Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen menyjelölt vagyok, a...

Milyen menyjelölt vagyok, a párom milyen? Picit hosszú.

Figyelt kérdés

Huszonévesek (huszon közepe) vagyunk,párom kicsit idősebb.


A lakás csillog villog,gyakran takarítok. Minden kellemes,rendezett nem ütött kopott,hanem új a költözés után. Főzni tanulok de még van mit mi sosem hívunk át senkit,én megmondom őszintén amíg nem tudok olyan profin sütni/főzni addig annyira nem is szeretném,hogy a főzés-gyakorlásom ízélmény beleégjen mindenki főleg anyósjelölt tudatába.


Tudják,hogy főzünk/főzök de senki sem volt meghívva,úgy érzem ez az ő közvetlen szülei felé nem is az én dolgom. De mi havonta átmegyünk (kettőnket hívják) látogatóba. Minden alkalommal rákérdez anyósjelölt,hogy mit főztünk, elmeséltük. És megjegyezte: "..ha megérem,hogy Ti főztök 1x nekünk.." dee kellemes nem számonkérő hangnemben. Én azzal takaróztam,hogy tanulom és azt akarom,hogy tökéletes legyen.

Tanácsot nem akarok tőle kérni :D.


Anyós szerint a házasság csak egy papír és nem is számít,mert más számít. Ezzel viszont egyetértek. Befogadtak úgy is,hogy papíron nem vagyunk a fiával házasok.


Formális vagyok, visszafogott,kedves de ha valami nagyon nem tetszik szólok. Nem ugrok egyből..hú erre biztos harapnának az olyanok..


Nagyon figyelek a tisztaságra arra,hogy én is mindig friss tiszta legyek ez a legalapabb.


Es most jön a fekete leves: kiállok az igazamért, anno sem hagytam,hogy anyósjelölt mindenhova velünk jöjjön, de nem csattogtam. Ha ránk akartak erőszakolni valami berendezési dolgot párom el akarta tussolni,hogy jó majd kidobni..ez csúnyább dolog mint megmondani,hogy köszi nem.. én szóltam.


Barátom passzív a szülőkkel,jól levált róluk. De anyós finoman mindig közölte velem,hogy én vegyem rá,hogy többet menjünk..hát szerintem vagyunk ott eleget.


Rendezkedne ezért csak megmutattuk a felujított lakást aztán ennyi évek teltek el. Mi járunk látogatni hozzánk senki. Nyilván én is oda megyek,ahova hívnak ők hívtak szoktam menni kedvesen. Mégis van egy fura hiányérzetem,hogy mi vagyunk e a bunkók. De félek,hogy osztja az észt,ha nem elég puha a krumpli vagy nem elég szaftos a hús stb..


Mélyen de őszintén: sose törtem magam,hogy ugorjak anyóséknak el sem vártam, viszont ők segítettek ebbe-abba. Nem tudom,mivel viszonozzam..Megköszöntem és vittem vmi apróságot.


Próbálom mindig úgy intézni a dolgokat,hogy senki se sérüljön de senki se telepedjen ránk. Ebbe kő kemény munkám volt kb 4 éve,aztán telt az idő,barátom is végre felnőtt és önállóak lettünk.

Anyós ebből annyit szűrt le: ki akarjuk magunkat húzni mindenből,mert nem velük járunk ide oda hanem kettesben. Hogy maradjak jó menyjelölt/barátnő?


A házasság szerintem is egy papír illetve egy megható szép szertartás! Ami nem szükséges feltétlen ahhoz,hogy egy család legyünk,engem így is befogadtak ez már elfogadottabb mint 50 éve.. nem érzem szükségét a szívem legmélyebb bugyrában sem, talán 10 év múlva de nem ezen múlik. :)



2019. okt. 31. 13:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/156 anonim ***** válasza:
93%
A 20-as valaszoloval egyetertek, szoval nem a bunko itt megszokott modon a levegobol javasoltam, hanem tenyleg terapiat javasolnek neked, mert nagyon sok görcs, feszultseg van benned es az emberi kapcsolataidban, ezert pl. a liras alapjan akaratlanul is egy hideg, bunko kis valaminek tunsz (nem nyitsz az emberek fele, nem viszonzod a meghivas - en kulfoldon elek, teljesen mas konyhakulturaban, es en is rettegtem meghivni embereket, hogy olyan eteleket fozzek nekik amiket ok egesz eletukben ettek en meg akkor csinaltam masodjara, aztan mi lett? Lopikula se. Mindenki evett, ertekelte az erofeszitest, es elmondta hogy ha valami nem volt jo, hogy hogyan lehetne meg jobb. Ennyi. Most ezen pörögni kene? Hogy elsore nem volt jo a mittudomenmi es valaki megjegyezte? :D Ha nem jegyzi meg vagy feleslegesen megdicseri, akkor egesz eletemben rosszul fogom csinalni. Ha nem javitanak ki, egesz eleteben szart fogsz fozni, ezt ne felejtsd el...) , aki allandoan szorong es meg a krumplipure allaga is idegosszeomlasba hajszolna, ha epp nem jo.
2019. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/156 anonim ***** válasza:
93%

Nekem úgy tűnik, mintha tökéletes akarnál lenni, de MINDENKI számára. Itt is kérdezed, "szerintetek milyen vagyok, he, HE?!?!".


Először a főzés dolog miatt azt hittem, csak egy szolgalélek vagy, akinek a kaja a mindene, de nem, ha azt mondanák, sótlan a levesed, szerintem elkezdene rángani a szemed, és helyben idegösszeomlást kapnál.

2019. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/156 anonim ***** válasza:
95%

20-as válaszát kerestem, köszönöm 31-es.

Igazatok van (teljesség igénye nélkül).


Legnagyobb jóindulattal mondom, hogy ha a saját megítélésed ennyire függ mástól/másoktól, akkor el fogsz veszni a világban.

Ha nem tudsz bizalmat megelőlegezni (és itt már eleve megkaptad), egyre magányosabb és fusztrált leszel.

Meg kell tanulnod nevetni magadon és kevésbé komolyan venni.

Szeretni AKARNAK ezek az emberek és te folyamatosan azt üzened nekik, hogy nem BÍZOL bennük.

Ne a kifogásokat keresd, hanem vedd észre, hogy valamit nem jól csinálsz.

Adj esélyt egy pszichológusnak. Mit veszíthet?

2019. okt. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/156 A kérdező kommentje:

#15:54 :D nincs erről szó. Egyrész párom bizalmatlan a saját családjával semmit se beszélnek ami lelkizős csak ami sos. Másrészt nem vonhatsz le ebből ennyiiireee mély következtetést. Nem beszéltek a hátam mögött semmit.. és ezt te sem tudhatod én viszont jobban. A lelki problémám az amit a 16:37 es leírt.



#16:37 Igen az a helyzet amit Te írsz. És javítanék de valóban nem akarom hogy sérüljön a kép rólam.. Mindig igyekszem előttük porcelánbaba csinos lenni. De ez nem elég kedves is vagyok!


Nem tudok nevetni a hibáimom főleg nem esik jól ha más neveti ki. Ezért rettegek attól,hogy én főzzek X emberre..nem anyagi okokból..

Amúgy.. MIÉRT A MENYJELÖLT/MENY FELADATA a párja családját hívni????? A pasim feladata AZ ÉN CSALÁDOM MEGHÍVNI? Az én párom feladata meghívni anyámékat és FŐZNI nekik? A férfi oldalról ez miért nem elvárás ha tőlem az.... 🤔

2019. okt. 31. 16:44
 35/156 A kérdező kommentje:
#15:57 tehát a Te férfi párod is ugyanúgy süt főz és Ő hívja meg a Te szüleidet ugye?? Hiszen az úgy fair. Ezt Te is tudod. Különben ő is egy "bunkó kis valami". Mivel férfiként nem teszi pontosan ugyanazt ami Tőled evidens,hogy meg kell tenned!
2019. okt. 31. 16:52
 36/156 anonim ***** válasza:
93%
Igen úgy vállalunk gyermeket. Hatalmas házuk van. A szülei imádnak én is őket. Az unokájukat mindennél jobban várják már. Segítjük egymást mindenben. Nem értem miért háborodtál fel ezen?!
2019. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/156 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy egyáltalán nem feladatod főzni. Te osztottad ezt ki magadra. Engem senki nem tudna rávenni arra, hogy főzzek neki. Egyszerűen nem érdekel a főzés, és nem görcsölök miatta. Pontosan úgy, mint egy férfi.
2019. okt. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/156 A kérdező kommentje:

#16:53 😂😂 Majd emlékezz vissza: bármilyen jó a viszony anyóssal,apóssal SOHA nem költözünk olyan közel,hogy papucsba át lehessen futni! Akármilyen tündérek is!! Velem is azok,de tudják soha az életbe nem költöztem volna a házukba pedig mondták..lakásvétel előtt...


Majd örülsz ha minden nap 3X felmegy/átmegy unokázni Ti meg kettesben nem tudtok meginni pároddal egy teát. Akármilyen nagy a ház párom is megmondta nem maradunk ott, mert felnőttünk. Lehettek önállóak de biztos a napi rutinodba kell anyós periodikusan X óránként? Te tudod. :D A segítség jó,mértékkel. :) Meg ott folyton alkalmazkodni kell,jobb a szerelmünkhöz + kisgyerekhez igazodni mint még 2 másik rokonhoz.



Igen amúgy valóban én osztottam magamra ezt a főzés dolgot. Pedig páromnak se kötelező sütni,főzni az én családomra az én családom mégis meghívja őt is.

Családi cuccokra egymás nélkül nem megyünk de ezek nagyobb ünnepek.

2019. okt. 31. 17:16
 39/156 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj igazából nem tudod ők milyenek. Nem jönnek fel most se. Nem bírják a lépcsőzést és mi fennt vagyunk az emeleten. És nekem nagyon is jó lesz, ha néha napján rájuk hagyhatom majd a babát. Kifogjuk használni ezt a lehetőséget. Ők is megmondták, mindenki azt csinál amit akar.

Mi is ugyanúgy segítünk nekik, mind házimunkában, mind anyagiakban, ahogy ők nekünk. Nekik sem érdekük, hogy elköltözzünk. "Apósom" is megmondta: nem azért épített ekkora házat, hogy kettesbe maradjanak.

2019. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/156 A kérdező kommentje:

""Apósom" is megmondta: nem azért épített ekkora házat, hogy kettesbe maradjanak." Azért ez elég durva! Úgy készül XX éve,hogy majd a gyereke is ott fog megöregedni és nem megy el nem lesz teljesen csont önálló,nem lát világot,oda született,ott is kell meghalni. Félelmetes az apósod!


Nekünk is mondták,hogy maradjunk azaz költözzek át de a párommal jót nevettünk,először nem hittük el! Aztán mikor világos lett,hogy ezt ők komolyan gondolták utána lettem ilyen ijedt.. De nem volt erőszak, ők megértették ezt. Tartjuk velük a kapcsolatot de mikor bezárjuk az ajtónkat akkor az csak a miénk,csak ránk tartozik. Így ha elmegyünk se kérdezi senki: hova..mikor jöttök mert ezekről nem tudnak. Azt se tudják ha mikor vagyunk szabin és hol. Miért kéne elszámolni ezekről?

2019. okt. 31. 17:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!