Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak hogy anyósom ne...

Mit csináljak hogy anyósom ne csak szeméttel etesse a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem vérvegán,szuperanya vagy dietetikus. Viszont figyelek arra hogy a gyerekeim mit esznek és ne csak üres kalóriák legyenek + só és cukor tonna számra. Most jöttek haza egy 5 napos nagyi-túráról. Mi volt a reggeli? Párizsis kenyér. Ebéd? Cukros paradicsomleves tükörtojással sült virsli sültkrumpli. 5 nap alatt egyetlen egyszer evett a gyerek zöldséget azt is ő kérte hogy a melegszendvics mellé kaphat-e egy kis paprikát... Nem a hússal van bajom( bár mi tartunk hús mentes minimum 1 napot a héten) hanem annak a minőségével illetve azzal hogy 5 nap alatt tényleg nem sikerült valami használhatót adni egy 6 éves gyereknek! Én sem chia magon és humuszon nőttem fel nem is ez az elvárás..

Igen próbáltam vele beszélni(0 reakció) sőt próbáltam kaját is küldeni régebben de hiába.



2019. nov. 11. 03:54
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, te mit főzöl?

Amúgy tök fárasztó már ez az anyósozás az oldalon, meg hogy bármit csinálhatnak, csak szxarok lehetnek.

2019. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, te mit ettél annó a mamádnál? Ugyanezeket gondolom.. és élsz még,egészséges vagy? Igen. Ne akarjuk már ráerőltetni a Norbi meg mindenféle divat kajákat az idősebb korosztályra. Ezen meg ne akadj ki, tök normális kajákat ettek. Miért kell mindenáron belekötni az anyósba? Egyébként meg a mai zöldség gyümölcsben közel 0 tápanyag van hacsak nem otthon termeled szóval nem jött be az okoskodásod. Inkább adjál nekik vitamint.
2019. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
38%

Jó én azért megértem a kérdezőt. A Déditől szokott égnek állni a hajam, amikor boldogan felhív, hogy milyen szépen esznek a gyerekeim, mert az utolsó szálig elfogyott a sültkrumpi... :))) Bezzeg azért még sosem dicsérte meg egyiket se, hogy zöldséget kértek vacsorára, max erőltette hozzá a kenyeret, mert anélkül elcsapják a hasukat szerinte.

Idősek, ebben nőttek fel, erre van pénzük/igényük/fantáziájuk. Nem akarnak rosszat, csak nem vágják az aktuális trendeket. Kutya bajuk nem lesz egy hétig, ahogy sokan írták, az oviban ennél sokkal rosszabbakat is esznek.

2019. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
87%

Ha vidéki a nagyi, akkor az általa eltett paradicsomból főzött leves, a házi tojás, a megtermelt krumplija sokkal egészségesebb volt, mint valami bolti szemét, amit te az "egészséges" kategóriába sorolsz!

Tedd a kezed a szívedre, te sosem voltál még Mekiben, BuergerKingben vagy KfC-ben? A gyerekeidet sem fogod engedni?

2019. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
85%
Hát, ezt a kérdést olvasva, nem csodálom hogy sok anyós zsigerből gyűlöli a menyét. Írom ezt menyként. A felsorolt fogásokkal semmi baj. Ahogy írják, rosszabbat is fog még enni.
2019. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
79%
Én ilyen kaján nőttem föl, és nem lettem egészségtelen nyomorult.
2019. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a kérdezőnek nem az az elsődleges problemája, hogy mit kapott a gyerek, hanem az hogy mit nem. Nem evett zöldséget egy hétig, csak amikor már ő maga kérte. Ez hol normális? En is bevágom a virslit tojással, de legalább egy uborka azért jól esik mellé, vagy nektek nem? És az hogy mindennap húsfélét eszik az rendben van? Szerintem ez kicsit durva,főleg ha a gyerek nincs ilyen mennyiségben hozzá szokva. A hét végére lehet, hogy már nem esett neki jól a húsdömping.
2019. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
17%

Én ilyen kajákon nőttem fel, és egészségtelen, dagadt szar voltam. Az is igaz volt rám, amit valaki írt, hogy a cukros, zsíros kajákat a törődéssel tettem egyenlővé.


A tükörtojás tényleg nem baj, de a többi nekem is olyan, hogy nem. Ahogy elhagytam az ilyen felvágottacskákat meg mindenhez cukrot dolgokat, majdnem 40 kilót leadtam. És nem vagyok vegán, nem követek semmilyen divatdiétát.

2019. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak akinek sikerült felfognia hogy mi a bajom, nem a hús nem az hogy a mama el szeretné kényeztetni a gyereket hanem az hogy szeméttel! Néha olvassátok már el mi az amit húsként esztek! A férjem és az anyja cukorbeteg. Senki más nem él már a családból.. Rák, szív és érrendszeri betegségek. Én mit ettem a nagymamámnál? Nyáron pl kilószámra a gyümölcsöket egyenesen a kertből. Rengeteg finom levest, zöldséges köretet és olyan húst ami az ő vagy az utcában a Gizike kertjében kapirgált.

Kisnyugdíjas nincs pénze ugyan már. Akinek van pénze hetente felcicomázni magát és színházba járni plusz minden évben 1 hónapot Floridában nyaralgatni annak nehogymár csak párizsire teljen. Az a probléma hogy belesz*rik mindenbe. A férjem is így nőtt fel egyél fiam addig amég van mit, járkál sportolni mert ép testben ép lélek. Nem nagy konyhatündér. Semmi gond. Rendeljen, vagy fogadja el az ételt amit én küldök vagy adok pénzt tök mindegy.. Én is bedobok egy kocka csokit ha olyanom van sőt a tésztát is szeretem. De ne rakjunk egyenlőségjelet egy normális étkezés és a néha belefér kaja közé.

2019. nov. 11. 19:14
 40/56 A kérdező kommentje:
Én is készítek tükörtojást amúgy csak nem 2 liter disznózsírban :)
2019. nov. 11. 19:16
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!