Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikor lesz egy gyerek annyira...

Mikor lesz egy gyerek annyira értelmes hogy sajàt maga is érezze, hogy ki az aki veszélyt jelenthet szàmàra?

Figyelt kérdés
Pròbàlom röviden összefoglalni a problémàmat mert estig is eltartana ha kifejteném bôvebben. Van egy 4 éves okos értelmes kislànyom, és van egy eszetlen, szeleburdi,szétszòrt, gyerekekhez,csecsemökhöz abszolút nem értö anyòsom, aki a szomszédban lakik.Nem jàr àt hozzànk, mert apòsommal azon az elven vannak,hogy egy szülönek kötelessége a nagyszülöhöz vinni az unokàt.Nagyon jol van ez így, legalàbb nem jàr àt,igy ezzel nem tetézi a meglévö gondomat.Mint anyòsra, mint emberre nem tudok rà rosszat mondani, a kislànyomat is nagyon szereti, de sajnos màr újszülött koràban levàgtam hogy egyàltalàn nem ért a babàkhoz, szörnyen buta, így hàt nem engedtem neki semmit,azon kívül hogy néha felvegye. Ahogy teltek a hònapok, az évek,csak erösödött bennem az érzés.Soha egyetlen percre nem biztam rà a kislànyt, pedig ö szerette volna,soha nem hagytam magukra, ha nàluk voltunk, így volt többször olyan szitu hogy tragédiàt elöztem meg azzal, hogy nem hagytam hogy egymaga legyen a lànyommal akàr egy percet.Egy héten 1x megyünk hozzàjuk, a férjem ragaszkodik hozzà, nagyon szereti,tiszteli a szüleit,mert egyèbkènt jò emberek.A kislànyom, ahogy nö, a nagymamàval kapcsolatban egyre nehezebb a dolgom vele.Nagyon szereti, ragaszkodik hozzà, azt mondja hogy imàdja mert a nagyi olyan muris, és rengeteget lehet vele bohockodni.Ö még nem làtja hogy ezek a bohockodàsok, idétlenkedések mögött mennyi veszély fenyeget, és ha bizony anya nincs ott, és nem figyel akkor akàr nagyobb bajok is történhetnek.Boncolgathatnàm, magyaràzhatnàm még ezt, de màr így is nagyon hosszúra sikeredett.Hétköznapokon nincs àtjàrkàlàs,de ez is idö volt,mire a lànyom megértette.Pròbàlkoztam màr több mindennel,beszéltem a férjemmel erröl,söt magaval a nagymamàval is pròbàlkoztam, de annyira sötét szegény hogy akàr a falnak is mondhattam volna.Egy szò mint szàz, nincs vàltozàs,a kislànyomat nem szeretném eltiltani töle,jò lenni kb csak havonta menni hozzàjuk,de ez is kivitelezhetetlen,mivel a szomszédban laknak.A kislànyom is minden pénteken kérdezi hogy ugye megyunk a mamahoz holnap?Nem tudom mit lehetne ezzel az egesszel kezdeni ugy hogy senkivel ne legyen harag,a kislanyom ne törjön ki hisztibe,mert egymagàt nem engedem a nagymamaval lenni. Màr csak az idöben reménykedem hogy eljön az az életkor amikor megérti hogy miert utàlok àtmenni,miert nem engedem hogy egyedul legyen a mamàval,mitöl òvom és féltem.Egyébként ezt nem csak én làtom így a csaladban.Lejött a szüleimnek is,pedig nem sokat talàlkoztak, a sògornöimnek, a nagyobb unokàknak.Sògornöim szinten ugyanigy voltak ezzel,amikor kicsik voltak a gyerekeik, mint én,tehàt nem én túlzom el a dolgokat.Felnevelt anyòsom 4 gyereket, bele sem merek gondolni hogy hogyan,koraszülött volt az összes gyereke mert végigbagòzta a terhessegeit,kettönek voltak ezmiatt eü.gondjai is.Mi a véleményetek?Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?
2019. okt. 22. 08:26
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is még kb. 2 év, mire nagyjából kialakul benne az önkontroll a természetes gyermeki kíváncsisággal és naiv bizalommal szemben, és eléggé tud majd magára vigyázni, de ez gyerekfüggő is.

Jól írták, hogy menjetek át együtt továbbra is. Eleinte bármelyik helyiségben jártok, mutasd meg neki, mit nem szabad megfogni, mibe ne nyúljon bele, mi lehet veszélyes rá nézve, és miért. Aztán húzódj a háttérbe, és csak figyelj, csak akkor avatkozz közbe, ha muszáj. Ha már nem fordul elő problémás helyzet, rövid időre otthagyhatod őket, addig beszélgess a pároddal, a papával. Majd látni fogod, mikor jön el az az idő, amikor már egyedül is ott lehet a mamával.

Egyébként a nagymamák gyakran nem emlékeznek túl jól, milyen volt a saját gyereküket felnevelni, az is lehet, hogy volt segítsége (anyukája, vagy férje), aki odafigyelt rájuk. A korral is sokat változik az ember. Anyósom túlfélti az unokáit, anyukám pedig sokkal lazábban, megengedőbben kezeli őket, mint engem és a testvéremet anno.

2019. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
42%
Tudom mit érzel ugyanez anyám és anyós is. Anyám bedugta a hajszárítót a 3 évesemnek játszani,facsavarokat biztostüt adott neki játszani. Anyós 1 évesen már üvegpohárból itatta amit nem egyszer eldobott persze a gyerek...szörnyű mert szeretik őt de 1ikre se lehet felügyelet nékül rábízni :(
2019. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
0%
Ott laktok a szomszédba és hetente egyszer mentek a mamához? Nagyon furcsa... Főleg úgy, hogy a kislány szereti. De az is furcsa, hogy ez elég a mamának...
2019. okt. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
0%
Ismerd a gyereked annyira. Most kár kezdhetnéd neki magyarázgatni az okokat. Később meg majd tudatosabban tud magára vigyázni.
2019. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzàszòlàsokat azoknak akiknek nem az jött le az íràsombòl, hogy szar anya vagyok, mert féltem a gyerekem, és figyelek rà. A problèma nem azzal van, hogy a szomszédjukban lakunk,hiszen ha nem ott laknànk, akkor is mennénk heti szinten.A gond a nagymama butasàgàval,figyelmetlenségével van.

A lànyommal meg szoktam beszélni, hogy mi helyes és mi nem az, miböl lehet nagyobb gond,amit a mamàval csinàlnak. Màr hàrom évesen volt annyira értelmes, hogy ö maga szòlt a mamànak, hogy ezt vagy azt nem kellene. Azok a veszélyforràsok, amiket felsoroltam, màr valòban nem jelentenek veszélyt a kislànyom koràbòl adòdòan, de legtöbb esetben mindig van valami újabb dolog, amiért oda kell figyelni, figyelmeztetni a nagymamàt, de legtöbb esetben egyik fülén be, màsikon ki.

Én úgy gondolom, egy nagymamàtòl elvàrhatò lenne, hogy odafigyeljen az unoka testi èpségére. Az hogy az ebédet nem tudom megenni nyugodtan, csalàdi összejövetelen 10 percet nem tudok beszélni senkivel, mert közbe kell avatkozni, szerintem nem egy szokvànyos dolog.

Mégegyszer írom, szò sincs anyòsutàlatròl és eltiltàstòl. Féltem a lànyom töle, és ennyi.

Hétköznap azért sem jàrunk àt, mert munka van, ovi van, késö délutàn van mire hazaérünk. Abban a pàr òràban amit hétköznap együtt töltünk, ne kelljen màr a szomszédba tolatni, felügyelni anyòst, hogy most épp megint milyen eszetlenséget csinàl. Ö pedig nem jön, mert ahogy írtam is, elvàràsuk, hogy az unoka menjen.

2019. okt. 22. 20:29
 26/54 anonim ***** válasza:

Én meg mindig nem látom át mi a veszély forrása, ami miatt 10 percet nem tudsz ülni.

Nekem is a középső lányom 4 éves, tarsasozik, vonatkozik, könyvet nézeget, fest, gyurmazik, stb és 1x ha rájuk szólok egész nap, hogy a kanaperol ne bukfencezzrn direkt a földre.

Nem tiltomm el a mamajatol, pedig nekem minden bajom van anyósommal, ki nem allhatom, de a gyerekek szeretik, a férjemet pedig felnevelte...

2019. okt. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

Kedves utolsò. Igen,pontosan ilyen dolgokat kell jàtszani egy 4 éves gyerekkel. Nos, a mamànàl a jàték az nem ebböl àll, hanem eszetlenkedésböl, és olyan dolgokbol ami nem korànak megfelelö. De nem is ragoznàm ezt tovàbb, ezt làtni kellene, ott lenni, a szüleimmel nem sokat talàlkoztak, de többször volt olyan alkalom hogy anyukàm vagy apukàm szòlt rà finoman, de nekik is tök kellemetlen volt, hogy rà kell szòlni.

Igen,a megoldàs az az, hogy ha elmegyünk,tovàbbra is figyelünk, ha a lànyom 6-7 éves lesz, akkor talàn màr vàltozik a helyzet, de most még úgy gondolom jobban oda kell figyelni.

Sajnàlom ezt az egészet, mert amit irtam is, nem rossz ember,szereti az unokàt, de a csalàd több tagjànak elbeszéléséböl fiatal koràban is ilyen szeleburdi, figyelmetlen,nem törödöm típus volt.

Ha belegondoltok,csak van annak is oka, hogy amikor segítség kellett, Anyukàm jött, aki màsik vàrosban lakik.Gyes utàn vissza mentem dolgozni oda ahonnan eljöttem.Ez nem egy csalàdbaràt munkahely, nem csalàdanyànak valò, de sajnos nem volt màs lehetöség.Folyamatosan keresgettem, majd 8 hònap utàn talàltam olyan munkahelyet, hogy tudom hozni-vinni a nagylànyt oviba, minden délutàn otthon vagyunk, és a hétvége szabad. A férjem is ugyanott dolgozik, ahonnan eljöttem. 8 hònap alatt anyu segítségére tudtunk tàmaszkodni, pedig mennyivel könnyebb lett volna a helyzet ha a szomszédban lakò nagymama be tud olykor segíteni. Nos, az igazsag az, hogy meg sem kérdezte egyszer sem, hogy miért anyu segít nekünk ha ö itt lakik a szomszédban. Azt sem kérdezte hogy boldogulunk így. Igazàbòl soha semmit nem kérdez a kislànyròl, én szoktam neki mesélni, de többször levàgtam màr hogy egyàltalàn nem figyeli amit mondok. Mondhatnàm azt, hogy minden héten talàlkozunk, a kislànyom szereti, ö is viszont, de alapvetö dolgokat nem tud a gyerekemröl. Pedig mindent el szoktunk mesélni ròla.

Aki csak mocskolòdò és cinikus megjegyzéseket írt,annak vagy nincs gyereke, vagy nem értelmezi az írottakat, vagy az a tipikus "beleszarok, lepasszolom" felfogàsú szülö.

2019. okt. 23. 07:02
 28/54 anonim ***** válasza:
66%

Vicc az egész, te nem vagy 100-as..

A férjedet is felnevelte valahogy, nem? Gondolom ép, normális ember lett belőle, másképp nem mentél volna hozzá. Szegény gyereket sajnálom, hogy a szomszédban a mama és mégsem mehet át hozzá. Túlreagálsz mindent. Lazíts...

2019. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
60%

Túltolod már ezt a sztorit. Egyszer a nagymama homlokába áll bele az olló, egyszer meg MAJDNEM egy csavar a gyerek fejébe. Egy nagy probléma van itt. Zsigerből utálod az anyósodat, az lesz a legnagyobb boldogság az életedben, amikor a temetését fogja intézni a férjed.

Nem véletlenül bizonygatod hosszú körmondatokban, mekkora egy szar alak. Élvezettel olvasod, ha véletlenül egyetért veled valaki, és újabb meg újabb adalékokkal színesíted a dolgot, hogy még inkább magadat tudd igazolni. Aminek nyilván egy része csak a te fejedben létezik. Szánalmas vagy.

Ja igen, a te szüleid persze tökéletesek és mindenben neked adnak igazat! Mégiscsak az ő nevelésük végterméke vagy, ez nem ad hitelt a szavuknak, hiszen mi mást tennének ebben a helyzetben, mint hogy a retardált lányuk mellé álljanak.

Legyen már meg az örömöd, tiltsd el a gyereket a nagyanyjától. Addig úgyse nyugodsz le, amíg ezt meg nem léped. Közben manipuláld a gyereket, hadd legyen idővel ő is ilyen frusztrált, utálatos perszóna mint az anyja.

2019. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:

Olvasd mar el meg egyszer hogy miket irtam. ÀTJÀRUNK! Nincs eltiltva!!! Nem is lesz!!! Fèltem!!! Mert a mama nem teljesen 100-as!!! Ettöl függetlenül ott vagyunk,és nem 2 òràt, csak kettesben nem hagyom öket, figyelem öket, mert sajnos kell!

Nem szoktam senkivel ilyen stilusban beszèlni, de te nagyon megérettél rà.

Én vagyok a beteg, mert òvom a gyerekem.

Ezek szerint te nyugodtan elheherésznèl, nyenyerésznèl ilyen szitukban, nem baj hogy a gyerek èpp most fog leesni a fedetlen teraszròl, baleset èri a mama butasàga miatt, és sorolhatnam.

Neked kéne dokihoz menni, ha nem làtod àt a helyzetet. Olvasni, èrtelmezni sem tudsz.

Igen, ö nevelte fel a férjemet,illetve az egyik testvére elbeszélése alapjàn, nem 100szàzalèkban ô.

Nem értelmezel SEMMIT, és vàdaskodsz. Fordulj magadba!

2019. okt. 23. 10:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!