Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak hogy anyósom ne...

Mit csináljak hogy anyósom ne csak szeméttel etesse a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem vérvegán,szuperanya vagy dietetikus. Viszont figyelek arra hogy a gyerekeim mit esznek és ne csak üres kalóriák legyenek + só és cukor tonna számra. Most jöttek haza egy 5 napos nagyi-túráról. Mi volt a reggeli? Párizsis kenyér. Ebéd? Cukros paradicsomleves tükörtojással sült virsli sültkrumpli. 5 nap alatt egyetlen egyszer evett a gyerek zöldséget azt is ő kérte hogy a melegszendvics mellé kaphat-e egy kis paprikát... Nem a hússal van bajom( bár mi tartunk hús mentes minimum 1 napot a héten) hanem annak a minőségével illetve azzal hogy 5 nap alatt tényleg nem sikerült valami használhatót adni egy 6 éves gyereknek! Én sem chia magon és humuszon nőttem fel nem is ez az elvárás..

Igen próbáltam vele beszélni(0 reakció) sőt próbáltam kaját is küldeni régebben de hiába.



2019. nov. 11. 03:54
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
85%
Vérmeny se legyél.🙂☮️
2019. nov. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
88%

Én megértelek téged, de szerintem sincs akkora gond ezekkel az ételekkel, én is ettem ilyeneket gyerekkoromban, és most is eszünk néha itthon ilyeneket, mert gyors, egyszerű ételek. A paradicsomlevesbe anyukám is tett és tesz cukrot, mert ő így szereti (én alapból nem szoktam tenni bele, a családban 4-ből hárman cukor nélkül szeretjük, az egyik gyerekem viszont szokott kérni bele). Virsliből vannak rosszabbak és jobbak, én anyósomnak szoktam vinni jó minőségűt, nem is problémázik rajta. Felvágottal ugyanez. A (tükör)tojás teljesen jó feltétnek, reggelinek, vacsorának. A szendvicsekhez és is szoktam adni zöldségeket a gyerekeimnek, anyósom nem nagyon ad nekik, viszont kapnak nála mindig gyümölcsöt. A margarinról már sikerült lebeszélnem (viszek neki vajat), az étolajról sajnos nem. De én is úgy vagyok vele, hogy nincsenek nála olyan sokat a gyerekek, ennyitől nem lesz bajuk. Örülök, hogy mindkét mama szeret és tud főzni, hagyományos ételeket, amiket ők is és a gyerekek is szeretnek. Én és a férjem is ezeken nőttünk fel.

A sulis étkeztetés nálunk tragikus, mindenki szidja (még a tanárok is), a gyerekeim gyakran meg sem eszik vagy csak falatokat, ez nekem sokkal nagyobb probléma.

2019. nov. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
94%
Tök érthető, hogy ez téged zavar, de gondolj arra, hogy az év 365 napjából hány napot tölt a nagyinál. Nem hiszem, hogy ez a szám több, mint ötven. Szóval ha a másik cirka 300 napon jól kajál, akkor nincs ezzel semmi probléma. Én nagyon odafigyelek a kajámra, de azért hetente, kéthetente lecsúszik egy-két "szemét" kaja. Tudom, hogy ezeknek semmi tápértéke nincs, semmi nem hasznosul belőlük, de finomak, na. :D Szerintem 20%-nyi élvezeti étkezés belefér, hogyha a másik 80% normális kaja. :) Szóval szerintem ne csinálj semmit.
2019. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen normális kaját kapott a gyerek.

Vedd be inkább a gyógyszereidet.

2019. nov. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
93%
És ahogy a kérdező előadja, hogy szerencsétlen gyereknek kellett rimánkodni egy kis paprikáért az undorító melegszendvics mellé....:D
2019. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
97%
Nem olvastam végig a válaszokat, lehet, hogy más is írta, akkor bocs. A tojás a legkomplexebb vitaminforrás.
2019. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
98%
Amikor még nem olvastam a kérdés alatt a kifejtest azt hittem hogy csokirol meg chipsrol van szó. 😂
2019. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
88%

Természetes, hogy a legjobbakat szeretnéd nekik. De nagyon túlzásba viszed. Semmiféle bajuk nem lesz, ha pár havonta nála esznek.

Ráadásul nem annyira szörnyű, amiket írsz. A paradicsomleves a tukortojassal teljesen rendben van szerintem. Az, hogy tett bele valamennyi cukrot, hát istenem, nem fog elhízni tőle a gyerek, ha attól félsz. Ha nagyon idegen lenne a szájízének, meg se enné, a gyerekek eléggé ragaszkodnak ahhoz, amit megszoktak.

Még ha mindennap pizzát rendelt volna meg mekibe ettek volna egész nap, azt mondom ok, igazad van.

De valószínű igyekezett minddenap kitalalni nekik több fogást is.

Szóval nem tudom pontosan mit vársz.

Szokj hozzá, hogy nem fogod tudni minden étkezésüket te megszabni. Enni fog menzán, megveszi iskolaskent majd a hotdogot a büfében, sőt az energiaital is óriási küzdelem lesz, iszonyúan menő az általános iskolások körében.

De ha alapvetően egészségtudatosan neveled, akkor már sokat tettél,nem fognak valószínű elhízni stb.

Ez a túlzott szigor szerintem felesleges, tényleg fogadd el, hogy nem fogsz ott állni mellettük a következő 20 évben és fognak még szemetet enni.

2019. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
93%

Túlreagálod. Mikor csak a kérdést láttam, akkor azt hittem, hogy 5 napig csak chipsen, csokin és kólán élt a gyerek. Akkor érthető lenne a kiakadás.

Gondolom a "legelrettentőbb" ételeket próbáltad itt nekünk kiemelni. No most, én ilyeneken nőttem fel. 30 éves vagyok és semmi bajom nem lett tőlük, szóval valószínűleg a te gyereked is túl fogja élni.

2019. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
91%

En valamilyen szinten megertelek. De......

Amit ad a nagyi enni a gyerekeidnek az nem szemét. Tételezzük fel nem a legkisebb hustartalmu parizsit es virslit tolja eléjük. Edesanyam detto ilyet ad a gyerekemnek. Persze melle sokszor fozeleket foz (en sose), aminek orulok, mert azt is ehet egeszsegesen es o igyekszik is ugy megfozni. Amit en is hianyolok es ugy erzem neked is ez a legnagyobb problemad, hogy a nagyi menujebol hianyzik a zoldseg/gyumolcs, amit szerinted a nagyinak oda kellene talalnia a gyerekeid ele automatikusan es pl salatat csinalni, tizoraira gyumolcsot adni stb.

En ezt ugy probaltam meg orvosolni, hogy amikor vitte vagy en vittem hozza a gyerekeket egy dobozban felszeletelt repa/retek/paprika/koktelparadicsom volt (igy legalabb eselyes hogy 1-3 napig elejuk teszi. Adtam egy kis szatyor gyumolcsot. Gyereknek megmondtam Nagyinal van gyumi es zoldseg KERJEK. Edesanyamnak meg hogy legyszi adjad nekik legalabb tizoraira.

Idos emberek nem fognak valtoztatni az etkezesi szokasaikon nehany napert es igen sajnos horror aron vannak az egeszseges kajak beleertve a gyumolcsot es zoldsegeket, salatakat. Nem fogja neked beismerni, hogy sajnalja ra a penzt (vagy nem is lenne eleg ra a penze) es azt se, hogy neki nins kedve uj dolgokat kiprobalni, mint valami kezdo haziasszonynak.


A helyedben nem aggodnek, ezek messze jobbak, mint ha mekibe es hasonlo szemetkajas gyorsetkezdekbe vinne es hamburgereztetne oket vagy proleveseket portesztakat fozne es csokit es csipszet adna nekik vacsi helyett.

2019. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!