Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak hogy anyósom ne...

Mit csináljak hogy anyósom ne csak szeméttel etesse a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem vérvegán,szuperanya vagy dietetikus. Viszont figyelek arra hogy a gyerekeim mit esznek és ne csak üres kalóriák legyenek + só és cukor tonna számra. Most jöttek haza egy 5 napos nagyi-túráról. Mi volt a reggeli? Párizsis kenyér. Ebéd? Cukros paradicsomleves tükörtojással sült virsli sültkrumpli. 5 nap alatt egyetlen egyszer evett a gyerek zöldséget azt is ő kérte hogy a melegszendvics mellé kaphat-e egy kis paprikát... Nem a hússal van bajom( bár mi tartunk hús mentes minimum 1 napot a héten) hanem annak a minőségével illetve azzal hogy 5 nap alatt tényleg nem sikerült valami használhatót adni egy 6 éves gyereknek! Én sem chia magon és humuszon nőttem fel nem is ez az elvárás..

Igen próbáltam vele beszélni(0 reakció) sőt próbáltam kaját is küldeni régebben de hiába.



2019. nov. 11. 03:54
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
81%
Na leirom én anyósom mit csinál elmegyünk hozzá a hátunk mögött megtömi a 3 évesemet kindertojással kindercsokival utána meg nekünk panaszkodik hogy a gyerek ezek után nem eszik meg egy szelet párizsit sem. €s hiába pofázom neki hogy a gyerek szereti az almát vagy az aszalt gyümiket feszt az édességet hozza neki...tele egy szekrény vele...na ez a gond nem a párizsis kenyér...
2019. nov. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy most úgy vegiggondolva: az en gyerekem 16 éves. Ha a nagymamánál van egy hétig, akkor kb ezeket eszi: reggelire bundáskenyér (minden áldott nap), ebedre tökfőzelék, zöldbabfőzelék vagy sültkrumpli halrudacskaval vagy csirke falatokkal, vacsorára vagy bundáskenyér, vagy provanszi krémes melegszendvics. Desszertnek ha szezon van, akkor gesztenyepüré, ha nincs akkor somlói. Még él, egészséges. Tudod, a nagymama nálunk megkérdezi a kisunokat, hogy mit enne és bizony ha mindennap bundaskenyerhez akar a kölök reggelire, akkor azt csinál neki. Ilyenek ezek a nagymamák.
2019. nov. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
92%

Én sem etetem párizsival meg virslivel a családot, de a többi fogassal mi volt a baj? Ráadásul kiragadtál néhány példát, pedig 5 napig voltak ott.

Nyilván anyosod más generáció, nem követi úgy a trendeket, egyszerűenpróbál finomakat a gyerekek elé tenni. Nem hiszem, hogy rosszat akart.

De megjegyzem, hogy a gyerekek is meg tudnak szólalni, ha nem azt szeretnék enni. Biztos vagyok benne, hogy bármit megfőzött volna anyós, amit kiejtenek a szájukon.

2019. nov. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
12%

Én megértelek. Az én anyósom az 1 éves gyereket tömte csokival meg tejszelettel mikor náluk volt. Az első 1-2 alkalommal próbáltam neki elmagyarázni, hogy miért nem jó, mit várok el tőle mikor náluk van a gyerek, stb. De miután semmi reakció vagy változás nem volt, elengedtem a dolgot.


Igazából csak annyit teszek, hogy csak akkor viszem a gyereket oda, ha kifejezetten ő kéri, ha nekünk kell segítség, vagy anyósom akar a gyerekkel lenni, akkor nem viszem. Abba a pár alkalomba, amikor a gyereknek kifejezett vágya, hogy annál a nagyinál legyen, akkor meg kibírja, hogy ilyeneket eszik. Az a lényeg, hogy mikor te vagy vele, te biztosíts neki minőségi ételt, redukáld a látogatás számát a minimumra, és ne idegesítsd magad ezen. Fog ennél rosszabb kajákat is kapni máshol. Pl emlékszem mikor mi paradicsomlevest kaptunk(tükörtojás meg minden nélkül csak úgy magába), másodiknak meg grízestésztát, porcukorral meg lekvárral.

2019. nov. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, te tök hülye vagy. Semmi édesség nem szerepelt a témában. Még csak nem is hasonló a helyzetetek.
2019. nov. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
10%

Nem vagyok hülye, pont ezért írtam le a mi esetünket, hogy lássa, hogy vannak rosszabb nagymamák is, én mégse égette el az öregasszonyt máglyán, nem is tiltottam el tőle a gyereket, szimplán csak minimumra csökkentettem a látogatás, annyira amennyire a gyerek akarta. És ha a kérdezőt ennyire zavarja mivel eteti a nagymama a gyereket, akkor ehhez neki is teljesen joga van. A gyerek nem szenved hiányt, hiszen akkor megy a nagyi hoz amikor ő akar, de nem is fogja a nagymama, az anyuka szerint szeméttel etetni az unokát, a muszájnál többször.


Ha nem akarja, hogy azzal etesse, amivel eteti, akkor ne vigye oda minden héten (most csak mondtam valamit), hogy vigyázzon rá, hanem oldja meg úgy a felügyeletét, ahol olyan kajákat adnak neki amit ő is adna, azt a pár alkalmat amikor az unoka kéri, hogy had mehessen, meg kibírja, hogy neki nem tetsző kajálkal etetik a gyerekét.



Értem?

2019. nov. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem. Ugyanis te édességek, csokik miatt redukáltad le a látogatások számát és ugyanezt a tanácsot próbálod adni a kérdezőnek. Ott nem az a probléma van, mint nálad. Oké, a virsli, párizsi, sültkrumpli nem a legegészségesebb hosszútávon, de én is simán megeszem és szeretem, de nehogy már ezért kelljen a kapcsolatot megszakítani, mert nem graham kenyér, tonnányi zöldség, meg 100%-os hústartalmú sonka az a pár napi kaja míg ott van.

Értem?

2019. nov. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
95%
Az felmerült bárkiben, hogy a nagyi esetleg kis nyugdíjból él, és nem is tudna anyuci kedve szerinti kaját biztosítani a gyereknek? Az szép hogy akartál a gyerekkel kaját küldeni, mi is szoktunk ha a nagyihoz megy a gyerek, de vannak akik ezt megalázónak tartják.
2019. nov. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
78%
Bízok benne, hogy 25 év múlva a te menyed, vagy a vejed is hasonlóan fog rólad vélekedni. Kérdező.
2019. nov. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
86%

A gyereked végre boldog, hogy törődnek vele, szeretik, a nagyi kényezteti, nem csak "egészséges" kajákat kap, hanem olyat, ami neki finom - és a világon nem lesz tőle semmi baja, mert nem ezt eszi napestig, egész életében és tonnaszámra! -, és erre jössz te, és a birtoklásodat, a féltékenységedet még a végén bírósági távoltartó végzésbe csomagoltaod, ha itt a Gyakorin nem tudod megszavaztatni és magad mellé állítani a tömeget, igaz?


Bár nekem lett volna szerető nagyanyám, de a mire megszülettem, rég halottak voltak, és csak legendáriumok maradtak belőlük. Bár nekem adott volna valaki SZERETETTEL egy darab vajas kenyeret paprikával és parizerrel - de nem adott senki.


Azt ajánlom, vegyél vissza magadból és fogadd el, hgy a gyerekeidet más is szeretheti - talán jobban, mint te magad - , mert nem te vagy a legfontosabb, hanem ők. Te a jelen vagy, ők a JÖVŐ. Ha eszed volna, nem jártatnád a szájadat fölöslegesen és nem hajtanál neki egy jó anyósnak.


Szeresd a gyerekeidet, de ne feledd, hogy csak kölcsönbe kaptad. Nem birtokolhatod őket, sem a testüket, sem a lelküket, mert az a létező legnagyobb bűn ezen a Földön.

2019. nov. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!