérdés továbbra sem az volt, hogy véleményezzétek, hogy jó döntés-e vagy elfogadható-e, hogy nem vállalunk gyereket! Mert tudjuk, hogy az, ezt eddig is tudtuk.

Azt is elmondtam, hogy anyós kritikán aluli stílusban ordítozott velünk (!!), én pedig ezt nem fogom tűrni szó nélkül! Soha senkitől nem tűrtem el és soha nem is fogom. Ahogy férjem se. És ahhoz képest, ahogy beszélt velünk anyós, még istenes megúszta, mert nem osztottam ki úgy, ahogy megérdemelte volna.


A kérdésem még mindig az: Hogyan segítsek túljutni ezen az egész balhén a férjemnek? Mert bár baromi dühös az anyjára, rosszul esett neki, amiket hozzá vágott, amit meg tudok érteni..

2019. szept. 6. 12:36
 30/44 anonim ***** válasza:
87%
Fuuu 21, te egy ritka undorító, szánalmas "ember" vagy. Elképesztő, szégyelld magad!! Anyós dettó! Az ilyen NEM ANYA! Szimplán egy gusztustalan féreg. Miféle szülő tagadja ki a saját vérét, csak mert az nem az ő nézetei szerint éli az életét?? Vegyetek Barbie babát magatoknak, azzal azt csináltok, amit akartok, annak tuti nem lesznek sem saját gondolatai, sem saját akarata! Az ilyennek nem való gyerek és lám mégis szül sajnálatos módon, mert jajj ez az élet fő célja. A nagy lószart, azt! Ezt max olyanok gondolják így, akik az állatok szintjén leragadtak és nem tudnak túllépni a szaporodási ösztöneiken.
2019. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!