Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tegyek ra, vagy szalljak vitaba?

Tegyek ra, vagy szalljak vitaba?

Figyelt kérdés
Baratom edesanyja rendes de mindenre tanacsa van hogy a sajat otthonunkban mit hogy csinaljunk pedig nincs itt mi szoktunk menni hozzank nem jonnek nagyon vendegek. Baratom harit mindenre azt mondja rendben anya, utana pont az ellenkezojet teszi. Azt mondja aha persze majd nevetve mondja nekem hogy ne izgulj mar sose azt csinalom amit ker. De ha vitaba szallunk vele eroskodik martirkodik emiatt parom elengedi a fule mellett az osszes tanacsat. En tobbszor jeleztem hogy nem kell tanacs de a szulei csak kibuktak ram. Amiota nem jegyzem meg csak lesz@rom es elem az eletem nincs ez. De folyamatosan haritunk.

2020. jan. 10. 08:48
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
83%

Hallgasd meg aztán csinálsz, amit akarsz.


De fura, és talán lesz, aki megerősít, én is ezt tettem, aztán egy idő múlva rájöttem, hogy bakker, de hát anyám, anyósom ezt mondta valamikor, hogy így kellene, hallgatthattam volna rjuk már akkor :D

2020. jan. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
93%
11:))) "Tizennégy éves koromban apám annyira ostoba volt, hogy alig bírtam ki a társaságában. Mire huszonegy éves lettem, csodálkozva láttam, mennyit fejlődött hét év alatt." Mark Twain
2020. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Koszonom nektek! #9 ez komoly? Mas csaladokban (pl tietek) hivnak a gyerekeid ha pl felertek X varosba? Oke amikor kinn leszunk es sokat utazunk megeresztunk egy sms t vagy telefont,de belfoldon miert hivna baratom fel az edesanyjat!? Engem hivott amikor ez volt es mondta hogy nem szol az anyukajanak mert maskepp nem esik le neki. Ha meg o hivja joval kesobb reagal.

Bologatni fogok innentol meg arra is hogy szerinte hol dolgozzak aztan ugyse oda megyek. Csak akkor megkerdezi miert nem probalom meg. Es ha megmondom hogy elegem van a tanacsaibol megsertodik ha nem szolok meg allok mint f a lakodalomban.

2020. jan. 10. 09:39
 14/41 anonim ***** válasza:
66%

Én soha nem hajoltam meg senki előtt, soha nem bólogattam arra, amivel nem értek egyet. Én szeretek kiállni magamért, az elveimért.

Nálunk is férjem anyja ezt csinálta az elején, majd jött a baba, akkor az volt a mániája, ő nem jótanácsokat adott hanem utasításokat, illetve, hogy ő hogyan csinálta (37 évvel ezelőtt...)

Én pedig minden alkalommal elmondtam, hogy én pedig így látom jónak és így csinálom, illetve, ha majd kérdésem lesz, először szólok a saját édesanyámnak :D nem egy kb idegen nőt akarok kerülgetni a lakásban még vérző - fájó alféllel, csöpögő tejjel. Nagyon erőszakos volt, minden alkalommal kb lehülyézett, mert az ő családjában szokás hallgatni az idősebbre, tapasztalatra. Én pedig válaszként mondtam, hogy sok minden változott (pl nem ajánlják már a járókát, a cumit, köménymag teát, soha nem fájt a babám hasa, alig sírt - csak ha éhes volt, akkor minek teáztattam volna három hónaposan, amikor 100% anyatejes volt, illetve fogzás idején sem adtam az anyós ajánlására gyereknek savanyú uborkát) Természetesen fintorgott, azt híresztelte rólam, hogy tiszteletlenül beszéltem vele, stb de ez sem érdekelt. Szerencsére kéthavonta egyszer jön unokázni, így már nem osztja a ostobaságait, én pedig jobban érzem magam, mert nem mérgelódöm magamban, hogy mit magyaráz az a nő folyton.

2020. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
56%
Írj ékezettel, fogalmazd meg világosan a problémádat, akkor válaszolok.
2020. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
85%

"Mas csaladokban (pl tietek) hivnak a gyerekeid ha pl felertek X varosba?"


Bizony, normális családban ez így működik, nálunk is, amikor autóval mennek valahova a fiúk. Igaz nem hívnak, csak írnak whatsapp-on egy üzenetet, "ideértem", kérni sem kell rá őket, ez nekik természetes, mert tudják, hogy akkor vagyok nyugodt, ha tudom, hogy baj nélkül megérkeztek. Majd megérted, ha gyereked lesz.

2020. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Inkabb biznal a felnott gyermekeidben. Megbeszeltem baratommalben is hogy ezzel azt uzeni az anyukaja hogy gyerek hogy nem bizik benne hogy nelkule menni fog. Nem hivja fel nem irja le neki ha odaert. Ha utana megjegyzi az anyukaja azt mondja maskor majd bocsi. De ugyanugy nem szol. Felnott. Nem egy 11 eves.
2020. jan. 10. 10:30
 18/41 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha nálatok ez így szokás, hogy nem nyugtatjátok meg egymást utazáskor, akkor csináljátok így. Végül is nincs ebben semmi rossz, csak beszéljétek meg anyukával is, hogy miért nem hívjátok/írtok, és akkor így korrekt. Az már az ő dolga, hogy ezt megérti, elfogadja, vagy nem.


Még csak annyit fűznék hozzá, hogy nem csak én írok anyámnak hogy megérkeztem, hanem ő is ír nekem, ha utazik. Mert én is akkor vagyok nyugodt, ha tudom, hogy minden rendben van azzal, akit szeretek.

De nálunk meg ez a természetes.

2020. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
90%

Én is azt írtam volna, hogy hagyd rá, de aztán elgondolkoztatott a 67% válasza.

Nálunk még nincsen gyerek, és én is tartok attól, hogy mi lesz akkor. Sógoréknál látom miket művel, de ők közelebb laknak hozzá.

Nekem eléggé erőszakos az anyósom, és bizony párszor a nyugodt ráhagyós természetem ellenére kibukott belőlem az állat. Pl amikor be akarta rendezni a lakásunkat. Hogy ő majd kiválasztja a dolgokat. És erősködött. Akkor eléggé agresszívan reagáltam le dolgokat, de utólag nem bántam meg, mert nem hagyott volna békén. Persze akkor is megjegyezte, hogy hát velem van a probléma.

A hárítás nálunk is játszik.

Az az igazság, hogy én már emiatt utálok látogatást tenni, mert elegem van, hogy bólogatnom kell a hülyeségeire. Néha nagyon primitív megnyilvánulásai vannak, és akkor is várja, hogy bólogassunk, mert így visszakérdez, hogy "ugye igazam van??". Tehát én megértelek.

2020. jan. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
#19 Neked is nagyon koszonom! :) Nem mukodik baratom anyukajanal hogy megmondja neki hogy "nem"..az mukodik hogy "igen" -majd kozben pont az ellenkezojet tesszuk. Hiaba utaltuk ra 20x mondta el parom neki legalabb 4x komolyan 2-3 het es kezdte az ellenorizgeteset. Ezek utan baratom erosen haritani kezdett neki hogy persze aztan persze..nem :D. De nagyon rossz igy. Szalljak vitaba megint? Vagy hagyjam a jo pics@b@?
2020. jan. 10. 11:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!