Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikor lesz egy gyerek annyira...

Mikor lesz egy gyerek annyira értelmes hogy sajàt maga is érezze, hogy ki az aki veszélyt jelenthet szàmàra?

Figyelt kérdés
Pròbàlom röviden összefoglalni a problémàmat mert estig is eltartana ha kifejteném bôvebben. Van egy 4 éves okos értelmes kislànyom, és van egy eszetlen, szeleburdi,szétszòrt, gyerekekhez,csecsemökhöz abszolút nem értö anyòsom, aki a szomszédban lakik.Nem jàr àt hozzànk, mert apòsommal azon az elven vannak,hogy egy szülönek kötelessége a nagyszülöhöz vinni az unokàt.Nagyon jol van ez így, legalàbb nem jàr àt,igy ezzel nem tetézi a meglévö gondomat.Mint anyòsra, mint emberre nem tudok rà rosszat mondani, a kislànyomat is nagyon szereti, de sajnos màr újszülött koràban levàgtam hogy egyàltalàn nem ért a babàkhoz, szörnyen buta, így hàt nem engedtem neki semmit,azon kívül hogy néha felvegye. Ahogy teltek a hònapok, az évek,csak erösödött bennem az érzés.Soha egyetlen percre nem biztam rà a kislànyt, pedig ö szerette volna,soha nem hagytam magukra, ha nàluk voltunk, így volt többször olyan szitu hogy tragédiàt elöztem meg azzal, hogy nem hagytam hogy egymaga legyen a lànyommal akàr egy percet.Egy héten 1x megyünk hozzàjuk, a férjem ragaszkodik hozzà, nagyon szereti,tiszteli a szüleit,mert egyèbkènt jò emberek.A kislànyom, ahogy nö, a nagymamàval kapcsolatban egyre nehezebb a dolgom vele.Nagyon szereti, ragaszkodik hozzà, azt mondja hogy imàdja mert a nagyi olyan muris, és rengeteget lehet vele bohockodni.Ö még nem làtja hogy ezek a bohockodàsok, idétlenkedések mögött mennyi veszély fenyeget, és ha bizony anya nincs ott, és nem figyel akkor akàr nagyobb bajok is történhetnek.Boncolgathatnàm, magyaràzhatnàm még ezt, de màr így is nagyon hosszúra sikeredett.Hétköznapokon nincs àtjàrkàlàs,de ez is idö volt,mire a lànyom megértette.Pròbàlkoztam màr több mindennel,beszéltem a férjemmel erröl,söt magaval a nagymamàval is pròbàlkoztam, de annyira sötét szegény hogy akàr a falnak is mondhattam volna.Egy szò mint szàz, nincs vàltozàs,a kislànyomat nem szeretném eltiltani töle,jò lenni kb csak havonta menni hozzàjuk,de ez is kivitelezhetetlen,mivel a szomszédban laknak.A kislànyom is minden pénteken kérdezi hogy ugye megyunk a mamahoz holnap?Nem tudom mit lehetne ezzel az egesszel kezdeni ugy hogy senkivel ne legyen harag,a kislanyom ne törjön ki hisztibe,mert egymagàt nem engedem a nagymamaval lenni. Màr csak az idöben reménykedem hogy eljön az az életkor amikor megérti hogy miert utàlok àtmenni,miert nem engedem hogy egyedul legyen a mamàval,mitöl òvom és féltem.Egyébként ezt nem csak én làtom így a csaladban.Lejött a szüleimnek is,pedig nem sokat talàlkoztak, a sògornöimnek, a nagyobb unokàknak.Sògornöim szinten ugyanigy voltak ezzel,amikor kicsik voltak a gyerekeik, mint én,tehàt nem én túlzom el a dolgokat.Felnevelt anyòsom 4 gyereket, bele sem merek gondolni hogy hogyan,koraszülött volt az összes gyereke mert végigbagòzta a terhessegeit,kettönek voltak ezmiatt eü.gondjai is.Mi a véleményetek?Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?
2019. okt. 22. 08:26
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

Utolsò, igen jol làtod. Nincsenek szabàlyok, mindent szabad, illetve szabadna csak èn mint egy rossz,gonosz anyàhoz mèltòan ott àllok.

Egyik nap azt mondja a mama, elvonulnànk 10 percre mert van egy kis meglepink. Gondoltam, jò vonuljanak, 10 percbol nem lesz gond talàn, föleg hogy valami meglepi lesz. Egyszercsak sasszéznak kifelé a fürdöböl, a 4 éves làny kisminkelve: rúzs,pirosito, szemhéjpuder, szemceruza, körömlakk. Anyòsom nyihog vihog hogy olyan szép a kisunoka mint egy kis modell. A férjem elöttem felcsattant.A kislànynak elmagyaràztam hogy ez nem normális dolog. Következö héten, làtom megy a sutyorgàs. Otthon mondta el a lànyom hogy azt kérdezte töle a mama hogy kisminkelje e megint olyan szèpre. Gondolom ez is hihetetlen történet.

2019. okt. 23. 16:02
 42/54 anonim ***** válasza:
30%
Elsőre is láttam, hogy nem vagy te normális. Ha regisztrálsz egy másik felhasználónévvel, legalább arra ügyelj, hogy az íráskép, a stílus meg a tagolás által ne legyél már felismerhető. :D Kicsit se furcsa, hogy saját magadon kívül más nem ad neked igazat?
2019. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
28%
A többieknek csak a szájuk jár. Nyilvánvalóan fogalmuk sincs milyen egy hanyag szülő, nagyszülő.
2019. okt. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
28%

Te jó ég és még a kérdező nem százas?

Mit kell itt gyanakodni?

Egyértelmű, hogy a vénasszony alkalmatlan a gyerek felügyeletére.

Inkább ezt látná át a sok nyomozó meg vádaskodó.

2019. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
0%

40 43 és 44 voltam

Agyasok.

2019. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
3%

Regényt kellene írnod.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


Ha nem te vagy az, aki - pár dolgot, pl. a gyerek korát megváltoztatva - idehánytad ezt a kettőt, akkor is fogadd meg az ott leírt tanácsokat, és a gyereked, a férjed, az anyósod és az egész világ érdekében szedáltasd le magad néhány erős nyugtatóval.

Addig keress fel egy jó pszichiátert, ameddig nem emészt fel ez a sok gyűlölet és ideg annyira, hogy mentőt kell rád hívni, és kényszerzubbonyban zárt osztályra szállítani téged.

2019. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

Nem, nem én írtam azt a két kérdést.

Én ezt az egyet írtam ki.

Nem tudom kiféle, miféle ember lehetsz, valòszínüleg te írtad az összes hasonlò hozzàszòlàst. Valòszínüleg valamilyen híg elméjü, anyòsom féle viselkedéssel rendelkezö megkeseredett nagymama lehetsz, aki most arra gyúr hogy lemocskolja az összes olyan anyàt aki kicsit is foglalkozik a gyerekével.

De tudod mit? Menj te a büdös fenébe a rohadt mocskos íràsaiddal együtt.

2019. okt. 23. 19:58
 48/54 anonim ***** válasza:
80%

Azt megértem, hogy babaként nem engedted oda egyedül, mert féltetted. De gondolom kissé el van ez túlozva, hogy ollóval szúrta fejbe a nagyit, meg ilyenek.

Három évesen miért nem sminkelhetnek játékból azt el nem tudom képzelni...

2019. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:

Akàr hiszed, akàr nem, nincs eltúlozva. Az ölében ült a kislàny,hadonàszott az ollòval. Pròbàltam szépen ràvenni,hogy ideadja az ollòt, persze a mama is, miutàn én megkérdeztem, hogy egy éves gyereknek ollòt a kezébe? Odahajolt hogy pròbàlja ö is elvenni, és a homlokàba kötött ki. Ennyi.

A sminkelés szàmomra nem normàlis egy gyerekkel. De nem egyformàn gondolkozunk, valaki nem tartja helyesnek azt amit a màsik természetesnek tart.Így van ez nagyon sok dologgal.

És tudod szomorú, hogy bàrmit kérünk,meghallgatja, bòlogat rà, és következö alkalommal megint jön a hülyeség.....

Jò pàr történet van 4 év alatt, de mindegy is,én itt befejezném most. Ezt úgyis csak az érti, akinek volt màr tapasztalata ilyen hanyag, szeleburdi, semmire nem odafigyelö emberrel, mint ahogy írta is elöttem valaki.

Igazàbòl azért is írtam ki a kérdést mert kívàncsi voltam, egyedi e az eset, mert mint irtam szàmomra is megdöbbentö és hihetetlen volt amikor elöször majd többször tapasztaltam ezeket a dolgokat. Làtom, vannak màsoknàl is hasonlo szituk, de azt nem gondoltam hogy el leszek hordva mindenféle beteg,retardàlt, szànalmas, hazug senkihàzinak.

Itt a vége....

2019. okt. 24. 15:01
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

En is a kérdezőnek adok igazat nagyjából. Mégse a kérdező vagyok. En bevallom h mar lassan utálom az anyósom :D Pedig ilyeneket nem csinál, óvatosabb is mint én. Nálunk más gond van.


Viszont a sminkelés... Én nevettem volna rajta.. Én is kisminkeltem magam 4 évesen. Igaz allergiás is lettem rá, de nem nagy dolog. Max elmagyaráztam volna h viccesen néz ki. Még nem szabad neki, de pár alkalomból nem lesz probléma.


Sztem kisiskolás korra nem lesz gond, de én most is javaslom h egy-egy fél órából nem lesz gond.

2019. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!