Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikor lesz egy gyerek annyira...

Mikor lesz egy gyerek annyira értelmes hogy sajàt maga is érezze, hogy ki az aki veszélyt jelenthet szàmàra?

Figyelt kérdés
Pròbàlom röviden összefoglalni a problémàmat mert estig is eltartana ha kifejteném bôvebben. Van egy 4 éves okos értelmes kislànyom, és van egy eszetlen, szeleburdi,szétszòrt, gyerekekhez,csecsemökhöz abszolút nem értö anyòsom, aki a szomszédban lakik.Nem jàr àt hozzànk, mert apòsommal azon az elven vannak,hogy egy szülönek kötelessége a nagyszülöhöz vinni az unokàt.Nagyon jol van ez így, legalàbb nem jàr àt,igy ezzel nem tetézi a meglévö gondomat.Mint anyòsra, mint emberre nem tudok rà rosszat mondani, a kislànyomat is nagyon szereti, de sajnos màr újszülött koràban levàgtam hogy egyàltalàn nem ért a babàkhoz, szörnyen buta, így hàt nem engedtem neki semmit,azon kívül hogy néha felvegye. Ahogy teltek a hònapok, az évek,csak erösödött bennem az érzés.Soha egyetlen percre nem biztam rà a kislànyt, pedig ö szerette volna,soha nem hagytam magukra, ha nàluk voltunk, így volt többször olyan szitu hogy tragédiàt elöztem meg azzal, hogy nem hagytam hogy egymaga legyen a lànyommal akàr egy percet.Egy héten 1x megyünk hozzàjuk, a férjem ragaszkodik hozzà, nagyon szereti,tiszteli a szüleit,mert egyèbkènt jò emberek.A kislànyom, ahogy nö, a nagymamàval kapcsolatban egyre nehezebb a dolgom vele.Nagyon szereti, ragaszkodik hozzà, azt mondja hogy imàdja mert a nagyi olyan muris, és rengeteget lehet vele bohockodni.Ö még nem làtja hogy ezek a bohockodàsok, idétlenkedések mögött mennyi veszély fenyeget, és ha bizony anya nincs ott, és nem figyel akkor akàr nagyobb bajok is történhetnek.Boncolgathatnàm, magyaràzhatnàm még ezt, de màr így is nagyon hosszúra sikeredett.Hétköznapokon nincs àtjàrkàlàs,de ez is idö volt,mire a lànyom megértette.Pròbàlkoztam màr több mindennel,beszéltem a férjemmel erröl,söt magaval a nagymamàval is pròbàlkoztam, de annyira sötét szegény hogy akàr a falnak is mondhattam volna.Egy szò mint szàz, nincs vàltozàs,a kislànyomat nem szeretném eltiltani töle,jò lenni kb csak havonta menni hozzàjuk,de ez is kivitelezhetetlen,mivel a szomszédban laknak.A kislànyom is minden pénteken kérdezi hogy ugye megyunk a mamahoz holnap?Nem tudom mit lehetne ezzel az egesszel kezdeni ugy hogy senkivel ne legyen harag,a kislanyom ne törjön ki hisztibe,mert egymagàt nem engedem a nagymamaval lenni. Màr csak az idöben reménykedem hogy eljön az az életkor amikor megérti hogy miert utàlok àtmenni,miert nem engedem hogy egyedul legyen a mamàval,mitöl òvom és féltem.Egyébként ezt nem csak én làtom így a csaladban.Lejött a szüleimnek is,pedig nem sokat talàlkoztak, a sògornöimnek, a nagyobb unokàknak.Sògornöim szinten ugyanigy voltak ezzel,amikor kicsik voltak a gyerekeik, mint én,tehàt nem én túlzom el a dolgokat.Felnevelt anyòsom 4 gyereket, bele sem merek gondolni hogy hogyan,koraszülött volt az összes gyereke mert végigbagòzta a terhessegeit,kettönek voltak ezmiatt eü.gondjai is.Mi a véleményetek?Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?
2019. okt. 22. 08:26
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

A gyereknek nincs òcsàrolva a nagymama. Szèpen el van neki magyaràzva, hogy mit szabad

Kérdeztetek konkrétumokat. Írtam. Azèrt sem akartam elöre konkrét eseteket írni mert szàmomra is szinte hihetetlen és érthetetlen amiket csinàl.

Édesapàm sem akart hinni nekem, csak aztàn jött a lànyom elsö születésnapja.....inkàbb nem mesélek, felesleges.

Itt fejeztem be.... Aki csak mocskolodni tud, az nèzzen mélyen magàba.

2019. okt. 23. 10:46
 32/54 A kérdező kommentje:

A baràti tàrsasàgban, ès sehol nem meséltem el ezeket a történeteket a szüleimen kívül. 4 éve kérdezgetik tölem, hogy anyòsod azért besegít itt ott? Mondom igen, igen. Nem mesélem mert rohadt kellemetlen a férjem miatt is.

Mielött elhordasz mindenfèle retardàltnak és betegnek, kicsit belegondolhatnàl ezekbe a helyzetekbe.

2019. okt. 23. 11:00
 33/54 anonim ***** válasza:
44%

Mondtam már, lazíts😂😂

Tiszta stressz vagy. Fogadjunk nehezen jött össze a gyerek, azért félted így.

2019. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:

Nem nehezen jött össze, kb 3. pròbàlkozàsra.

Azért féltem, mert szeretem.

Igen, valòban stresszes leszek, amikor közeledik a hétvége. Sajnos ezen nemigen tudok vàltoztatni,amíg nem làtok vàltozàst. Ahogy írtàk màr màsok is, talàn majd ha iskolàskorú lesz.

Persze egy szülö mindig aggodni fog, akàrhàny éves a gyermek. Csak elszomorítò hogy a nagymamàtòl kell òvni. Ezt pròbàld meg megérteni, és nem ràmsòzni hogy anyòsutàlò vagyok, mert nem így van.

2019. okt. 23. 12:51
 35/54 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is van két gyerekem, imádom őket. De a féltés, aggódás amit te művelsz, már nem normális. Így folytatod, előbb utobb a gyereked fogja látni kárát. Mit csinálsz majd, ha nagyobb lesz, és nélküled jár el? Kikészíted az aggódással?
2019. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
42%
Úristen. Olvasni is ijesztő ezt a kirohanást. Keress orvosi segítséget mielőbb, mert teljesen tönkre vannak menve az idegeid.
2019. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
26%

Az első oldalt olvastam csak el.

Az, hogy próbálta volna ülni tanítgatni szerintem nem gond. Régebben már egy évesen tudott járkálni a gyerek és megvoltak az első szavai. Régebben alatt a 10-20 évet értem. Manapság meg már ezek 2-3 évesen, vagy sokaknál 4-5 évesen kezdődnek el.....


A többi mondjuk tényleg érdekes. Ő annak idején valószínűleg nem vigyázott annyira a gyerekre. Anyám is mesélt elég cifra sztorikat a gyerekkoráról.

Szerintem neki ez a normális. Nem tartja ezeket a dolgokat veszélyesnek.

Először a pároddal kéne megbeszélni, nehogy az legyen a vége hogy neki panaszkodja ki magát és ellened fordítja.

Utána megmondani neki a dolgokat.

2019. okt. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
35-ös hozzàszòlò, igen van egy szint ami felett az aggodalmaskodàs nem normàlis. Nàlam ez a nagyobb fajta aggodalom csak akkor van ha a mama közelèben van.
2019. okt. 23. 14:28
 39/54 A kérdező kommentje:

36-os,gratulàlok, te egy nagyon okos ember vagy,hogy így làtatlanban azt mondod hogy ki vannak az idegeim.

Nem fordulok orvosi segitségért mert nincs szükségem rà.

Nem vagyok gonosz, csupàn egy féltö édesanya.

Kirohantam. Igen, úgy van. Felhàborítònak tartom, hogy megosztom itt az aggàlyaimat, és azt kapom hogy forduljak orvoshoz, gonosz vagyok, szar anya vagyok. Nem tudom te hogyan reagalnàl. Van az a pont amikor az embert kihozzàk a sodràbòl.

Szerintem kàr is ezt az egészet csürni csavarni, aki hülye, azzal kàr vitatkozni.

Nem gondoltam hogy ennyi ostoba és érthetetlen ember van itt, tisztelet a kivételnek.

Asszisztàlok évek òta anyòsom hülyeségeihez, pròbàlok úgy hozzààllni hogy a kislànyom ne sérüljön, a férjemet ne bàntsam meg, és én vagyok a szemétlàda.

Ezek szerint sokatok szerint teljesen rendben van anyòsom viselkedése az unokàval. Akkor tènyleg én vagyok a hülye. Majd megpròbàlok beleszarni az egészbe, mint oly sokan. Aztàn majd jelentkezek ha véletlen éri valami a lànyomat.

2019. okt. 23. 14:42
 40/54 anonim ***** válasza:
54%

Na, a sok okos indoklás, miszerint apukát is ez az asszony nevelte fel.

Ja, nem egy butuló vénasszony volt még akkor, hanem fiatal. De az is lehet, hogy csak nőttek a tesókkal, mint a gomba és mákjuk volt, hogy megúszták. Na, meg nevelték, óvták egymást a tesók.

Kérdező én megértelek. Nekem anyám volt ilyen nemtörődöm felelőtlen velem, pedig akkor meg fiatal volt.

Emlékszem mikor a nagy batár tévénk a fejemre esett. A marha kiröhögött azután lebašzott, hogy lehettem ilyen hülye, hogy magamra rántottam.

Vagy a méhcsípés után csak akkor vitt orvoshoz, már az ügyeletre, amikor az egész lábfejem lelilult. A doki jól lebąszta. Ezer ilyen eset volt!!! Csoda, hogy túléltem a gyerekkorom.

Minimalizáld és felügyeld a találkozásokat.

A gyerek is csak azért vágyik, mert mindent lehet, nincsenek határok.

2019. okt. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!