Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikor lesz egy gyerek annyira...

Mikor lesz egy gyerek annyira értelmes hogy sajàt maga is érezze, hogy ki az aki veszélyt jelenthet szàmàra?

Figyelt kérdés
Pròbàlom röviden összefoglalni a problémàmat mert estig is eltartana ha kifejteném bôvebben. Van egy 4 éves okos értelmes kislànyom, és van egy eszetlen, szeleburdi,szétszòrt, gyerekekhez,csecsemökhöz abszolút nem értö anyòsom, aki a szomszédban lakik.Nem jàr àt hozzànk, mert apòsommal azon az elven vannak,hogy egy szülönek kötelessége a nagyszülöhöz vinni az unokàt.Nagyon jol van ez így, legalàbb nem jàr àt,igy ezzel nem tetézi a meglévö gondomat.Mint anyòsra, mint emberre nem tudok rà rosszat mondani, a kislànyomat is nagyon szereti, de sajnos màr újszülött koràban levàgtam hogy egyàltalàn nem ért a babàkhoz, szörnyen buta, így hàt nem engedtem neki semmit,azon kívül hogy néha felvegye. Ahogy teltek a hònapok, az évek,csak erösödött bennem az érzés.Soha egyetlen percre nem biztam rà a kislànyt, pedig ö szerette volna,soha nem hagytam magukra, ha nàluk voltunk, így volt többször olyan szitu hogy tragédiàt elöztem meg azzal, hogy nem hagytam hogy egymaga legyen a lànyommal akàr egy percet.Egy héten 1x megyünk hozzàjuk, a férjem ragaszkodik hozzà, nagyon szereti,tiszteli a szüleit,mert egyèbkènt jò emberek.A kislànyom, ahogy nö, a nagymamàval kapcsolatban egyre nehezebb a dolgom vele.Nagyon szereti, ragaszkodik hozzà, azt mondja hogy imàdja mert a nagyi olyan muris, és rengeteget lehet vele bohockodni.Ö még nem làtja hogy ezek a bohockodàsok, idétlenkedések mögött mennyi veszély fenyeget, és ha bizony anya nincs ott, és nem figyel akkor akàr nagyobb bajok is történhetnek.Boncolgathatnàm, magyaràzhatnàm még ezt, de màr így is nagyon hosszúra sikeredett.Hétköznapokon nincs àtjàrkàlàs,de ez is idö volt,mire a lànyom megértette.Pròbàlkoztam màr több mindennel,beszéltem a férjemmel erröl,söt magaval a nagymamàval is pròbàlkoztam, de annyira sötét szegény hogy akàr a falnak is mondhattam volna.Egy szò mint szàz, nincs vàltozàs,a kislànyomat nem szeretném eltiltani töle,jò lenni kb csak havonta menni hozzàjuk,de ez is kivitelezhetetlen,mivel a szomszédban laknak.A kislànyom is minden pénteken kérdezi hogy ugye megyunk a mamahoz holnap?Nem tudom mit lehetne ezzel az egesszel kezdeni ugy hogy senkivel ne legyen harag,a kislanyom ne törjön ki hisztibe,mert egymagàt nem engedem a nagymamaval lenni. Màr csak az idöben reménykedem hogy eljön az az életkor amikor megérti hogy miert utàlok àtmenni,miert nem engedem hogy egyedul legyen a mamàval,mitöl òvom és féltem.Egyébként ezt nem csak én làtom így a csaladban.Lejött a szüleimnek is,pedig nem sokat talàlkoztak, a sògornöimnek, a nagyobb unokàknak.Sògornöim szinten ugyanigy voltak ezzel,amikor kicsik voltak a gyerekeik, mint én,tehàt nem én túlzom el a dolgokat.Felnevelt anyòsom 4 gyereket, bele sem merek gondolni hogy hogyan,koraszülött volt az összes gyereke mert végigbagòzta a terhessegeit,kettönek voltak ezmiatt eü.gondjai is.Mi a véleményetek?Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?
2019. okt. 22. 08:26
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
72%

Èn erös anyós utálatot érzek, amiben a férjed nem áll melléd, és te most addig akarsz ezen dolgozni, míg a gyerekedet totál eltíltod töle.


OK az anyós figyelmetlen, akár veszélyesnek is lehet mondani. DE miért is fáj neked az, hogy heti 1x ott vagy a lányoddal 1-2 órát vele????? Tényleg ennyire gonosz és lusta vagy, hogy nem bírsz ki ott 2 órát???

Ok az anyós veszélyes, de te ott vagy azért vagy az anyja, és vigyázol mindkettöre...

Miért kellene ezt lecsökkenteni?

A gyereked 4 éves még 1-2 év és ilyen apró veszélyek már nem lesznek. Söt már akkora, hogy a saját házadban is el fog érni mindent, szoval meg tanulja mit szabad mit nem. ìgy mehet anyóshoz is majd egyedül, és inkább ö segít anyósnak, hogy ne csináljon kárt.


Èn amit kiírtál azt érzem, hogy lelkileg te jelentesz veszélyt a gyereknek, anyósod csak testileg veszélyes.

2019. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem neked kellene dokihoz menni.Ugyanis értelmes nő nem költözik anyósa szomszédjába úgy,hogy még gyereket is szül.

Kettő : mi az hogy hétköznap nem találkozhatnak ? Ha én lennék a lányod helyében,minél inkább idősebb lennék,annál inkább ott akarnék lenni,érezvén a tiltást.Meg mi az hogy ha ott lakik nagymamám mellettünk,akárhány éves is vagyok,és nem mehetek át ? Nálam nagy dühöt váltana ki egy idő után.Elhiszem hogy gondatlan tud lenni a nagyi,de akkor miért is költöztél a szomszédba,vagy miért nem költöztök el onnan ?

2019. okt. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
94%

Na, így már közelebb vagyunk a problémához, és a megoldáshoz is.

Nos, szerintem kb. 1-2 év múlva már engedheted.

De addig is vigyétek minél többször, és inkább fél szemmel figyeljetek csak oda. Ha veszélyhelyzet van, persze avatkozzatok közbe, de inkább utólag beszélgessetek a kislánnyal arról, hogy amit csináltak nagymamával, annak milyen veszélyei voltak. Tehát ne eleve kikerüljétek a veszélyes helyzetet, hanem lássa mi az, és mitől veszélyes. Otthon is vegyetek elő (felügyeleted alatt!) pl. ollót, villát, enyhébb élű kést, tűt gondosan elmagyarázva neki, mi a veszélye, hogyan kell használni, hogyan kell megfogni, vagy miért nem szabad neki (még) megfogni. 5-6 évesnek már el lehet azt is mondani, hogy nagymama nagyon szereti őt, de nem tudja felmérni, mi veszélyes rá nézve (pl. mert régen foglalkozott már ilyen kicsi gyerekkel). Ezért nem szabad mindenhez hozzányúlni, amihez ő engedné, vagy amit elöl hagy.


Amúgy a leírt veszélyforrások lassan elmúlnak. Pl. ennyi idősen már nem tartanék tőle, hogy aprópénzt nyel le. Két évesen még valóban reális veszély volt ez. Az ételekkel (nyers sárgarépa) sem lehet már olyan gond, mint fél éves korában lehetett volna.


Egyébként, bár az én anyósom alapesetben normálisan vigyázó, ő is csinált olyat kb. 4 éves korában a fiammal, hogy csillagszórót gyújtott, majd a kezébe adta. A gyerek még csak ki sem nyújtotta a rövid kis kezét, ott pattogtak a szikrák az arca, szeme közelében. Azt hittem, agyfaszt kapok, mikor megláttam! Utólag sem értem, hogyhogy nem jött rá anyósom, hogy ez veszélyes, hiszen pl. lépcsőn leeséstől vagy hasonló veszélyektől talán a szükségesnél is jobban félti.

2019. okt. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
38%

A római jog szerint: "Hallgattassék meg a másik fél is!" jelen esetben lehetetlen.

á

Hosszú lére eresztett szavaidból azt veszem ki, hogy kérdésed anyó-útálatod eredményezte.

.

Lehet, anyósod meggondolatlan néha ás ezért félted lányod a testi sebesüléstől, ám vedd figyelembe, azzaé, hogy nem engeded a Mamihoz, lelkileg sérted őt.

A felületes testi sebek begyógyulnak, de a lelki sérelmek egy életen át megmaradnak.

2019. okt. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
53%
A kislányod szereti a nagyit,nem tudod eltiltani tőle.Az egyetlen megoldás,elköltöztök a szomszédból.
2019. okt. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
65%
Ez nem ugyanaz a nő, aki a férjedet felnevelte, ugye..?
2019. okt. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

11-es, neked elég furcsa felfogàsod lehet,ha nem érted az aggodalmamat, vagy nincs gyereked, vagy nem èrtelmezed amit írok. Ezmellett jò a kapcsolatunk, de féltem töle a lànyomat mert meg van rà az okom. Vívòdok magamban ez miatt, ezert is írtam ki ezt a kérdést. Pròbàlok minden héten úgy asszisztàlni ehhez a helyzethez, hogy a lànyom ne vegye nagyon észre hogy mi van bennem, mert szereti a nagymamàt, és viszont. A hétvégén példàul majdnem beleàllt egy csavar a fejébe. Ott vagyok, figyelek, szòlok, de a mama semmire nem figyel. Normalis dolog szerinted, hogy egy nagymamàt àllandòan figyelmeztetni kell? Egy példànak ott van az ollòs eset. Ha nem veszem el az ollòt,akkor mi a következö lèpès? Kiszúrja a lànyom a szemét az ollòval? Na és mi van akkor? Legfeljebb vak lesz. Ennyi?

Menj te a fenébe az agyatlan vèleményeddel együtt. Több szòval nem minösítenélek, kàr rà az idöt pazarolni.

2019. okt. 22. 09:53
 18/54 anonim ***** válasza:
61%
Szegény férjed! Sajnálom, hogy nem az édesanyja nevelte fel. Legalábbis gondolom, mert ha buta és nem ért a gyerekekhez, csecsemőkhöz, akkor nem tudhatta őt sem ellátni, felnevelni.
2019. okt. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:

Eszem àgàban nincs lelki sebeket ejteni a gyerekemen. Ezért is megyünk àt.

Érdekes, az édesanyàmra nyugodt szívvel merem ràbízni, el merem engedni hozzà, mert làtom hogy normalisan jatszik vele, figyel rà. Nem eszetlenkedik vele. Persze a baj bàrhol, bàrmikor, bàrkivel megtörténhet, csak nem mindegy hogy milyen okb történik.

2019. okt. 22. 09:59
 20/54 anonim ***** válasza:
89%

Sztem is 1-2 év es mehet a lányod egyedul. Legkesobb iskolas korra. Most meg amit javasoltak, magyarazz neki.

En mar lassan utalom az anyósom. De a gyereket engedem a parommal, sőt egyedul is mehetne(kiveve ha beteg) csak messze van. "Veszelyes" ra nezve kb 3 éves koraig volt. Ha beteg akkor meg sajnos nem mehet, mert könnyebbség lenne munka szempontjabol h mikor labadozik mar, ne menjek annyi tpre. De az ellenkezojet csinalja annak amit lehet. Mert mas gyereknel az a normalis, de a mi fiunknal kvazi tilos. Orvosi utasitasra, nem en talaltam ki. :D

De azt mondom h olyan 5-6 evesen lesz nar annyi esze a kislanyodnak h "vigyaz magara". Bar én egy-egy fel orat, orat engedelyeznek mar most is, mert te ortad h okos kislány. Az en fiam meg khm...lüke 😅

2019. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!