Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normális hozzáállás? Ezért...

Ez normális hozzáállás? Ezért kitagadni a saját gyermeked?

Figyelt kérdés

A férjemről van szó. Az anyja odáig van az unoka témáért, nekünk azonban eszük ágában sincs gyereket vállalni, sem most, sem később, mert nem akarunk.

Viszont anyós egyre többször pörög a témán, hogy de mégis mikor lesz és milyen jó lesz már blabla. Megmondtuk, hogy jegelje a témát, erről nem akarunk beszélni, de mikor többedjére is felhozta, kerek-perec megmondtuk, hogy nem lesz és most már álljon le. Na ezen úgy felháborodott, hogy el kezdett kiabálni velünk, hogy mi az hogy nem lesz unokája, ő évek óta erre vágyik és neki egyetlen fia van, hogy lehet ilyen önző és én is az vagyok, milyen nő az, aki nem szül stb. Én őszintén mondom nem hittem a fülemnek, annyira sem méltattam, hogy felhúzzam rajta magam, kiröhögtem és közöltem, ha ennyire rá van kattanva a gyerekekre, szüljön magának. Majd felálltam és eljöttem.

Férjem még maradt, kiosztotta az anyját, aki közölte, hogy többet látni sem akarja, oda többet egyikünk se menjen, mától nem érdekli és számára nem is létezik. Teljesen megrökönyödve jött haza a férjem, maga alatt volt, sőt van is, mert azért ez nagyon durva.... konkrétan kitagadta. És bár Őt is zavarta az anyja állandó pörgése az unoka miatt, erre azért nem számított. Nem érti mivel érdemelte ezt ki. Mivel segíthetnék neki? Én úgy gondolom az ilyen nem anya, aki egy ilyen badarság miatt képes kitagadni a saját gyermekét, de nyilván a férjemen ez ettől független nem segít.

Hogy értessem meg vele, hogy ne vegye a szívére, ő semmi rosszat nem csinált és a hiba az anyjában van és nem benne?


2019. szept. 5. 19:42
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
93%

Az ilyen anyós egy utolsó tarack.

Azzal értek egyet,aki azt írta,hogy jobb is ha távol marad..

Fel a fejjel,felejtsétek el anyóst.Majd fog az jönni mikor kell majd a segítség az egy szem fiától,de akkor aztán ne adjátok könnyen a megbocsátást..

A másik elképesztő dolog,aki egyetért az anyóssal.Az valami degenerált ökör,elég baj az nekik,hogy ilyen felfogással léteznek.Büntetés lehet..Szóval hajrá nektek.Jó döntés volt,anyós meg forrjon magába.Ő húzza a rövidebbet.

2019. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 Drachen válasza:
81%

Legőszintébb részvétem a ,,drága" mama miatt.

Csak érdekelne, hogy a párja még él, vagy már özvegy? Mert ha az utóbbi akkor nem meglepő, hogy unokázni akar, mert üres és unalmas az élete (mondjuk az pár mellett is lehet) és szeretné újra hasznosnak érezni magát. Ha ez a helyzet akkor csak valami elfoglaltságot kéne neki találni.

Ha meg minden sallang nélkül az önző és/vagy ódivatú vágyai miatt verte ki a hisztit akkor a párod meg egy percig ne bánkódjon, hogy anyuka kitagadta. Aki ilyet csinál, az nem szülő. Kicsit még várjatok, de ha mondjuk Karácsonykor se lép kapcsolatba veletek, akkor engedjétek el szépen. Élvezze ki a magányát.

2019. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 Luna34 ***** válasza:
100%
Nagyon durva dolog volt ez a kedves mama részéről. egyszerűen meg kell azt éretnie hogy ti nem akartok gyereket. azért nem kell szülni hogy neki unokája legyen. azokat sem értem akik vele értenek egyet… gáz! mindenkinek saját akarata van, amit el kell fogadni. akkor is ha nekünk nem tetszik. azt se értem, aki azt javasolta hogy hazudni kellett volna erről, hogy nem lehet gyerek. az már régen rossz ha hazudni kell szerintem. meg erre is mondhatta volna azt hogy menjetek el több orvoshoz. biztos van rá megoldás. nagyon jól tettétek amit tettetek. a párodnak meg azt javaslom hogy most egy ideig ne jelentkezzen az anyjánál.próbálja meg feldolgozni. biztos hogy később felveszi majd vele a kapcsolatot.
2019. szept. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
22%
Mennyivel egyszerűbb lett volna azt mondani neki, hogy próbálkoztok a gyerekkel, nyugodjon le, aztán 2-3 év múlva meg "kiderülne", hogy x probléma miatt nem lehet, és igen, ti is nagyon sajnáljátok, de örökbefogadni meg nem szeretnétek...
2019. okt. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!