Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlzottan segítőkész anyós,...

Túlzottan segítőkész anyós, sértődés nélkül mit tegyünk? Az ember örül, de egy szint után sok. Neked (nő vagy te is) milyen az anyósod?

Figyelt kérdés

Akàrmiről van szó szólni,adni akarja vinni hozni bármit. Nem várt érte csak nagyon néha segítséget pl pakolni. Engem kikészít a helyzet de mindenki körülöttem 2 kezét összetenné ha a helyzetemben lehetne. Milyen valóban rossz anyósok vannak? Kinek van rossz anyósa? Hogy végre tisztánlátva értékeljem a helyzetem. Nem örülni jövök ide,hogy másnak rossz de akkor tudok különbsêget tenni.A heti odajárkálást már kiküszöbölte párom,nem vagyok rákényszerítve a romantikus nyaralások helyetti családi nagy nyaralásokra. Valamit folyton hozni akar. Unoka nincs,belföldön nem is lesz. Nem is akarom megbántani mert jószándékú,de nekem a helyzet ijesztő. Tudom párom dolga: o 10ből 8dologra nemet mondd az anyukájának. A maradék valóban értelmes dolog nem is bukok ki rajta.

Nem szeretem ha a sggem is knyaljak körülbelül ez lenne ha kihasználnám..de nekem kell az "én végeztem el a saját feladatom" érzés.



2019. dec. 9. 13:37
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
*meselélj még milyen rosszabb anyós van? Az enyém azt hiszi ha kettesben utazunk az alatt azt értjük az egesz(!!!) család mehet. Sose volt így de csak erőltetni szokta. Sikertelenül.
2019. dec. 9. 16:18
 32/51 A kérdező kommentje:
Csak le tudom írni telefonról h MESÉLJ xD és összehoztam!!!
2019. dec. 9. 16:19
 33/51 anonim ***** válasza:
94%
Anyósok terén is van az egyik és a másik véglet. Az enyém a másik véglet, őt egyáltalán nem érdekli mi van velünk, sem a születendő unokája. Ha kell valami, állandóan kéregetne, szeret követelőzni, úgy gondolja, hogy neki bizonyos dolgok alanyi jogon járnak. Páromat folyamatosan lehúzta a kapcsolatunk előtt, még az elején is sikerült neki, de aztán rájött a dolgokra. A gyerekei között különbséget tesz és mindig mi vagyunk a legrosszabbak a párommal, a többiek a szentek, pedig állandóan lehúzzák, mi viszont egyáltalán nem kérünk tőle soha semmit. Én nem is járok oda, párom is nagyon ritkán. Ilyen egy "rossz" anyós.. Ha érdekelne még más is, írhatok privit. :)
2019. dec. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Köszi! Írj privit:)
2019. dec. 9. 17:51
 35/51 anonim ***** válasza:
93%

Huhh én olyanokra gondoltam, hogy nyíltan lekurv.z, meg kavar, pl. Munkahelyére betelefonál a főnöknek mindenféle marhasággal... Szóval azért írtam h az enyém nem is igazán rossz, csak okoskodó mártír :D

Az unokája nem igazán érdekli, csak kioktatni tud...


Szóval.. Te csak szabd meg neki a határt. Bár tudom hogy milyen bosszantó... Pláne hogy még igazán ki sem akadhatsz, mert nem rosszindulatú...

2019. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
67%
A fogalmazás érthetetlen és katasztrófa egyben...
2019. dec. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
74%

Tényleg szörnyű az írásod. Nem lehet megérteni egyszerűen amiket írsz. A mondatoknak nincs eleje-vége, nem függnek össze értelmesen... telefonon nem lehet írni vagy mi? Ezt én is telórol irtam kb fél perc alatt... Ugyanazok a billentyűk mint gépen... rossz olvasni ezt a -50iqs szöveget, semmi értelme nincs végeredményben... konkrétan le se írsz példákat, csak ilyen értelmetlen körmondatok... fájdalmas...

Amúgy engem is rohadtul zavar, ha valaki állandóan segiteni akar, bár én rosszban vagyok anyosommal, mert nem lettem a csicskája és nem jópofizok senkinek, és ez neki fáj. Úgyhogy nincs ilyen gondom.

Én igazából megmondom az ilyen embereknek, hogy köszönöm szépen, nagyra értékelem, hogy segíteni próbál, de magam oldom meg a dolgaim. Ha segítségre lesz szükségem és úgy érzem rá számithatok, majd megkeresem. Ezen van aki megsértődik, van, aki megérti.

2019. dec. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Amikor lepontozásról írtam, nem rád gondoltam, hogy lepontozol.Sok jó tanácsot kaptál, bizonyára leszűröd magadnak belőlük a tanulságot.

2019. dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:
Fikázáson kívül a 0 IQ-s tagoktól,nem sok használható dolgot kaptam. :( De az az 1-2 kicsi tanács ami volt az értelmes válaszadók között azt nagyon köszönöm nektek! :) Szeretnék majd innen békével elutazni,amikor ideje lesz és ezért kell sértődés nélkül ezt megoldani.
2019. dec. 10. 09:33
 40/51 A kérdező kommentje:
#Gondoskodni fontoskodni akarás olyan foka van az esetünkben ami elől mindketten menekülünk párommal. Néha még a közös program is jól esne, de folytonos ezt vidd azt vidd meg együtt csakisegyüttagyerekemmelésatöbbi-dolog miatt amiből tudunk kimaradunk.
2019. dec. 10. 09:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!