Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlzottan segítőkész anyós,...

Túlzottan segítőkész anyós, sértődés nélkül mit tegyünk? Az ember örül, de egy szint után sok. Neked (nő vagy te is) milyen az anyósod?

Figyelt kérdés

Akàrmiről van szó szólni,adni akarja vinni hozni bármit. Nem várt érte csak nagyon néha segítséget pl pakolni. Engem kikészít a helyzet de mindenki körülöttem 2 kezét összetenné ha a helyzetemben lehetne. Milyen valóban rossz anyósok vannak? Kinek van rossz anyósa? Hogy végre tisztánlátva értékeljem a helyzetem. Nem örülni jövök ide,hogy másnak rossz de akkor tudok különbsêget tenni.A heti odajárkálást már kiküszöbölte párom,nem vagyok rákényszerítve a romantikus nyaralások helyetti családi nagy nyaralásokra. Valamit folyton hozni akar. Unoka nincs,belföldön nem is lesz. Nem is akarom megbántani mert jószándékú,de nekem a helyzet ijesztő. Tudom párom dolga: o 10ből 8dologra nemet mondd az anyukájának. A maradék valóban értelmes dolog nem is bukok ki rajta.

Nem szeretem ha a sggem is knyaljak körülbelül ez lenne ha kihasználnám..de nekem kell az "én végeztem el a saját feladatom" érzés.



2019. dec. 9. 13:37
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
Király! 😀
2019. dec. 9. 15:23
 22/51 anonim ***** válasza:
89%
Köszönöm!
2019. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
78%
Megértelek, nálunk anyám ilyen, és igen, lehet kiborító ez is. Én mindent csak akkor mesélek el neki ha már túl vagyunk rajta, mert ha nem, ellát jótanáccsal, és meg akarja oldani az életem.
2019. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
39%

Igazság szerint ezt az egész kérdést nem értem. Nekem nincs anyósom. Nem is keresem az ilyen témákat és mégis annyi "problémás anyós"- kérdésre bukkanok.

Mi lenne, ha elolvasnád őket és boldog lennél, hogy csak annyi bajod van, amennyi van.

2019. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is anyosomek ilyenek.

Semmit sem mondunk el csak mi is miután tul vagyunk rajta

Segiteni akar de annyira erölteti es ugy veli neki van igaza.

Idejart a nyakunkra heti több alkalommal ami mar eleg idegesitö volt.

Elmosogatottt,kiteregetett ami tök jo sok embernek de ez az en otthonom.Nem kell idejönni pakolni takaritani en is megtudom csinalni.

A masik meg hogy mindent kipletykal a csaladnak.

Ugyhogy mi elkezdtünk tavolsagot tartani nem engedtük h sürün jöjjön.

Nem meselünk el semmi olyat amit tudunk h bevariálna.

Szeretnenk elni a sajat eletünket.

Az anyossal lekellene a fianak!!!ülnie es nyugodtan beszelgetnie

Meg kell mondani neki szeretitek tisztelitek de ugyerzitek megfojt titeket a tul gondoskodasa.

Felnött emberek vagytok,ha segitsegre van szüksegetek ö lesz az elsö akinek szoltok.es köszönjetek meg az eddigi faradozasait.

Ritkabbra kellene venni a talàlkozokat is.

2019. dec. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Párom "taktikája": chaten válaszol neki HA nem azt írja le mit csinált mert az nem érdekli nem ír vissza, majd másnap jön egy sablon kérdés anyóstól. Párom 2 szót visszaír neki. 2%ban keresi párom 98%ban az anyja. Az anyja azon görcsöl mi miért nem keressük heti 5x.. Legutóbbi görcse: valahonnan akart hozni kalácsot nekünk,lemondta párom. Majd megtudta,hogy én vettem máskor és máshol kalácsot. Hát hogy ő hozni akart. Ha csak vergődik neki nem ír vissza,ha feltesz 1 kérdést kap egy rövid választ majd közöl egy olyan tényt,írásban hogy "ma is főztem". Tehát látványosan szenved pedig NINCSEN egyedül. Testvére többször kimutatta hogy szrik magasról a fejünkre annyi baj legyen legalább nem kell alkalmazkodni hozzá sem. Amikor leült vele párom hogy köszi de nem kell. Az anyja sírvafakadt és őrjöngött meg csapkodott majd rnézett hogy de ugye neked odaadhatom ha kettőtöknek nem kell akkor is vidd el! Mondtam hogy most nem köszönöm és ott vége is volt kb..
2019. dec. 9. 15:51
 27/51 anonim ***** válasza:
96%
Én már az első mondaton kiakadtam...
2019. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:
Én is mivel át kell élnem. Jaa mi se mondunk el semmit. Ezt tudja és faggat,de hiába faggat.
2019. dec. 9. 16:08
 29/51 anonim ***** válasza:
69%

Nah nalunk másképp van.. Vagyis hasonló de megsem. Mi már nem mondunk el semmit, mar lassan utólag sem... Mert nem az van hogy jotanacs, meg segít... Hanem KIOKTAT, LEHU.ÉZ, hogy az biztos hogy nem jó nekünk. Még ha direkt úgy akarjuk sem, mert értsük meg h nem jó...


Akármit kerdez párom tőmondatban válaszol.. Pl. Mit főzünk? Nem mondja el, hogy még csak most fő, vagy most kezdjuk el, vagy maradék tegnapról, vagy rendelünk, vagy ne adj isten egyedul csinálja meg a párom - mert ebbol mind balhé van, igen balhé. Kioktatas, hogy en semmirekellő vagyok.. Bla bla. Ilyenkor csak annyi a válasz h "sztrapacska". Neha erre is jön a kioktatas, rakontrázás - hogy ő juhturosat evett(tudja h en nem eszem es valószínűleg nem is olyat csinaltam), es hogy az bezzeg milyen finom, nem úgy mint az enyem, amibol sosem evett... Na ilyen a rossz anyos. Es raadasul még nem is szörnyű... Olyan sztorikat hallok neha, hogy az agyam eldobom🙄. Egyszerűen lehúz minden mondatával es persze csupa joszandekbol...

2019. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
AztaQrva :( meselélj még mi ennél rosszabb van?
2019. dec. 9. 16:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!