Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költözés utáni tippek, hogy a...

Költözés utáni tippek, hogy a párom "még nagyobb tököt növesszen"? Szépen kialakult a magánéletünk, mit tudnék tenni, hogy ez még jobb lehessen?

Figyelt kérdés
24/N vagyok, párommal majdnem kamaszkorunk eleje óta járunk. Anyu kisfia volt kamaszként, ez olyan 19 éves kora után vett gyökeres változást,ill.mikor felismerte: barátnőt akar komoly kapcsolatra,és az nem az anyja lesz...Így szépen "tököt kezdett növeszteni"-nemet tud mondani és szokott is az anyjának(aki nem magányos van férje a párom apja.) Szeretném ha a helyzet még jobb lenne,aki tudott tenni áskálódás nélkül azért,hogy a párja még inkább elszakadjon az anyjától légyszi írjon. Nálam elég volt felvetni 1x,hogy nem folytatom ha mindenhova jönni akar az anyja és nem jött. Viszont kettőnket néha engem is ellenőriz vagyis úgy érzem,össze nem akarok veszni,a párom semmitmondó válaszokkal lerázza az anyját mégcsak nem is szóban hanem írásban. Amúgy tisztelem a szüleit,ők is engem. De mindig én harcoltam,hogy kirándulni is ketten menjünk,már párom fel se veti,hogy 4en, néha egy közös vacsi is elég szerintem. Hogyan ébresszem fel benne mégjobban a férfit? Mit tegyek,hogy mégjobb legyen? Aki oldott meg ilyen nem drasztikus helyzetet de még nagyobb "csendre vágyott a párjával" segítsen. (2naponta megkérdezi mi van velünk-azt hiszi életképtelenek vagyunk? Azt nem ellenőrizgeti,h mennyit mit főzök hálisten.)

2019. nov. 15. 18:47
 61/109 anonim ***** válasza:
89%

Az a kemény, hogy már 60 válasz van és még mindig te mész szembe az autópályán!


Én vagyok az az anyuka aki ideiglenesen a szüleivel él a saját családjával.. Ez amúgy épp egy éve tart, most költözünk vissza. De korábban is hányszor mondta a sajat apám hogy nem hívott mert nem akart zavarni, én meg nem győzöm hangsúlyozni neki, hogy nyugodtan hívhat naponta, ő az apám és sosem fog zavarni. Ha adott pillanatban nem érek rá akkor meg úgyis visszahívom.

És nem lenne a férjem a férjem ha őt zavarná a napi 3 perces beszélgetés a szüleimmel. Ahol kb az a téma hogy ki mit főzött, vagy mit fog. Most hogy unoka van, már szélesebb a paletta.

Kérdező szerintem finoman fogd vissza az ellenérzéseidet mielőtt tényleg egyedül maradsz. Ezt a békát nyeld le, hiszen nem is béka. Csak te generálsz ebből problémát, vagy nagyon rosszul fogalmazol felénk. Esküszöm már ez is felmerült bennem..

2019. nov. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/109 A kérdező kommentje:
Az az elottinek: a viszonya a szuleivel nagyon feluletes es a bensoseges ellentete! Kiskora ota titkolozik elottuk ezt is elarulta. Nyilvan okkal en ebbe nem turkalok,annyi eleg volt nekem h nem vertek es megkapott mindent. A tobbit nem tudom,csak hogy feluletes a viszony. Nekem szorosabb a viszony csaladommal nyiltabb vagyok veluk mint parom a sajatjaval. En kaptam eleg szeretet sot talan meg tobbet mint neha amit erdemeltem volna. Szoval ilyen gyerekkorbol hozott serelmek nincsenek. Igen lehet hogy rosszul kommunikaltam a dolgokat :D de a lenyeg ugyanaz,hogy tudjon hangusolyabb "Nem"et mondani ha kell. Nem nekem..az anyjanak,akinek tud nemet mondani.
2019. nov. 29. 12:25
 63/109 anonim ***** válasza:
93%

#62: és konkrétan mire kellene nemet mondania?

Arra, hogy kétnaponta felhívja 5 percre telefonon, hogy megkérdezze, hogy vagytok?

2019. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/109 anonim ***** válasza:
73%
A kommentjeid után én csak azt remélem, kérdező, hogy a párod tényleg tököt növeszt és egy jól megérdemelt pofon kíséretében úgy kivág, mint azt a bizonyos macskát.
2019. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/109 anonim ***** válasza:
11%
Én nem értem a kérdező elleni indulatokat. Az emberek különbözőek, én hetente dumálok anyukámmal (de akkor hosszabban), tesóm naponta (rövidebben), apám kb. minden telefonbeszélgetést öt perc alatt zár le, mert nem szereti. Ha valaki a ritkább hívások híve, az nehezen érti meg azokat, akik gyakrabban teszik, és ha az elején ennyire rájuk telepedett az anyós, akkor megértem, hogy most még fél egy kicsit a kérdező. (az pontozzon le, akinek az ideális kapcsolat az, hogy az elején a moziba is kíséri a párja anyja...)
2019. dec. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/109 anonim ***** válasza:
79%
De gáz vagy hallod... Nekem anyám naponta ír, hogy mi újság, mesél valamit ami történt vele aznap vagy csak képet küld valamiről, pedig már régóta elköltöztem. Teljesen normális, hogy tudni akarja mi van a gyerekével. Nem értem mit rágódsz azon, hogy a kamaszgyereknek a szülei döntenek, ahogy írod mostmár felnőtt, akkor mi a probléma? Hogy szóba mer állni az anyjával? Remélem hamar ki leszel dobva ha így folytatod😀
2019. dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/109 anonim ***** válasza:
80%
A gáz még mindig az, hogy azt hiszed a te tiszted megitélni, hogy a párodnak mikor kell nemet mondani és mikor nem kell. És ha ő nem is akar nemet mondani akkor mi van? És akkor még azt is te akarod eldönteni milyen szoros, vagy felületes viszony mellett havi hány telefon fér bele? Nem vagy normális, fejezd már be a barátod irányitgatását.
2019. dec. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/109 anonim ***** válasza:
92%
régi kérdés.. Kérdező hogy alakult, nőtt azóta a párod genitáliája?
2019. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/109 A kérdező kommentje:
Nem punct haneeem valoban tokot noveszt eppen :D es szent este napjan itthon maradunk. Ezt mi tudjuk miert olyan komoly,nem irom le az egeszet mert rem hosszu. Ezen a heten csak nemet mondott neki es 2 komolyabb dologra engem is kert h ne szoljam el magam mert nem tudjak es nem is fogjak..
2019. dec. 7. 10:38
 70/109 A kérdező kommentje:
Ugy ertem nagyon hosszu de csak a csaladjaink es mi tudjuk miert olyan komoly h itthon maradunk es aznap sehova sem megyunk.
2019. dec. 7. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!