Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak hogy anyósom ne...

Mit csináljak hogy anyósom ne csak szeméttel etesse a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem vérvegán,szuperanya vagy dietetikus. Viszont figyelek arra hogy a gyerekeim mit esznek és ne csak üres kalóriák legyenek + só és cukor tonna számra. Most jöttek haza egy 5 napos nagyi-túráról. Mi volt a reggeli? Párizsis kenyér. Ebéd? Cukros paradicsomleves tükörtojással sült virsli sültkrumpli. 5 nap alatt egyetlen egyszer evett a gyerek zöldséget azt is ő kérte hogy a melegszendvics mellé kaphat-e egy kis paprikát... Nem a hússal van bajom( bár mi tartunk hús mentes minimum 1 napot a héten) hanem annak a minőségével illetve azzal hogy 5 nap alatt tényleg nem sikerült valami használhatót adni egy 6 éves gyereknek! Én sem chia magon és humuszon nőttem fel nem is ez az elvárás..

Igen próbáltam vele beszélni(0 reakció) sőt próbáltam kaját is küldeni régebben de hiába.



2019. nov. 11. 03:54
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim válasza:
25%

kedves kerdezo!

nagyon becsulendo dolog toled, hogy igy ugyelsz a kicsi egeszsegere, es arra, hogy kesobb ne szenvedjenek ok is a csaladotokban elofordulo betegsegekben. ha engem ilyen mentalitassal neveltek volna, mennyi problematol megkimeltek volna! sajnos nem tudok tanaccsal szolgalni, az en csaladom is ilyen, en csak azt lattam megoldasnak, hogy egyaltalan nem vallalok gyereket (nem lenne gyomrom vegignezni, hogy amint kikerul a felugyeletem alol a nagyi susse neki a zsirban es olajban tocsogo szennyet, hogy a gyerekem tizeneves korara ugyanolyan elhizott legyen mint a csaladom tobbi tagja az o koraban.)

remelem megoldodik a problemad es ezeknek az alkalmaknak nem marad jelentos nyoma a kicsi egeszsegen.

2019. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
74%
De örülnék, ha újra ehetném a nagymamám bundáskenyerét reggelire, azzal az édes, citrompótlós teával, amit csak ő tudott úgy csinálni :(
2019. nov. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
80%
"en csak azt lattam megoldasnak, hogy egyaltalan nem vallalok gyereket (nem lenne gyomrom vegignezni, hogy amint kikerul a felugyeletem alol a nagyi susse neki a zsirban es olajban tocsogo szennyet, hogy a gyerekem tizeneves korara ugyanolyan elhizott legyen mint a csaladom tobbi tagja az o koraban.)" Ne is legyen. ennyi ésszel ami neked van, jobb ha nem szaporodsz.
2019. nov. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 qkker1 ***** válasza:
66%

"De örülnék, ha újra ehetném a nagymamám bundáskenyerét reggelire, azzal az édes, citrompótlós teával, "


Cukros-tejes teával szeretem, a gyerekeim is, és letojok minden egészségmániást!

2019. nov. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
92%

51 te nem vagy komplett!


Az egész kérdések és válaszok annyira fröcsögősek, hogy már inkább röhögök rajtatok

1. mit fog enni a gyerek a menzán?

2. Több főzni nem tudó nagyit láttam ezen a hat oldalon, eszerint a kérdésben is, virslit főzni nem tehetség kérdése

3. Úgy általában tudjátok, hogy miket esztek, mi az összetevője, stb? A különbséget az élelmiszeripari termékek meg a saját gyártmányú közt?

4. Nagyi nem kényeztethet? Volt aki írta, h csokival tömi a gyereket, hát ez a kényeztetés egyik formája. Egy nagyszülőnél mindent lehet.

5. Nem látom pontosan leírva, hogy a kérdező és a gyerekei mit szoktak enni/főzni, azt eddig nem merte leírni. Az van leírva, hogy mivel nem ért egyet. Ha a gyerek kb kaszált füvön él otthon, akkor a kérdésben felsorolt ételek okozhatnak hasmenést. Például a húshoz külön enzimek kellenek hogy lebontsák, akár fehérje felszívódási zavara is lehet a gyereknek, ha olyan ritkán eszik húst . Vagy az otthoni szokások miatt egyszerűen nincs hozzászokva a szervezete egy ilyen átlag civilizációs szemét megemésztéséhez, mint a sült krumpli és a virsli. Ja, a virsli nem hús, hagyjuk már ezt, lásd, az élelmiszeripari ételek összetevői, minősége.

5. Az étolaj kőolajszármazék. Egy vacak melléktermék. A margarin kábé műanyag. A disznózsír legalább röfögött. A valamire való olaj, az hidegen sajtolt.

6. Régen nem volt ennyi készen kapható kaja. Mondjuk az én gyerekkorom java a 80-as években telt. Édességet készítettek otthon a szüleink, nagyik. Sütit, meg mindent. Létező alapanyagokból, mint liszt, tej, tojás, cukor, élesztő, kakaó, satöbbi. Elárulom, a mai élelmezés ettől nagyon távol van.

2019. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem borzasztóan túlreagálod. Én is párizsis kenyeret reggeliztem gyerekként és most is imádom. Szerintem semmi baj nincs vele. Azt hittem, valami meki vagy KFC lesz, de ezek normális ételek. 5 napba nem fog belehalni. Plusz a paradicsom leves alapból zöldség... Nem tudom, de számomra ez a bolhából elefánt kategória
2020. szept. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!