Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlzottan segítőkész anyós,...

Túlzottan segítőkész anyós, sértődés nélkül mit tegyünk? Az ember örül, de egy szint után sok. Neked (nő vagy te is) milyen az anyósod?

Figyelt kérdés

Akàrmiről van szó szólni,adni akarja vinni hozni bármit. Nem várt érte csak nagyon néha segítséget pl pakolni. Engem kikészít a helyzet de mindenki körülöttem 2 kezét összetenné ha a helyzetemben lehetne. Milyen valóban rossz anyósok vannak? Kinek van rossz anyósa? Hogy végre tisztánlátva értékeljem a helyzetem. Nem örülni jövök ide,hogy másnak rossz de akkor tudok különbsêget tenni.A heti odajárkálást már kiküszöbölte párom,nem vagyok rákényszerítve a romantikus nyaralások helyetti családi nagy nyaralásokra. Valamit folyton hozni akar. Unoka nincs,belföldön nem is lesz. Nem is akarom megbántani mert jószándékú,de nekem a helyzet ijesztő. Tudom párom dolga: o 10ből 8dologra nemet mondd az anyukájának. A maradék valóban értelmes dolog nem is bukok ki rajta.

Nem szeretem ha a sggem is knyaljak körülbelül ez lenne ha kihasználnám..de nekem kell az "én végeztem el a saját feladatom" érzés.



2019. dec. 9. 13:37
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
92%
Mi bajod van? Írd már le érthetően!! Akcentussal beszéled a magyart vagy mi Mi az, hogy hőbölög?.....
2019. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
31%
A hőbörögöt mondja hőbölögnek, mert valahol így ejtik. De előző, te meg hu..e vagy, hogy ennyit nem tudsz megérteni? 🙂Annyi a lenyeg hogy a kerdezo anyosa mindent tukmál rájuk, boltba jarna helyettuk stb. Az en nagyanyam es ezt csinalta szuleimmel, valamint velem is, unokajaval, es borzasztó. Nem, nem jó dolog, cseppet sem. Amikor a fél ház mar tele lommal, mert ő minden cart összegyűjtöget, aztan a nyakunkra sozza. Ha mondom hogy kellene valami (nem tőle, csak ugy általánosságban) pl egy pulcsi, masnap beállit 5 ÖT pulcsival a használt ruhákból, amit a piacról vett, hogy ezek milyen gyönyörűek, es o nekem vette. Nagyon kellemetlen, nagyon gáz, nagyon frusztráló es igenis elviselhetetlen.
2019. dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
14:22 szìvemből szóltál! A ruha témát is megoldotta párom: "anya ha ruhát akarsz adni csak az árát fogadom el vagy én választom!" És csodák csodájára megértette! :D ennek már sok éve. De ami az összebútorozás után jött..ezt meg azt hol vegyünk mert ott jó és társai.. Párom a telefonba annyit szól köszi nem kell. De én mégis fejfájással fekszem ezektől.
2019. dec. 9. 14:27
 14/51 A kérdező kommentje:
Nem kárörvendeni jöttem,de akinek gonosz az anyósa írja már le milyen..
2019. dec. 9. 14:28
 15/51 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező úgy véli, hogy a jóból is megárt a sok. Igaza van!

Van egy mindennel törődő, segítőkész anyósa. Ezt a kérdező is írja, csak már agyára megy az anyósa túláradó segíteni akarása. Megértem.

Azt javasolom, hogy egyszer, amikor éppen túláradón segítőkész, jó anyós akar lenni, Te vagy inkább a férjed, nagyon tapintatosan, tiszteletet adva neki, világosítsátok fel, hogy nem kell ennyire segítőkésznek lennie. Említsétek meg, hogy látjátok, hogy őt a jóindulat, a segíteni akarás vezeti, de ti magatok is meg tudjátok oldani a dolgaitokat. Köszönjétek meg az áldozatvállalását, említsétek meg, hogy látjátok a jóakaratát. Mindezt szép szóval, illedelmesen.

Sok meny és vő örülne, ha hasonló anyósa lenne, de nem vagyunk egyformák.


Amikor hasonló vitás eseteken hangsúlyozni szoktam a tanácsomban, hogy ne emelt hangon, túlharsogni akarva a másikat beszéljék meg a másikkal a problémáikat, ilyenkor mindig le lettem pontozva, szinte a nullára. Nem bánom, csak az ilyen lepontozó embereket arra figyelmeztetem, hogy szép szóval sokkal de sokkal többet el lehet érni a másiknál (megmagyarázva neki, hogy miért akarom ezt vagy azt úgy, ahogyan), mint hangos szóváltásokkal, mert az már veszekedés.

Várom a lepontozást.

Idős élettől sokat tapasztalt ember vagyok.

2019. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
90%

"Akàrmiről van szó szólni,adni akarja vinni hozni bármit. Nem várt érte csak nagyon néha segítséget pl pakolni. "

Előbb olvasd el hogy mit hánytál ide nekünk, próbáld meg érthetően, magyarul leírni. Komolyan nem értem, anno harmadik-negyedik osztályban majdnem minden héten fogalmazásokat kellett írnunk, te hogyan végezted el az általánost ilyen írással??

Amúgy meg rém egyszerű "köszi mami/Gizi néni a tanácsot!",majd megoldod ahogy akarod.

2019. dec. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
71%
#15 Végre egy normális válasz! A többieknek meg: oké, hogy a másik szélsőség sokkal rosszabb tud lenni, ettől még nem lesz kevésbé idegesítő a folyton pörgő anyós. Nem csak a két véglet létezik, érezni kell az egyensúlyt, nem olyan nehéz.
2019. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Dehogy pontoztalak le! Ellenkezőleg. Köszi. Nem ért semmilyen szóból anyós. Abból ért ha nem kap választ,esküszöm semmi más nem hasznàlt. Nagyjâbol heti 3alkalommal talâl ki valamit amit ha nem adhat nekunk a fián keresztül akkor belehal. Nekem arról szokott beszélni hogy ôk régen naponta latogatták a ferjevel egymas szüleit és minekünk miért nem abból állnak a najaink!!!!! Páromnak van testvére,es apja is. De egyikőjükkel sincs szoros kapcsolatban,anyukajaval sincs. Tesója mikor feljött hozzánk közölték,hogy máshol voltak és olyan jól érezték magukat amiatt késtek 2,5 órát és nem maradnak,nem esznek a süteményünkből mert sietnek egy vacsorára olyan rokonhoz aki a páromat és engem SOHA nem hívott..de párom testvérét igen..Sablon beszelgeteseik vannak. Ahhoz nincs közöm de ami érint es a saját bőrömön tapasztalom attól már rosszul vagyok. Ên szép szóval éveken át próbálkoztam,már nem reagalok ha olyan. Veszekedni is többször veszekedtem az ő mártirkodasa es sirása lett a vége. Elnézét kértem. Megbocsájtott. Illedelmes úri nőként viselkedtem vele 1-2 hónap & újra kezdte. Nincs aranyközépút ez a bajom. Talán ha messze költözünk,de addig?
2019. dec. 9. 15:13
 19/51 A kérdező kommentje:
15-nek írtam! De köszi a többieknek is!! Aki leszólt annak: telefonról írom bocs.
2019. dec. 9. 15:14
 20/51 anonim ***** válasza:
66%

Az ünnepekre való tekintettel, anyós likvidálást féláron vállalok!

Esetleg, sógornőt is...

2019. dec. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!