Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak hogy anyósom ne...

Mit csináljak hogy anyósom ne csak szeméttel etesse a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem vérvegán,szuperanya vagy dietetikus. Viszont figyelek arra hogy a gyerekeim mit esznek és ne csak üres kalóriák legyenek + só és cukor tonna számra. Most jöttek haza egy 5 napos nagyi-túráról. Mi volt a reggeli? Párizsis kenyér. Ebéd? Cukros paradicsomleves tükörtojással sült virsli sültkrumpli. 5 nap alatt egyetlen egyszer evett a gyerek zöldséget azt is ő kérte hogy a melegszendvics mellé kaphat-e egy kis paprikát... Nem a hússal van bajom( bár mi tartunk hús mentes minimum 1 napot a héten) hanem annak a minőségével illetve azzal hogy 5 nap alatt tényleg nem sikerült valami használhatót adni egy 6 éves gyereknek! Én sem chia magon és humuszon nőttem fel nem is ez az elvárás..

Igen próbáltam vele beszélni(0 reakció) sőt próbáltam kaját is küldeni régebben de hiába.



2019. nov. 11. 03:54
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
40%

Igen, sejtettem, hogy ott a bibi. 🙂

Egyszer egy srácnak adtam itt tanácsot, mert fogyókúrázott, felvágottas zsemle volt a diétás kajája. Mondtam, egyen helyette rántottát. "De az tiszta zsír." Nem értem, tök olcsón vannak olyan teflon serpenyők, amikben semmi nem kell a tojás alá, én is magában szoktam csinálni.

2019. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
31%

A Florida nem jelent feltétlen jólétet.

Én is nyaralgattam Floridában, mert az unokatesóm minden évben meghívott és a repülőjegytől kezdve mindent fedezett.

Gyakorlatilag nem költöttem semmit, itthon nem növekedett a rezsim, tehát kifejezetten spórolás volt a floridai út.

2019. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
85%
Simán rosszindulatú és még irigy is vagy.. Engedd meg anyósnak h arra költse a pénzét amire akarja. Kaviárral kellene hogy etesse a gyereked?
2019. nov. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok az anyósom életével nem száraz kenyéren él. És nem nem várom el hogy kaviárt kapjon a gyerek otthon sem azt kap. De nehogymár ne tudjon venni egy kis paprikát vagy 1 db kígyóuborkát
2019. nov. 11. 20:52
 45/56 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. Persze belefér blabla mondjuk az nem egészen fér bele hogy amég nála van a gyerek folyamatosan megy a hasa. Olyan gyerek aki egyébként ha évente 1x köhint egyet sokat mondok mert nem szokott mindent összeszedni sőt a gyomrával sincs soha semmilyen probléma. Gondoljatok vissza a gyerekkorotokra. Ti is fostatok ugye minden nap a mamánál a régi szép időkben?!
2019. nov. 11. 22:58
 46/56 anonim ***** válasza:
79%
Fostunk orrba-szájba.
2019. nov. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
94%
Nem ment hasam a nagymamám ,se anyukám kajájátol,pedig ilyeneket főztek nekem amit te szemétnek gondolsz .
2019. nov. 12. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
79%
A zöldség gyümölcs hiány inkább szorulást okoz
2019. nov. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
88%

És miért itt vergődsz, miért nem mondod meg neki, hogy ne etesse őket palizerrel? Ha ilyen jó állapotban van, akkor meg fogja érteni.

Egyébként azt ne hidd, hogy a csirkemell meg a többi hús, hal esetleg, amit te megveszel sokkal jobb, egészségesebb. A halak tele vannak nehezfemmel, a csirke antibiotikummal és hormonokkal.

Persze ez még nem menti fel a palizert, csak arra próbálok célozni, hogy nagyjából lehetetlen egészségesen táplálkozni és minden káros anyagot kizarni.

A zöldségek és gyümölcsök is tele vannak növényvédőkkel, mérgekkel.

2019. nov. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
67%
Legkozelebb, amikor a gyereket lepasszolod egy hétre, bevásárolsz és átadód a cuccot a mamának. Nézd Gizike, Pistike most ezekért van oda, tudnál ezekből főzni és reggelit készíteni neki? Vagy Gizike, tudom milyen sok dolgod van, rendeltem nektek a hétre menüt a Vacakból, reggelire meg nézd, bevásároltam: Pistike ezeket nagyon szereti, gondoltam talán te is szívesen megkóstolnád.
2019. nov. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!